222 100 200 Zavoláme vám zpět

Koronavirus Chorvatsko 2020

Pandemie koronaviru COVID- 19, se kterým se poslední měsíce potýká celý svět, je v posledních týdnech ve větší části Evropy již na ústupu. A to má pozitivní vliv mimo jiné i na cestování, většina evropských států pomalu otvírá své hranice. Pokud i vy přemýšlíte o dovolené u Jadranu, zřejmě vás spojení Koronavirus Chorvatsko 2020 zajímá. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak je to s možností cestování do Chorvatska nyní.

Koronavirus Chorvatsko

Koronavirus v Chorvatsku 2020

Chorvatsko v rámci Evropy rozhodně patří mezi ty státy méně zasažené virem Covid - 19. I díky tomu úřady už dříve zahájili uvolňování nastavených opatření a Chorvatsko tak nyní pomalu zahajuje turistickou sezónu.

Cestovní pojištění online

Vycestování z ČR

Z České republiky je nyní možné vycestovat bez omezení.  V rámci EU pak pro návrat do ČR platí od 15.6.2020 tzv. cestování dle semaforu . Evropské státy jsou rozděleny podle toho, jak závažný tam je vývoj šíření viru Covid – 19. Zeleně jsou označeny státy bezpečné pro cestování, oranžově ty se středním rizikem a červeně státy s vysokým rizikem nákazy. Do oranžových a zelených mohou Češi cestovat bez omezení, tam i zpět. Při návratu ze států označených červeně je nutné předložit negativní test na Covid – 19 a podstoupit 14 denní karanténu. Podrobné informace naleznete zde. Chorvatsko aktuálně patří mezi státy označené zeleně jako nízkorizikové.

Vstup na území Chorvatska

 • Hranice Chorvatska jsou pro turisty již otevřeny.
 • Čeští občané tedy nemusí uvádět důvod pro vstup do země, jako tomu bylo donedávna.
 • Test na Covid - 19 není vyžadován.
 • Povinný vstup do 14 denní karantény není nutný.

Podmínky pro vstup na území Chorvatska

 • Jedinou podmínkou je poskytnutí informací o místě a délce pobytu a kontaktní údaje.
 • Pro rychlejší odbavení na hranicích je doporučeno vyplnit tento formulář ještě před cestou.
 • Formulář je dostupný i v Českém jazyce, naleznete ho zde.
 • Zároveň je třeba mít předem zajištěné ubytování, potvrzení o rezervaci ubytování mějte tedy u sebe.

Podrobné informace naleznete na webu MZV ČR zde.

Cestovní pojištění online

Jak se do Chorvatska dostat?

V Chorvatsku již funguje bez omezení veškerá hromadná doprava, obnovena byla letecká, pozemní i železniční přeprava a to včetně trajektů na Chorvatské ostrovy.

Ze statistik víme, že většina Čechů se na dovolenou k Jadranu vydává po vlastní ose - tedy vlastním automobilem. To už by teď mělo být možné bez problémů tak, jak jsme zvyklí.

Trasa přes Rakousko a Slovinsko je nyní už možná bez závažnějších omezení. Čeští občané mohou vstoupit na území uvedených států bez nutnosti testu na Covid - 19 a bez 14 denní karantény.

Při cestě přes Německo platí v podstatě stejné podmínky jako u Rakouska. Pro Čechy není povinné při vstupu do Německa předkládat test na Covid - 19 a pobývat v 14 denní karantérně.

I cesta přes Slovensko a Maďarsko je průjezdná bez komplikací, platí zde stejné podmínky jako u výše uvedených států - není tedy nutný negativní test na Covid -19 a povinná karanténa.

Novinkou je možnost využít přímý vlakový spoj z několika míst v České republice do chorvatské Rijeky. Již dříve jsme vás o tom informovali v našem článku. Podrobné informace pak naleznete přímo na stránkách RegioJet zde.

Jaká jsou opatření platná v souvislosti s Covid-19 v Chorvatsku?

Při vstupu na území Chorvatska obdržíte informační leták s instrukcemi, kterými byste se při svém pobytu měli řídit. Leták obsahuje obecné informace o prevenci šíření viru Covid - 19 jako je:

 • dodržování sociální zdrženlivosti;
 • zvýšená hygiena;
 • během 14 dní od vstupu na území Chorvatska je třeba si v ranních hodinách měřit teplotu, která nesmí být vyšší než 37,2 °C. Pokud bude vaše teplota vyšší, je třeba kontaktovat místního lékaře či hygienickou stanici.
 • Nošení roušky na veřejných místech je místními úřady doporučeno.
 • Památky a národní parky jsou otevřeny bez omezení.
 • Nebudou se konat žádné hudební festivaly včetně oblíbených party akcí na pláži Zrcé.

Důležité kontakty

 • Štáb civilní ochrany Chorvatské republiky - webové stránky zde.
 • Aktuální informace o COVID – 19 na území Chorvatské republiky naleznete na stránkách Chorvatského ústavu veřejného zdraví.
 • Seznam kontaktů na epidemiologická centra v pohotovosti naleznete zde.

Cestovní pojištění a Covid - 19

Pokud se rozhodnete pro cestu do Chorvatska, rozhodně nezapomeňte na uzavření cestovního pojištění. Nově je to možné i s krytím onemocnění Covid – 19 a to už pojišťovny AXA Assistance. Ovšem pouze za předpokladu, že není MZV ČR vydáno upozornění do této destinace necestovat. Více informací o tomto cestovním pojištění naleznete zde.

Spočítat cestovní pojištění