Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Chorvatsko covid-19 v roce 2023

Pandemie covid-19 ustoupila a možnosti cestování po Evropě se vrací do normálu. Přinášíme vám důležité informace o cestování do Chorvatska v souvislosti s epidemickými podmínkami, pokud i vy přemýšlíte o dovolené u oblíbeného Jadranu.

Chorvatsko covid-19

Koronavirus Chorvatsko 2023

Do Chorvatska se v létě dostanete bez jakéhokoliv omezení z důvodu COVID-19, to znamená bez dokladu o očkování, prodělání nemoci nebo PCR testu. To stejné platí i pro využívání služeb. Jen ve zdravotnických a sociálních službách musíte nosit respirátor nebo roušku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Podmínky pro vstup

Pro cestování do Chorvatska ze zemí EU není potřeba prokazovat bezinfekčnost.

Podmínky pro návrat

Pro návrat ze zemí EU není pro občany vyžadováno očkování a ani certifikát.

Chorvatsko covid-19 a pojištění

Pokud se rozhodnete pro cestu třeba na Istriji, Dalmácii nebo až do Dubrovníku, rozhodně nezapomeňte na uzavření cestovního pojištění do Chorvatska. Už několik let je to možné i s krytím onemocnění covid-19. Ovšem pouze za předpokladu, že MZV ČR nevydalo upozornění do této destinace necestovat. Kvalitní pojištění vám zaplatí zejména karanténu, hospitalizaci a další léčebné výlohy.

Pamatujte, že i když koronavirus výrazně ustoupil, neznamená to, že se jím nemůžete nakazit. Důrazně proto doporučujeme, abyste dodržovali základní hygienické návyky. A v případě velkého množství lidí v uzavřeném prostoru si raději nasaďte respirátor nebo dodržujte alespoň odstup 2 metrů.

Jedete do Chorvatska v rámci zájezdu, který jste zakoupili v cestovní kanceláři? Pak nezapomeňte na další pojistku, a tím je storno zájezdu. Díky tomuto připojištění nepřijdete v případě zrušeného zájezdu o většinu svých peněz.

Jak se do Chorvatska dostat?

V Chorvatsku již funguje bez omezení veškerá hromadná doprava, obnovena byla letecká, pozemní i železniční přeprava a to včetně trajektů na proslulé ostrovy v Jaderském moři.

Ze statistik víme, že většina Čechů se na dovolenou k Jadranu vydává po vlastní ose - tedy vlastním automobilem. I to je možné bez potíží a omezení. Tedy kromě tradičních front na hranicích při kontrole občanských průkazů.

Novinkou posledních let je také možnost cestovat do Chorvatska přímým vlakovým spojem díky společnosti RegioJet.

Jaké zvolit trasy?

Možností je hned několik. Zřejmě ta nejrychlejší a nejpohodlnější je ta přes Rakousko a Slovinsko. Mnohým turistům ale vadí nakupování slovinské dálniční známky, která vychází jen na 7 dnů. A proto využívají další trasu, tedy přes Slovensko a Maďarsko.

Pozor na odpočinek

Do Chorvatska je cesta dlouhá. A pokud k sobě nemáte druhého řidiče, rozhodně nezanedbávejte přestávky, doplňujte tekutiny a udržujte se svěží. Pokud to bude vaše tělo potřebovat, na pár desítek minut se klidně prospěte. V zahraničí je mnoho kvalitních odpočívek, kde se mohou případně zabavit i děti.

Důležité kontakty

Cesta do zahraničí může být náročná, zejména v případě různých potíží, které mohou nastat. Mimo kontakty, které uvádíme níže, sebou nezapomínejte mít zelenou kartu, kde je také kontakt na asistenční službu vaší pojišťovny.