Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení auta

Hledáte nejvýhodnější nebo výhodnější pojištění pro vaše auto? Pokud ano, tak jste na správné adrese. Pro klienty naší společnosti se snažíme zajistit vždy tu nejlepší nabídku za rozumnou cenu. Díky široké škále produktů povinného ručení na trhu srovnávačů a kvalitnímu poradenství budete mít přehled o cenách za pojištění auta každý rok.

Povinné ručení se slevou až 67 %

Co je povinné ručení

Povinné ručení, též zákonné pojištění odpovědnosti vozidel, musí mít ze zákona sjednáno každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci. Povinné ručení vás chrání před škodami, které způsobíte provozem svého vozidla třetím osobám. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se nevztahuje na škody na vašem vozidle, které si způsobíte sám. Od toho existuje havarijní pojištění. Dokladem o povinném ručení je zelená karta. Jakmile odešlete online objednávku svého povinného ručení, zašleme vám její elektronickou verzi e-mailem. Tento dokumenty obdržíte rovněž v originálním provedení, a to fyzicky poštou na uvedenou adresu pojistníka. Povinné ručení online je sjednáno v souladu s občanským zákoníkem formou na dálku. Velkou výhodou je, že pojistnou smlouvu povinného ručení nepodepisujete. Pojištění vzniká uhrazením pojistného ve stanoveném termínu. Platbu můžete provést bankovním příkazem, hotově na terminálech Sazky nebo České pošty a také vkladem hotovosti na bankovní účet zprostředkovatele.

Limity pojistného plnění

Při sjednání povinného ručení je důležitá zejména výše limitů pojistné krytí a rozsah asistenčních služeb. Obě složky tvoří základ povinného ručení. Minimální výše limitů pojistného krytí povinného ručení je 50 milionů Kč na zdraví a majetek třetích osob. Jedná se o maximální částku, kterou při vámi zaviněné dopravní nehodě vyplatí pojišťovna třetí straně, které byla újma způsobena. Otázkou je, zda jsou minimální limity pojistného krytí dostačují. I když se může zdát, že ano, opak je pravdou. Chcete-li mít stoprocentní jistotu, zvolte si limity pojistného krytí vyšší. Řada pojišťoven nabízí limity pro povinné ručení ve výši 100, 200 nebo i 250 milionů Kč.

Povinné ručení se sjednává bez spoluúčasti. Tato informace se však nemusí vztahovat i na doplňková připojištění, která si k základními balíčku můžete sjednat (např. připojištění skel vozidla). Též havarijní pojištění je typem pojištění, u kterého se spoluúčast v pojistné smlouvě pevně stanovuje. Je to logické, protože u havarijního pojištění vyplácí pojišťovna pojistné plnění přímo pojistníkovi, který si následně může zvolit, zda se chcete určitou částkou podílet na škodě, a tím si výši pojistného snížit.  U povinného ručení vyplácí pojišťovna pojistné plnění třetím stranám, kterým byla újma způsobena.

Výhody online sjednání povinného ručení

  • Pojištění sjednáte rychle, přehledně a jednoduše
  • Porovnání nabídek českého trhu na jednom místě
  • Výhodné ceny povinného ručení
  • Možnost sjednání pojištění online
  • Kvalitní poradenství a klientský servis na vysoké úrovni

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ