Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení 2019

Jste zvědaví, jaké novinky nám přinese nadcházející rok v oblasti pojištění vozidel a jaké bude Povinné ručení 2019? Chystají pojišťovny plošné navyšování cen nebo zásadní změny v podmínkách pojištění? Podívali jsme se na to blíže a připravili pro vás tento článek, kde se na tuto problematiku zaměříme.

Povionné ručení 2019

Povinné ručení

Povinné ručení, celým názvem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, má za úkol pokrýt škody, které jsou pojištěným vozidlem způsobeny na majetku či zdraví třetích osob. Povinné ručení musí mít sjednané každé vozidlo, které je evidováno v registru vozidel a provozováno na veřejných pozemních komunikacích a to i za předpokladu, že je zde pouze odstaveno. Výše pojistného u povinného ručení závisí na mnoha faktorech, které pak výslednou částku ovlivňují. V první řadě je rozhodujícím ukazatelem druh vozidla, jeho výkon a objem motoru. Důležitou roli ale hraje také pojistník, jeho věk, bydliště a škodní průběh z předchozích pojištění, který má vliv na bonus či malus při sjednávání pojištění.

Růst cen povinného ručení

Dle informací od pojistitelů, které jsou aktuálně k dispozici, se stejně jako v předchozích několika letech, žádné plošné a razantní navyšování cen povinného ručení nechystá. Konkurenční boj pojišťoven je stále větší a tak je cena povinného ručení tím hlavním lákadlem, na které mohou jednotliví pojistitelé své nové klienty získat. Z informací, které uvádí Česká kancelář pojistitelů, ale vyplývá, že pojistné, které pojišťovny od klientů na povinném ručení v současné době vyberou, velmi často na pokrytí všech škod nestačí.

Důvodů, proč tomu tak je, je hned několik. Náklady na opravy poškozených vozidel v servisech jsou stále vyšší a to díky nárůstu cen jak náhradních dílů, tak sazeb za práci servisních techniků. A i když vozový park v ČR nepatří k těm nejmodernějším, tak již většina vozidel je plně v elektronice s různými senzory a čidly a tak pak i banální promáčknutí nárazníku zabere při opravě více času a financí. Vyšší plnění je vypláceno i v souvislosti s nemajetkovými škodami, tedy při újmě na zdraví a životě člověka. S příchodem nového občanského zákoníku byla zrušena horní hranice, která by udávala strop případnému plnění při odškodnění újmy na zdraví a tak pojistné události mohou dosahovat až na milionové částky pojistného plnění.

Povinné ručení 2019

Díky všemu, co jsme uvedli výše, tedy pojišťovny ve většině případů přistupují k navyšování cen povinného ručení 2019 postupně, průběžně během celého roku. Navýšení pojistného se v první řadě dotkne především rizikových klientů, kteří mají na svém kontě již nějaké pojistné události s nutností pojistného plnění. Častí viníci dopravních nehod se tedy mohou dočkat i toho, že povinné ručení jim zdraží i více jak o polovinu, než je jejich aktuální pojistné. Klientů, kteří jezdí bez nehod, by se zdražení mělo dotknout navýšením maximálně v řádu o pár procent oproti aktuálním hodnotám jejich pojistného.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Kde získat výhodné povinné ručení?

Pokud i vy patříte mezi ty, kteří právě obdrželi předpis pojistného na povinné ručení 2019 s navýšením ceny, pak nastal ten pravý čas se poohlédnout, zda nemáte možnost získat pojištění u některé z ostatních pojišťoven výhodněji. Jak na to? Stačí si na webu Top-Pojištění.cz otevřít kalkulaci povinného ručení, zadat základní parametry o vozidle a pojistníkovi a obratem máte před sebou přehledné porovnání nabídek pojišťoven a jejich produktů, ze kterých můžete vybírat. A v případě, že si přejete s nabídkou pomoci, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Stačí nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo na online chatu, rádi vám s čímkoliv pomůžeme, spojíme se s vámi telefonicky a najdeme pro vás to nejvýhodnější povinné ručení online.

Novinky 2019 v Top-Pojištění.cz

A s příchodem nového roku ani my v Top-Pojištění.cz rozhodně neusínáme na vavřínech a přicházíme s novinkou, kterou jak doufáme, hodně z vás uvítá. Ve spolupráci s pojišťovnou Direct jsme si u komplexního nebo samostatného allrisk havarijního pojištění vozidel připravili nově možnost sjednání tzv. připojištění GAP a to jak pro vozidla nová, tak pro vozidla ojetá. Smyslem tohoto pojištění je umožnit vlastníkovi vozidla v případě totální škody zajistit takové pojistné plnění, které mu umožní koupit si stejný model vozidla se stejnými parametry, aby nemusel díky finanční ztrátě opustit svůj standard. Více informaci naleznete na našich webových stránkách nebo u pracovníků zákaznického servisu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ