222 100 200 Zavoláme vám zpět

Chorvatsko COVID aneb koronavirus v roce 2021

Pandemie koronavirus COVID- 19, se kterým se poslední měsíce potýká celý svět, je v posledních týdnech ve větší části Evropy již na ústupu. A to má pozitivní vliv mimo jiné i na cestování, většina evropských států pomalu otvírá své hranice. Pokud i vy přemýšlíte o dovolené u Jadranu, zřejmě vás spojení Koronavirus Chorvatsko 2021 zajímá. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak je to s možností cestování do Chorvatska právě teď.

Koronavirus Chorvatsko

Koronavirus v Chorvatsku 2021

Chorvatsko v rámci Evropy rozhodně patří mezi ty státy méně zasažené virem COVID - 19. I díky tomu úřady už dříve zahájili uvolňování nastavených opatření a přípravy na turistickou sezónu jsou tak v Chorvatsku v plném proudu.

Aby se zde turisté cítili opravdu bezpečně – mohou se orientovat podle speciálního loga, kterým jsou označeny hotely, apartmány a restaurace, které prokázaly dodržování epidemiologických opatření.

Cestovní pojištění a COVID - 19

Pokud se rozhodnete pro cestu do Chorvatska, rozhodně nezapomeňte na uzavření cestovního pojištění do Chorvatska. Nově je to možné i s krytím onemocnění COVID- 19. Ovšem pouze za předpokladu, že MZV ČR nevydalo upozornění do této destinace necestovat. Více informací o tomto cestovním pojištění naleznete zde.

Cestovní pojištění online

Vstup na území Chorvatska

Do Chorvatska můžete bez problému vycestovat pokud:

 1. Budete mít negativní PCR nebo antigenní test ne starší než 48 hodin. Měřeno od času uvedeného na testu do příjezdu na hraniční přechod. Pokud předkládáte antigenní test a v Chorvatsku plánujete být déle než 10 dnů, musíte ho podstoupit znovu (přesně po 10 dnech od toho prvního).
 2. Předložíte potvrzení o očkování, které muselo proběhnout nejméně 14 dnů před zahájením pobytu.
 3. Předložíte potvrzení o pozitivním PCR nebo antigenním testu, který potvrzuje prodělání koronaviru. S tím, že tento test byl proveden před 180 dny a je starší 11 dnů ode dne příjezdu na území Chorvatska.

Na území Chorvatska jsou pak všichni turisté povinni dodržovat bezpečnostní opatření. Zároveň se také před odjezdem doporučuje vyplnit odjezdový formulář.

Aktuální informace týkající se vstupu na území Chorvatska pak najdete na tomto odkazu.

Cestovní pojištění online

Jak se do Chorvatska dostat?

V Chorvatsku již funguje bez omezení veškerá hromadná doprava, obnovena byla letecká, pozemní i železniční přeprava a to včetně trajektů na Chorvatské ostrovy.

Ze statistik víme, že většina Čechů se na dovolenou k Jadranu vydává po vlastní ose - tedy vlastním automobilem. To už by teď mělo být možné bez problémů tak, jak jsme zvyklí.

Trasa přes Rakousko a Slovinsko je nyní už možná bez závažnějších omezení. Čeští občané mohou vstoupit na území uvedených států bez nutnosti testu na Covid - 19 a bez 14 denní karantény.

Při cestě přes Německo platí v podstatě stejné podmínky jako u Rakouska. Pro Čechy není povinné při vstupu do Německa předkládat test na Covid - 19 a pobývat v 14 denní karantérně.

I cesta přes Slovensko a Maďarsko je průjezdná bez komplikací, platí zde stejné podmínky jako u výše uvedených států - není tedy nutný negativní test na Covid -19 a povinná karanténa.

Novinkou je možnost využít přímý vlakový spoj z několika míst v České republice do chorvatské Rijeky. Již dříve jsme vás o tom informovali v našem článku. Podrobné informace pak naleznete přímo na stránkách RegioJet zde.

Jaká jsou opatření platná v souvislosti s COVID-19 v Chorvatsku?

Při vstupu na území Chorvatska obdržíte informační leták s instrukcemi, kterými byste se při svém pobytu měli řídit. Leták obsahuje obecné informace o prevenci šíření viru COVID - 19 jako je:

 • dodržování sociální zdrženlivosti;
 • zvýšená hygiena;
 • během 14 dní od vstupu na území Chorvatska je třeba si v ranních hodinách měřit teplotu, která nesmí být vyšší než 37,2 °C. Pokud bude vaše teplota vyšší, je třeba kontaktovat místního lékaře či hygienickou stanici.
 • Nošení roušky na veřejných místech je místními úřady doporučeno.
 • Památky a národní parky jsou otevřeny bez omezení.
 • Nebudou se konat žádné hudební festivaly včetně oblíbených party akcí na pláži Zrcé.

Důležité kontakty

 • Štáb civilní ochrany Chorvatské republiky - webové stránky zde.
 • Aktuální informace o COVID – 19 na území Chorvatské republiky naleznete na stránkách Chorvatského ústavu veřejného zdraví.
 • Seznam kontaktů na epidemiologická centra v pohotovosti naleznete zde.

Cestovní pojištění a COVID - 19

Pokud se rozhodnete pro cestu do Chorvatska, rozhodně nezapomeňte na uzavření cestovního pojištění. Nově je to možné i s krytím onemocnění Covid – 19 a to už pojišťovny AXA Assistance. Ovšem pouze za předpokladu, že není MZV ČR vydáno upozornění do této destinace necestovat. Více informací o tomto cestovním pojištění naleznete zde.

Spočítat cestovní pojištění