Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení 2018 kalkulačka

Do internetového vyhledávače zadáváte Povinné ručení 2018 kalkulačka a čekáte, co na vás vyskočí. Už nějakou dobu sedíte u počítače před otevřeným internetovým bankovnictvím a chystáte se zadat trvalý příkaz na další pojistné období vašeho povinného ručení. Částka se samozřejmě zase o něco zvýšila, jak je to v posledních letech už zvykem a tak vás napadlo se přeci jen ještě podívat, jestli nemůžete pojištění vašeho vozidla získat někde za stejných nebo podobných podmínek levněji. Zobrazí se vám portál Top-Pojištění.cz, kde máte možnost si povinné ručení u několika pojišťoven porovnat, tak proč tomu těch pár minut svého času nevěnovat a nezjistit více. Jak na to se dozvíte na následujících řádcích.

Povinné ručení výhodněji

Zjišťujete, že stálé zdražování povinného ručení je bohužel zřejmě běžnou praxí většiny pojišťoven, a to nejen díky změnám v legislativě. Pravidelná aktualizace smlouvy povinného ručení se rozhodně může vyplatit a můžete tím ušetřit nemalé částky. Své povinné ručení máte sjednané u stejné pojišťovny už několik let a tak chcete vědět, co zajímavého vám pro povinné ručení nabídne. A nestačíte se divit! Po zobrazení nabídky zjišťujete, že u konkurenčních pojišťoven můžete povinné ručení získat o několik set či dokonce tisíc korun levněji. V některých případech dokonce za nižší cenu získáte produkt s vyššími limity nebo zajímavějším obsahem. Jak je ale možné, že je zde nabídka levnější? Je hned několik ukazatelů, díky kterým jsou ceny povinného ručení u Top-Pojištění.cz nižší. V první řadě při výpočtu dochází k ověření počtu bezeškodných měsíců pojistníka a díky tomu také k správnému uplatnění bonusu, který může být až 60 %. V rámci nabízených produktů jsou také uplatněny maximální obchodní slevy, které má naše společnost s jednotlivými pojistiteli vyjednané. Cenu také ovlivňuje sleva za sjednání online.

Změna pojišťovny

Pokud vám tedy v rámci kalkulačky povinného ručení nabídne výhodnější pojištění, můžete si je na našich stránkách samozřejmě i sjednat. Nejdříve je ale třeba zajistit výpověď aktuální smlouvy. Povinné ručení bohužel nelze vypovědět kdykoliv a bez udání důvodu a tak je třeba dodržet zákonné lhůty stanovené pro výpověď. Povinné ručení je vypovídáno nejčastěji k výročí smlouvy, kdy v tomto případě musí být výpověď do pojišťovny doručena nejpozději 6 týdnů před datem výročí. Pokud jste obdrželi dopis s upozorněním na změnu výše pojistného, můžete smlouvu vypovědět do jednoho měsíce od oznámení této změny. Smlouvu lze také samozřejmě vypovědět v případě, že dochází ke změně vlastníka, pokud je vozidlo vyřazeno z evidence, do dvou měsíců od sjednání smlouvy, případně dohodou. V případě, že tedy některou z podmínek pro podání výpovědi splňujete, zašlete podepsanou výpověď na vaši pojišťovnu. Rovnou si pak můžete sjednat pojištění nové, kdy datum počátku pojištění nastavíte na den výročí vaší původní smlouvy, aby na sebe obě smlouvy navazovaly.

Sjednání povinného ručení

Sjednání pojištění v kalkulačce povinného ručení 2018 je opravdu rychlé a snadné. V úvodu kalkulace vyplníte pouze základní technické parametry vozidla a údaje o pojistníkovi. Hned v dalším kroku uvidíte nabídku, ze které můžete vybírat. Každý sloupec grafu znázorňuje jednu z pojišťoven, pod tlačítkem Info získáte podrobnější informace o daném produktu. V grafu si můžete nastavit, o jakou frekvenci platby máte zájem a porovnávat můžete nejen podle ceny, ale také podle kvality. V případě, že si z nabídky vyberete, pokračujete přes tlačítko Koupit dále v kalkulaci, kde vyplníte konkrétní údaje o vozidle, pojistníkovi a případně vlastníkovi a provozovateli, pokud se od pojistníka liší. Po sjednání pojištění obdržíte ihned na e-mail smlouvu včetně zelené karty, do 3 pracovních dnů pak obdržíte dočasnou zelenou i poštou. Není třeba cokoliv podepisovat a zasílat zpět, pojištění vzniká úhradou pojistného v uvedeném termínu.

Nevíte si rady? Rádi byste nabídku pojištění s někým konzultovali? Příliš si nerozumíte s online formuláři a raději byste pojištění sjednali telefonicky? Žádný problém, od toho je tady zákaznické centrum. V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností neváhejte zákaznickou podporu využít, jsme vám k dispozici každý den na telefonu, online chatu či emailu. Pro zpětné kontaktování nám také přes webový formulář můžete zanechat své telefonní číslo, budeme vás obratem kontaktovat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ