Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlepší havarijní pojištění

Snad pouze majitelé nových vozidel mají při sjednání nejlepšího havarijního pojištění úplně jasno. U vlastníků ojetých a starších vozidel je zvažování sjednání havarijní pojištění na dlouhé lokte. Pojďme si ale říct, proč se v těchto případech jedná o zásadní pochybení.

havarijni-pojisteni-zivel

K čemu slouží havarijní pojištění?

Nejlepší havarijní pojištění je určeno k ochraně vozidla před škodami způsobenými živly nebo vzniklými v důsledku havárie, odcizení, vandalismu či neoprávněného užití vozidla. Pokud budete mít uzavřeno havarijní pojištěnípojišťovna vám v uvedených případech vyplatí náhradu škody, kterou pří zmíněných rizicích vaše vozidlo utrpí. Již tedy víme, že v rámci základního balíčku nalezneme krytí proti riziku živlu, odcizení, havárii a vandalismu. Pokud nechcete havarijní pojištění, např. z důvodu stáří vašeho vozidla, sjednávat pro odcizení nebo vandalismus, můžete si dle libosti vybrat vyhovující rizika pojistného krytí. Na webu www.top-pojisteni.cz jsou vám dispozici dva mini balíčky havarijního pojištění, a to odcizení a živel nebo havárie a živel. Každá pojišťovna vám ještě základní asistenční služby zdarma. Pokud vaše cesty bývají náročnějšího charakteru, pak podmínky a limity pojistného krytí asistenčních služeb doporučujeme pečlivě pročíst. Nevyhovovaly by vám nastavené služby, je možné je za pár desetikorun připojistit.

Pojistná částka, pojistné plnění

Jaké pojistné plnění pojišťovna poskytne záleží do velké míry na pojistné částce, která je na pojistné smlouvě sjednána. Pojistná částka by měla vyjadřovat aktuální cenu vozidla, s přihlédnutím na jeho opotřebení a amortizaci. Správné určení pojistné částky je pro sjednání havarijního pojištění skutečně klíčové. V případě určení pojistné částky nad hranici aktuální hodnoty vozidla dochází k tzv. přepojištění.  K podpojištění pak dochází, pokud je vozidlo pojištěno na menší částku, než jaká je jeho hodnota. Protože pojistné je vypočítáno mimo jiné právě z hodnoty pojištěné věci, platí, že při vyšší hodnotě je cena pojistného vyšší a naopak. K podpojištění dochází často proto, že klient chce ušetřit na pojistném. Jedná se o neznalost, kdy si člověk sjedná pojištění například pouze na část hodnoty bytu v domnění, že větší škoda se mu velmi pravděpodobně nestane a určená částka náklady pokryje. A navíc chytře ušetří na pojistném.

Nejlepší havarijní pojištění

Ke srovnání nabídek havarijního pojištění využijte kalkulačku havarijního pojištění online. Po zadání technických parametrů vozidla, pojistné částky a zabezpečení vozidla, vyberete pouze výši spoluúčasti. Čím vyšší zvolíte u havarijního pojištění spoluúčast, tím nižší zaplatíte pojistné. Výše spoluúčasti udává částku, kterou se jako pojištěná osoba podílíte na vyřízení pojistné události. Spoluúčast u havarijního pojištění může být vyjádřena fixní částkou nebo procentuálně. Nejčastěji se ale uvádí v kombinaci. K základnímu produktu havarijního pojištění lze samozřejmě sjednat doplňková připojištění. Jedná se například o pojištění střetu se zvěří nebo zvířetem, připojištění skel vozidla, úrazové pojištění nebo pojištění zavazadel, která jsou ve vozidla převážena.

Po výběru konkrétního produktu a volby připojištění, je již samotné sjednání úplná hračka. Po zadání osobních údajů potvrdíte objednávku a do několika minut veškeré dokumenty obdržíte do e-mailové schránky. Havarijní pojištění vzniká uhrazením pojistného, další podmínkou vzniku je prohlídka vozila. U pojišťoven českého trhu je řešena dvěma způsoby, a to buď samoprohlídkou, kdy je po klientovi vyžadováno zaslání aktuálních fotografií dle přiloženého manuálu nebo prohlídkou vozila technikem pojišťovny. Ta většinou probíhá v nasmlouvaných servisech v okolí bydliště pojistníka.

Jestliže si se sjednáním nejlepšího havarijního pojištění nevíte rady, jsme tu samozřejmě pro vás. Vyškolení operátoři vám s výběrem vhodného produktu rádi pomohou. Kontaktovat nás můžete telefonicky nebo a online chatu, který je k dispozici na webových stránkách.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ