Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení dle modelu vozidla

Cena pojištění vašeho vozu se vždy odvíjí od několika faktorů. Jedním z nich může být konkrétní model vozu. Poradíme vám, jaké pojištění sjednat přímo na míru vaším potřebám, ať už se jedná o povinné ručení nebo havarijní připojištění.

Pojištění dle modelu vozidla

Kdy je výhodné havarijní pojištění?

Zejména tehdy, pokud vlastníte úplně nový model, jehož stáří je v rozmezí několik málo let. Pro starší vozy může být havarijní připojištění naopak nevýhodné, jelikož cena za opravu často převýší samotnou cenu vozu.

Novější vozy můžete pojistit i pomocí GAP pojištění, to znamená, že na několik let zmrazíte hodnotu vozu na nákupní. Pokud dojde k pojistné události, pořídíte za stejnou částku jiný vůz, například úplně stejný model.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Rodinný vůz nebo luxusní sporťák

Do podoby pojištění vozidla se promítá také to, k jakému účelu je vůz určen. Jeden model značky vozu využijete například pro rodinné cestování, jiný zase pro krátkou víkendovou vyjížďku se staženou střechou. Je třeba si uvědomit, že luxusní nebo sportovní automobily budou mít pojištění vždy dražší. Roli totiž hraje vedle konkrétního modelu také objem motoru, výkon a rovněž to, kdo vůz často řídí.

TIP

Pokud si chce například sportovní vůz pořídit mladý řidič ve věku mezi 18 a 25 lety, může v pojistné smlouvě uvést jako pojistníka některého z rodičů, tedy řidiče v jiné věkové kategorii a s většími zkušenostmi.

Povinné ručení dle automobilek

Pokud se chcete dozvědět více o pojištění konkrétních modelů vozů, prohlédněte si podrobněji naše stránky, kde se věnujeme pojištění u konkrétních automobilek.

ŠKODA Auto

Ford

Hyundai

Seznam modelů a továrních značek se průběžně aktualizuje.