Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Levné povinné ručení

Ceny povinného ručení mění pojišťovny každý rok a běžně se stává, že vám povinné ručení oproti předchozímu roku zdraží. V tu chvíli už pro vás zákonné pojištění u vaší pojišťovny není tak výhodné jako loni a je čas znovu srovnat nabídku všech pojišťoven a zjistit, která Vám může sjednat levné povinné ručení.

Srovnání povinného ručení

Srovnáváme pro vás ceny povinného ručení devíti pojišťoven, abyste měli okamžitě přehled o cenové výhodnosti jednotlivých nabídek a kvalitě povinného ručení. Stačí, když do kalkulačky povinného ručení vložíte pár údajů o sobě a svém voze. U každé pojišťovny si můžete pročíst jednotlivé připojištění nebo limity krytí a v klidu si vybrat jaké pojištění je pro Vás a Vaše vozidlo to nejlepší. Zabere Vám to jen pár minut a získáte za to zdarma a nezávazně porovnání nabídek českých pojišťoven.

Levné povinné ručení ještě dnes

Z výsledků srovnání nabídek povinného ručení si vyberete pro vás to nejvýhodnější a rovnou si pojištění můžete sjednat online nebo po telefonu s naším specialistou z pohodlí domova. Je to hračka a zvládne to každý. Všechny pojišťovny máte nyní na jednom místě v přehledném porovnání povinného ručení online. Další nesporná výhoda je cena, která je nejnižší na českém trhu. Po sjednání levného povinného ručení obdržíte dokumenty k pojištění obratem na email a nemusíte nikam chodit. Do třech pracovních dnů obdržíte pojistnou smlouvu, roční zelenou kartu a veškeré potřebné dokumenty do vaší poštovní schránky.

Bonus/ malus

Pojišťovny při výpočtu ceny povinného ručení mimo jiné hledí na předchozí dobu pojištění - bezeškodní průběh, který se od roku 2000 eviduje v databázi České kanceláři pojistitelů (ČKP) a je vždy přiřazený ke konkrétní osobě, nikoli k vozidlu. Váže se u fyzické osoby na rodné číslo a u právnické osoby nebo OSVČ na IČO a přetrvává s danou osobou i po odhlášení či prodeji vozidla. Bezeškodní průběh (bonus/malus) není vázán pouze k jedné pojišťovně, jestliže chcete změnit pojišťovnu, můžete uplatnit bonus z předchozích smluv. Pojišťovna je povinna Vám vystavit při ukončení smlouvy potvrzení o bezeškodném průběhu pojištění. Bonus neboli slevu poskytne pojišťovna řidiči, který v uplynulém roce nezpůsobil pojistnou událost. Za každých 12 měsíců získáváte většinou slevu 5 % na povinném ručení. Pokud jste dobrý řidič, můžete dosáhnout bonusu až ve výši 50 %, u některých pojišťoven až 60 %. Malus je, oproti bonusu, navýšení pojistného z důvodu vzniku jedné nebo více pojistných událostí. Za jednu pojistnou událost se odečítá 24 nebo 36 měsíců. Do malusu se dostanete tehdy, až když bonus zcela vyčerpáte.

Kdo pravidelně srovnává, ten ušetří

Ceny povinného ručení mohou pojišťovny během jednoho roku změnit. A protože štěstí přeje připraveným, neprohloupíte, pokud si nabídky povinného ručení budete pravidelně každoročně srovnávat, abyste měli trvale nejlevnější povinné ručení.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ