Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na zimu

Publikováno: 14.12.2009

Lyže, sluníčko a spousta sněhu. Tak to je ideální zimní dovolená. Dříve než se vydáte na své zimní výlety do zahraničí, je dobré se poohlédnout po vhodném pojištění pro vaši cestu. Díky uzavření cestovního pojištění na dovolenou chráníte nejen své zdraví, ale hlavně svoji peněženku pro případ nečekaných a nechtěných událostí. Užitečné rady naleznete v nové příručce ČAP „Bezpečně na lyže“.

Převoz helikoptérou za tisíc EUR

Ať už letos plánujete strávit zimní dovolenou na horách nebo kdekoli jinde, nezapomeňte se na ni dopředu připravit, tedy i uzavřít cestovní pojištění. O tom, že před dovolenou je třeba uzavřít cestovní pojištění, svědčí i zkušenosti turistů, kteří na tuto výbavu pozapomněli a teprve po několikaminutovém pobytu v helikoptéře, která je převážela do nemocnice za několik tisíc eur, po transportu sanitkou do republiky za další desítky tisíc korun, byli poučeni. Když se ještě připočítají částky za jeden den hospitalizace v celkové výši stovek eur, veškerá vyšetření a léky, vyšplhá se celková suma na stovky tisíc korun za jednu pojistnou událost. V případě podstatně závažnějších, život ohrožujících úrazů nebo náhlých příhod, jsou však náklady ještě vyšší.

Cestovní pojištění je za pár korun

Ať jedete na hory nebo jen na nákupy či výlet do sousední země, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. Je pravda, že po vstupu do Evropské unie má každý občan v ostatních zemích EU nárok na zdravotní péči, který vyplývá z Evropského průkazu zdravotního pojištění. Pozor ale dejte na to, že tento nárok lze uplatnit jen ve státních zdravotních zařízeních. Na některé věci se toto základní pojištění nevztahuje vůbec: převoz helikoptérou do nemocnice nebo náhradní dopravu zpět domů. Léčbu v soukromých ordinacích a zdravotnických zařízeních, která převládají právě v blízkosti lyžařských středisek, vám standardní zdravotní pojištění nepokryje vůbec. Proto je lepší uzavřít běžné komerční cestovní pojištění.

Pro běžné lyžování zvolte připojištění „zimní sporty“

Při výběru cestovního pojištění se ujistěte, že jste vybrali takové, které kryje vaše aktivity a to na místech, kde se budete pohybovat. Existují určité výluky z pojištění, na které je třeba se připojistit nebo je pojišťovny vůbec nepojišťují. To jsou například místa s extrémními klimatickými nebo přírodními podmínkami, zeměpisně odlehlá místa nebo neosídlené oblasti. Vždy si také ověřte, jestli vámi plánovanou aktivitu pojišťovna neřadí mezi sporty rizikové či nebezpečné. Ty je také nutno si připojistit, některé nelze pojistit vůbec. Pokud jedete na běžnou zimní dovolenou a neplánujete přitom jezdit po nevyznačených trasách, u některých pojišťoven vám vystačí běžné cestovní pojištění, u jiných je třeba se připojistit. Abychom Vám výběr usnadnili, zadejte již ve vstupní masce připojištění „zimní sporty“ . Nabídneme Vám taková pojištění, která rizika běžného lyžování po vyznačených tratích obsahují. V případě, že se chystáte na trošku vyšší adrenalinové zážitky, zvolte ještě připojištění rizikových sportů a po vybrání pojišťovny si pro jistotu zkontrolujte, zda právě Vaše plánovaná aktivita není ve výlukách (informaci naleznete v informační ikoně u názvu pojišťovny).

Co všechno budete mít pojištěno?

Nejčastěji vás v zahraničí mohou potkat různé typy úrazů nebo zdravotních potíží v podobě onemocnění či bolesti. Proto všechna námi nabízená pojištění automaticky obsahují pojištění léčebných výloh, které kryje náklady na ambulantní lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, ošetření u zubaře či nezbytný transport do místní nemocnice nebo domů. Úrazové pojištění se sjednává pro případ řešení trvalých následků úrazu. Zejména při lyžování se může stát, že na sjezdovce srazíte jiného lyžaře a způsobíte mu zranění, s kterými mohou souviset i vysoké náklady. K jejich pokrytí slouží pojištění odpovědnosti, kdy pojišťovna hradí škody na zdraví a majetku, které způsobíte jiným osobám. Pojištění storna zájezdu zase vyřeší stornopoplatky, které si účtuje cestovní kancelář při zrušení zájezdu a které mohou nakonec vyjít téměř stejně draho jako samotný zájezd.

Pomocník na telefonu 24 hodin denně

V rámci našeho cestovního pojištění budete mít vždy automaticky k dispozici i asistenční službu. Tu můžete kontaktovat 24 hodin denně z jakéhokoliv místa na světě a vždy s vámi bude hovořit česky. A co pro vás asistenční služba může udělat?

o Vyhledá nejbližší vhodné zdravotnické zařízení
o Poskytne garanci platby
o Zprostředkuje konzultaci s českým lékařem a dohled nad způsobem léčby
o Komunikuje s vašimi nejbližšími
o Zorganizuje váš návrat nejvhodnějším dopravním prostředkem domů

Opodstatnění má asistenční služba nejen na sjezdovkách alpských středisek, ale i v exotických zemích. Představte si, jak se např. v Brazílii, kde se hovoří portugalsky, budete domlouvat s místním obyvatelstvem, kde najdete lékaře, a když ho najdete, jak mu popíšete své potíže?

Nespoléhejte jenom na pojištění spojené s platební kartou

Cestovní pojištění můžete mít spojeno i s vaší platební kartou. Vždy si prosím před odjezdem prověřte, jaké pojištění máte ke své platební kartě sjednáno a zda je aktivní. Pojištění mohou být omezena místem, kde se pohybujete, dobou pobytu a výší pojistného plnění nebo mírou rizika prováděných aktivit. Většina pojištění pokrývá tzv. standardní dovolenou, můžete si zaplavat, zahrát golf, projet se na lodi a jste pojištěni, pokud ale vyrážíte sjíždět volné terény v Alpách nebo divoké řeky v Africe na raftu, potápět se v Karibiku, pak zvažte individuální cestovní pojištění.

Cestovní pojištění lze uzavřít i na poslední chvíli

Pojištění na cesty můžete sjednat i těsně před odjezdem v našem kalkulátoru cestovního pojištění Po zadání základních údajů o vaší cestě získáte ihned přehledné porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Po zvolení některé z nich a vyplnění údajů o všech cestujících obdržíte obratem pojistnou smlouvu na svůj e-mail. Pojistné můžete zaplatit kartou (on-line), bankovním převodem nebo internetovými platbami. Je to velice jednoduché a během několika málo minut získáte platné pojištění pro vaši cestu. Pojistná smlouva je platná od okamžiku provedení platby pojistného, ať platíte jakýmkoli způsobem. Rozhodující je čas zadání platebního příkazu na Vaší straně, nikoliv datum přijetí platby na náš účet.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ