222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění - rybaření

Publikováno: 11.09.2015

Ročně vycestuje do zahraničí za účelem rybaření podle odhadů Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) okolo sedmi tisíc českých turistů. Cesty za rybařením jsou organizovány především do nejvyhledávanějších severských zemí jako Švédsko, Norsko, Irsko a Finsko. Vyrazit rybařit do severských zemí je ideální mezi dubnem a zářím, i když někteří rybáři preferují červenec. Mezi oblíbené cílové rybářské destinace patří dnes také Kanada, Aljaška, Kamčatka nebo Chile. K rybaření na volném moři není třeba povolenka. Pro lov na řekách či jezerech je většinou nutné zařídit si povolenku u místních úřadů.

Sportovní připojištění pro rybaření/ rybolov

Mnozí rybáři se dodnes mylně domnívají, že rybaření není příliš náročnou sportovní aktivitou. Svá cestovní pojištění zřizují bez zvláštní sportovních připojištění, na která se následně spoléhají. Mořský rybolov prováděný z lodi však patří dle definic jednotlivých pojišťoven k extrémním či rizikovým sportů,  a jen velmi málo klientů o této skutečnosti ví.

Připojištění odpovědnosti

Taktéž je při sjednání cestovního pojištění nutné seznámit se s výlukami z připojištění odpovědnosti. Budete-li rybolov provozovat na zapůjčeném motorovém člunu, jsou veškeré materiální i nemateriální škody, jenž tímto člunem ( a na něm) způsobíte, z cestovního pojištění vždy vyloučeny.

Specifikace MOŘSKÉHO RYBOLOVU u jednotlivých pojišťoven

Pojišťovna Nutné připojištění pro MOŘSKÝ RYBOLOV ze člunu  Poznámka
 AIG  rekreační sport  klient nesmí loď sám řídit
 Allianz  rizikový sport  X
 AXA Assistance  rizikový sport  max. do 200 námořních mil od pevniny
 ČSOB  rekreační sport pokud klient loď řídí, je nutné připojistit rizikový sport
 ERGO  rekreační sport  pojištění se nevztahuje na pátrací akce
 ERV  nepojistitelné  X
Generali  nepojistitelné  X
 Slavia nepojistitelné  X
 Uniqa  rizikový sport  X
Union rizikový sport X
VZP rekreační sport max. do 200 námořních mil od pevniny
Wüstenrot nepojistitelné X

Autor: Richard Kadlec