Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Kanady

Kanada je jedním z nejvýznamnějších sousedů Spojených států. Jedná se o vyspělou zemi, která disponuje úchvatnou přírodou. Kam se v Kanadě určitě podívat a jaké pojištění si pro cestu sjednat? To se dozvíte v našem článku.

 

Proč cestovní pojištění do Kanady?

Zdravotní služby jsou v Kanadě na velmi vysoké úrovni, můžete se ovšem setkat s delšími čekacími lhůtami, s odmítnutím ošetření bez odpovídajícího pojištění atd. Lékařská péče je zde také poměrně drahá, takže sjednání cestovního pojištění do Kanady je opravdu nezbytné. Dbejte v něm především na vyšší limity léčebných výloh, a pokud se chystáte provozovat v Kanadě turistiku či jiný sport, nezapomeňte také na pojištění úrazu a případně pojištění rizikových či extrémních sportů.

Do svého pojištění pak můžete přidat i užitečná připojištění, jako je například:

A velmi oceníte také asistenční služby, které jsou k dispozici v českém jazyce 24/7. Pokud se tedy dostanete do situace, kdy budete potřebovat například sehnat lékařskou nebo právní pomoc, bude tady pro vás operátor, který vám spolehlivě poradí.

Cestovní pojištění do Kanady

Srovnání cestovního pojištění do Kanady

Se srovnáním cestovního pojištění vám pomůže online kalkulačka. Zadáte do ní základní údaje o vás a vaší cestě a během pár kliknutí myší před sebou budete mít přehledně porovnané nabídky hned od několika prověřených pojišťoven působících na českém trhu. Cestovní pojištění si také můžete upravovat podle svých představ - výši pojistných limitů, přidávat připojištění atd.

Kolik stojí cestovní pojištění do Kanady?

Přesná cena cestovního pojištění je individuální. Ovlivňuje ji totiž délka pobytu, počet pojištěných osob (a zda tvoří jednu rodinu), volby připojištění a výše pojistných limitů. Přesnou cenu vám na míru uvidíte přímo v online kalkulačce.

Pamatujte, že to nejlevnější cestovní pojištění do Kanady nemusí být nutně to nejlepší. Dívejte se především na to, aby se o vás cestovní pojištění postaralo ve chvílích, kdy to budete potřebovat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak si sjednat cestovní pojištění do Kanady?

Také pro sjednání cestovního pojištění použijte online kalkulačku. Zadáte do ní potřebné údaje, podíváte se na porovnané nabídky a vyberete to nejlepší a nejvýhodnější cestovní pojištění do Kanady přesně podle vašich představ. Všechny důležité dokumenty poté obdržíte během pár minut do vaší e-mailové schránky. A pojistka začne platit hned, jak ji zaplatíte (bankovním převodem, nebo online kartou).

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Volání ze zahraničí

Podmínky ohledně volání, SMS a čerpání dat jsou v rámci vašeho mobilního tarifu v zahraničí jiné než doma. Pokud navíc cestujete až do Kanady, která se nachází mimo EU a na úplně jiném kontinentu, mohou se ceny roamingu dostat na poměrně vysoké částky. Proto se před odletem u svého mobilního operátora informujte o tom, kolik za mobilní služby v Kanadě zaplatíte a jak je to s čerpáním dat.

Operátoři často svým klientům v téhle oblasti nabízí automaticky aktivované balíčky a vybrat si můžete také z roamingových balíčků, které si před cestou sjednáte. 

Výběr z bankomatu v zahraničí

Bankomaty (ATM) jsou v Kanadě poměrně dobře dostupné, a to i v menších městech. Kolik vás bude výběr z bankomatu stát, zjistíte u své banky. Poplatek za výběr se také může lišit podle typu vašeho běžného účtu.

Dále si při výběru z bankomatu v zahraničí také dejte pozor na směnný kurz. Pokud se tedy na obrazovce objeví požadavek na výběr v DDC, odmítněte jej a zvolte kurz své banky, který bývá většinou výhodnější.

U některých bankomatů se také můžete setkat s poplatkem, který si určuje jejich provozovatel, proto raději hotovost vybírejte z bankomatů ověřených bankovní institucí. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou?

K vycestování do Kanady vám bude stačit platný cestovní pas. Ten budou potřebovat i děti, a to včetně miminek. Svým ratolestem proto cestovní doklad zajistěte s dostatečným předstihem. Zvláště u malých dětí je pak důležité, aby fotografie na dokladu odpovídala jejich aktuální podobě. Pro bezproblémový vstup do země mějte raději rovnou zajištěnou i zpáteční letenku, kterou se můžete prokázat, platné cestovní pojištění a také odpovídající finanční rezervu.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranka, policie i hasiči 911
 • Rychlostní limity - po dálnici se v Kanadě jezdí rychlostí 120 km/hod, mimo obec 100 km/hod a v obci 50 km/hod. Tolerance alkoholu je 0,8 promile. K zapůjčení automobilu budete potřebovat doložit platnou kreditní kartu.
 • Jazyky - domluvíte se zde anglicky a francouzsky
 • Očkování - není povinné, doporučuje se to proti spalničkám, záškrtu, dětské obrně, tetanu, žloutence typu B a proti vzteklině
 • Na co si dát pozor:
  • V přírodě především na medvědy, v oblasti jezer na komáry.
 • Kdy se do Kanady vydat - nejlépe v letním období, jinak se zde setkáte s poměrně nízkými teplotami a ne úplně příznivým počasím

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy do Kanady

Důvodů, proč se vydat do Kanady, je celá řada. Tím prvním je asi poznávání zdejší nádherné přírody, ale zkrátka nepřijdou ani ti, kteří preferují pulzující velkoměsta, kulturu či skvělou gastronomii. 

Tipy, co vidět a zažít v Kanadě:

 • Toronto - nejlidnatější kanadské město, ve kterém je k vidění zámek Casa Loma, CN Tower (známá věž a dominanta Toronta vysoká 553 metrů), Royal Ontario Muzeum (největší přírodní muzeum Kanady s více než 6 miliony exponáty a artefakty)
 • Ottawa - hlavní město Kanady. Prohlédnout si můžete například působivou promenádu kolem řeky Rideau. Dále v tomto poklidném městě najdete sídlo parlamentu, nejvyššího soudu, premiéra i guvernéra. 
 • Montreal - prý jedno z nejkrásnějších měst k životu se skvělou atmosférou i zajímavými místy, která stojí za návštěvu (např. Mount Royal)
 • Vancouver - město s osobitou atmosférou, skvělou kuchyní a bohatým nočním životem. Navštívit můžete například zajímavý Stanley Park.
 • Niagarské vodopády - najdete je v provincii Ontario. Na kanadské straně se nachází největší a nejznámější z Niagarských vodopádů - Podkova. Možná vás překvapí okolí této přírodní podívané, které spíše než jako přírodní park vypadá jako turistické letovisko se spoustou blikajících poutačů, hotelů a atrakcí.
 • Gwaii Haanas National Park - park, který najdete na území Britské Kolumbie a je také na seznamu UNESCO. K vidění jsou zde opuštěné vesnice původních obyvatel, horké prameny a samozřejmě přírodní krásy. Do parku se dostanete letadlem nebo lodí. 
 • Athabasca - ledovec, na který se dostanete výletním autobusem i pěšky. K vidění je struktura obrovského ledovce, z něhož můžete ochutnat také jeho rozpuštěnou vodu. 
 • Cabot Trail - silnice v provincii Nové Skotsko, ze které můžete obdivovat okolní přírodní krásy čítající jezera, útesy i zálivy
 • Halifax Citadel Hill - nejznámější historická památka Kanady. Jedná se o pevnost postavenou ve tvaru hvězdy s bohatou historií.
 • Oratorium sv. Josefa - budova nacházející se v Montrealu; kaple je oblíbeným poutním místem křesťanů.

Pobyt v Kanadě můžete rovněž spojit s návštěvou USA.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY