Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Slovensko a koronavirus

Bezpečností opatření spojená s pandemií covid-19 se rozvolňují, a náš život se pomalu vrací k normálu. S tím je spojeno i cestování – do jednotlivých států můžeme vyjet bez prokazování bezinfekčnosti a vyplňování online formulářů. Jak je to v případě našich slovenských bratrů? Pojďme se společně podívat  na téma Koronavirus: jak vycestovat na Slovensko.

Koronavirus Slovensko

Koronavirus Slovensko

I Slovensko mělo obdobně jako Česká republika na vrcholu pandemie nastaveno přísná bezpečnostní opatření pro zabránění šíření nákazy. Tato opatření se aktuálně díky snižujícím počtům nakažených osob rozvolňují, což ocení především cestovatelé.

Vycestování z ČR

Z České republiky je nyní možné vycestovat bez omezení.  Od 6. 4. 2022 už neplatí vyhláška upravující povinnosti spojené s pandemií covid-19 pro vstup na Slovensko. Prakticky to tedy znamená, že se už nemusíte registrovat v systému ehranica, ani prokazovat svou bezinfekčnost. I v případě, pokud nejste očkovaní, po překročení hranice nebudete muset na test nebo do samoizolace. Stejně tak je bezproblémový i návrat ze Slovenska zpět do České republiky.

Cestovní pojištění online

Koronavirus: jak vycestovat na Slovensko

Od 6. 4. 2022 mohou Češi a Slováci (vč. cizinců žijících v ČR nebo SR) cestovat mezi Českou a Slovenskou republikou bez dalších omezení.

  • Na Slovensko je možné cestovat bez zdůvodnění.
  • Při vstupu na území Slovenska není po občanech ČR vyžadován negativní test na Covid - 19 a není nutné absolvovat 14 denní karanténu.
  • Průjezd a celkový pobyt na území Slovenska není nijak časově omezen.
  • Aktuální situaci na hraničních přechodech můžete sledovat zde.

Stejně tak, pro Čechy vracející se ze Slovenska nejsou stanoveny žádné podmínky, není nutné dokládat negativní test na Covid - 19 nebo jej hned po návratu absolvovat. Pobyt v karanténě také není nutný.

Podrobné, přesné a aktuální znění uvedených opatření naleznete na webu MZV ČR zde.

Opatření platná na Slovensku

Většina původních opatření platných v souvislosti s koronavirem na Slovensku již byla zrušena nebo alespoň zmírněna. Od 21. 4. 2022 také odpadá povinnost nosit respirátor v interiérech a v MHD.

Aktuálně platí povinnost nosit respirátor pouze ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Podrobné informace naleznete zde.

Důležité kontakty

Aktuální informace k vývoji pandemie, aktualizace opatření a všechny důležité kontakty naleznete na stránkách Úřadu veřejného zdravotnictví Slovenské republiky zde.

Důležité a ověřené informace o onemocnění Covid – 19 naleznete také zde.

Cestovní pojištění a Covid - 19

Pokud se rozhodnete pro cestu na Slovensko, rozhodně nezapomeňte na uzavření cestovního pojištění. Nově je to možné i s krytím onemocnění Covid - 19 a to u pojišťovny AXA Assistance. Ovšem pouze za předpokladu, že není MZV ČR vydáno upozornění do této destinace necestovat. Více informací o tomto cestovním pojištění naleznete zde.