222 100 200 Zavoláme vám zpět

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ ONLINE

 • Přehledné porovnání, sleva až 50 %
 • Jednoduché sjednání i přes mobil
 • Platné okamžitě
 • Připojištění auta na cesty

Porovnání pojišťoven zdarma, sjednání s okamžitou platností do 2 minut a se slevou až 50 % i přes telefon.
Pojištění na cesty do zahraničí jednoduše, rychle a online.
Nové pojištění vozidla na cesty.

Rychlé porovnání,
široký výběr produktů,
snadno a online

Uzavřeli jsme
více než 1 200 000
cestovních pojištění

Online sleva až
50 %
na pojistném

Sjednání pojištění do
2 minut
přes internet

Jak funguje Top-Pojištění.cz?

Pomůžeme Vám s výběrem kvalitního cestovního pojištění, prostřednictvím naší kalkulačky pojištění. Je to jednoduché, rychlé a přehledné. V prvním kroku zadejte základní údaje o Vaší cestě a počtu cestujících. Vyberte si rizika, která chcete pojistit a stiskněte tlačítko Kalkulace. Do 5 sekund uvidíte přehledné srovnání cestovního pojištění a můžete si vybrat z 12 prověřených pojišťoven. V dalším kroku již stačí vybrat v přehledné tabulce naší kalkulačky tu nejvhodnější variantu cestovního pojištění. Je zde pro Vás připraveno online nejlevnější cestovní pojištění a porovnání dle ceny od nejlevnější až po nejdražší variantu. Pro objednání cestovního pojištění online stiskněte tlačítko Koupit a následně vyplňte krátký formulář. Na konci objednávky můžete zaplatit platební kartou, bankovním převodem nebo jiným způsobem.

Partnerské pojišťovny

Allianz pojišťovna AXA ASSISTANCE CZ Colonnade Insurance S.A. ČSOB Pojišťovna ERGO pojišťovna ERV Evropská pojišťovna Generali pojišťovna VZP pojišťovna Slavia pojišťovna Union pojišťovna Uniqa pojišťovna

Co získáte uzavřením cestovního pojištění?

 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Non-stop asistenční služby v českém jazyce
 • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny
 • Bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací v cílové zemi
 • Úhradu zdravotní repatriace i repatriace ostatků
 • Možnost připojistit si úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel
 • Pojištění svého vozidla na cesty
 • Možnost připojistit si rizikové nebo extrémní sporty

Jak cestovní pojištění kryje covid-19?

Kvalitní cestovní pojištění je potřeba si sjednat při každé cestě do zahraničí. V době, kdy ve světě stále ještě řádí covid-19, to ale platí víc než dvojnásob.

Pojišťovny proto také hned začaly nabízet pojištění, která kryjí nebezpečí spojená s cestováním během pandemie covid-19. Pojišťovny se odkazují na Ministerstvo zahraničních věcí, případně s dodatkem na Světovou zdravotnickou organizaci nebo obdobnou instituci. Podrobnosti ohledně krytí koronaviru (COVID-19) najdete v článku s vyjádřením pojišťoven. Mezi nabídkami jsou často ale propastné rozdíly - některé zahrnují i hospitalizaci a návrat do ČR, jiné kryjí jen léčebné výlohy. Chcete pojištění, které vás podrží za každých okolností?

Stačí si pomocí naší kalkulačky cestovního pojištění porovnat pojištění s krytím covid-19 a vybrat si to nejvýhodnější.

Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění do zahraničí v základu obsahuje pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb. Pokryje vám ošetření i mimo státní zdravotnická zařízení, spoluúčast na ošetření, lécích i hospitalizaci a v neposlední řadě v případě nutnosti i transport zpět do České republiky včetně lékařského dozoru. Navíc vše můžete konzultovat s asistenční službou, která je vám na telefonu k dispozici nonstop v českém jazyce a v případě problémů vám pomůže najít nejbližšího lékaře, tlumočníka nebo vše s nemocnicí vyřídí za vás. Cestovní pojištění můžete sjednat online, srovnejte si pojištění, můžete si vybrat nejlevnější cestovní pojištění nebo využijte srovnání a vyberte si pojištění dle kvality.

Pojištění auta do zahraničí: Povinné ručení většinou nestačí

I když máte pojištění auta do zahraničí platí i mimo ČR, neznamená to, že vám vytrhne trn z pneumatiky na dovolené u moře. Pokud jedete do zahraničí tzv. po vlastní ose a chcete mít jistotu, že o vás a váš vůz bude v případě obtíží postaráno, sjednejte si připojištění auta do zahraničí a technickou asistenci.

Kdy se hodí technická asistence v zahraničí:

 • při poruše nebo nehodě vozidla, po které je auto nepojízdné,
 • když vám vůz ukradnou a vy nemáte, jak pokračovat v cestě,
 • když vám někdo vozidlo poškodí tak, že je nepojízdné,
 • při poškození pneumatiky,
 • když se vám vybije baterie,
 • když vám dojde nebo načerpáte špatné palivo,
 • v případě, že si ztratíte nebo zabouchnete klíče ve vozidle.

Jaká jsou nejvyužívanější připojištění auta do zahraničí?

 • Připojištění náhradního vozidla pro případ, že váš vůz vypoví úplně službu a nestačí vám od pojišťovny jen odvoz do cíle.
 • Připojištění zavazadel v kufru auta a ve střešním boxu nebo nosiči.

Celoroční cestovní pojištění: Vyplatí se?

Pokud v zahraničí strávíte víc než 40 dní ročně, pravidelně vyjíždíte na služební cesty do ciziny nebo potřebujete kvalitní pojištění pro pracovní pobyt za hranicemi, zpravidla se už vyplatí si sjednat celoroční cestovní pojištění. Spočítejte si, na kolik vás celoroční pojištění vyjde v naší kalkulačce.

Celoroční pojištění se vyplatí i při několikrát do roka. V létě můžete vyrazit do Chorvatska, na jaře či podzim na eurovíkend nebo v zimě do rakouských Alp.

Příběh klienta na horách

Pro klienty, kteří by snad ještě váhali nad nutností cestovního pojištění na hory, uvádíme příklad z praxe: Pan Tomáš, nezkušený lyžař, zavinil začátkem tohoto roku srážku na sjezdovce se zdatným a rychle jedoucím rakouským snowboardistou, který při pádu utrpěl zranění ramene. Pan Tomáš si při srážce způsobil zlomeninu dolní končetiny. Náklady na ošetření a léčbu a náhrada způsobené škody dosáhly téměř milionu korun. Toto vše by musel pan Tomáš z velké části zaplatit z vlastní kapsy, pokud by nebyl pojištěn. V tomto případě zaplatil pouze pojistné za cestovní pojištění na 7 dní, které ho stálo pouhých 84 Kč.

Řada lidí si také myslí, že po vstupu České republiky do EU už cestovní pojištění v rámci těchto zemí nepotřebují (například do lyžařských center v Alpách). Vstupem do EU jsme získali nárok na zdravotní péči na účet své zdravotní pojišťovny, avšak za podmínek platných pro místní občany (včetně spoluúčasti). V zařízeních, která nejsou financována z veřejných zdrojů, si nepojištěný klient bude muset uhradit veškerou péči sám. Pokud klient ze zdravotních důvodů nemůže využít původní plánovaný způsob dopravy, hradí si náklady spojené s převozem do zdravotnického zařízení nebo do České republiky sám. Klientova zdravotní pojišťovna tyto náklady nehradí.

Cena cestovního pojištění do Rakouska s Covid-19

Spousta Čechů pravidelně v zimě míří za sjezdovkami do rakouských Alp. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili rychlý přehled cen za kvalitní pojištění do Rakouska.

Délka pobytu a rozsah

1 dospělý

Pár Rodina 2 + 2
1 den
(zimní sporty)
12 Kč 24 Kč 40 Kč
4 dny
(zimní sporty)
48 Kč 96 Kč 158 Kč
7 dní (pojištění odpovědnosti,
úrazu a zavazadel)
130 Kč 261 Kč 456 Kč

FAQ: Nejčastěji kladené otázky

Přečtěte si odpovědi k cestovnímu pojištění.

Covid-19 a cestování: Jak kryjí pojišťovny koronavirus?

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali na vaše nejčastější otázky.

Tip Topouška: Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Co zahrnuje cestovní pojištění?

Záleží na tom, jaký rozsah cestovního si vyberete.

Základní cestovní pojištění zpravidla zahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh se základním limitem od 2 000 000 Kč,
 • asistenční služby v českém jazyce, které jsou dostupné 24 hodin 7 dní v týdnu,
 • repatriace nebo převezení ostatků v případě smrti zpět do České republiky,
 • rekreační sporty.

Ze základního cestovního pojištění se hradí nezbytné náklady, které se udály během pojistné doby. Ať už kvůli úrazu nebo nemoci.


Vždy si můžete vybrat pojištění takové, které bude vyhovovat typu vaší dovolené. Můžete se například pojistit na různé druhy sportů, a to i ty extrémní, nebo si připojistit úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel či si vybrat vyšší limit krytí u léčebných výloh.

Co nezahrnuje cestovní pojištění?

Na některé věci nebo situace se cestovní pojištění přeci jen nevztahuje.

Může se jednat například o:

 • škody způsobené zapůjčenými věcmi - vozidly, foťáky, notebooky atd.
 • náklady, které se vztahují k akutnímu onemocnění, které vzniklo ještě před vycestováním,
 • úrazy, které vznikly pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek,
 • škody, které vzniknou na věcech předaných přepravci (např. pokud cestujete letadlem, odpovídá za zavazadla letecká společnost).

Kdy vzniká cestovní pojištění?

Každá pojišťovna to má trochu jinak. Někdy je pojištění platné už od připsání platby pojistného, někdy už zadáním bankovního příkazu.

Tip Topouška: Pro lepší přehlednost jsme pro vás připravili tabulku pojišťoven, která vám s pomůže s orientací.

Jak sjednám cestovní pojištění ze zahraničí?

Jednoduše online. Jediné, co vám stačí je tedy připojení k internetu a počítač, tablet nebo chytrý telefon. Vše probíhá stejně jako kdybyste si cestovní pojištění sjednávali ještě před odjezdem.

 1. Otevřete si kalkulaci cestovního pojištění.
 2. Vyplníte údaje o cestě a cestujících.
 3. Ve srovnání si vyberete pojištění, které vám sedí nejvíce.
 4. A je hotovo. Stačí už jen zaplatit.

Doporučujeme platit kartou online, kde dochází k připsání platby okamžitě.


Ne všechny pojišťovny ale nabízí sjednání, pokud už se v zahraničí nacházíte. Podívejte se pro jistotu do tabulky cestovního pojištění ze zahraničí, kterou jsme pro vás připravili.

Od kdy platí cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je platné ode dne, který si sami zvolíte i s okamžitou platností. Nejdříve musí být řádně zaplacené. Některé pojišťovny uznávají pojištění platné od připsání platby na účet, některé už zadáním bankovního příkazu. Pro lepší orientaci se podívejte do tabulky pojišťoven, kterou jsme pro vás připravili.

Co je to pojištění storna zájezdu?

S pojištěním storna zájezdu ochráníte své peníze před nečekanými událostmi. Pokud si pojištění pořídíte, máte větší šanci získat část svých peněz nazpátek. Pojištění storna zájezdu se vztahuje i na osoby blízké - na manžela, manželku, děti, partnera, partnerku atd. Aby vám pojištění platilo tak, jak má, nezapomeňte ho uzavřít nejpozději v den zaplacení poslední částky za dovolenou.

Každá pojišťovna má totiž trochu jiná pravidla pro sjednání pojištění storna zájezdu. Ještě než si pojištění sjednáte, podívejte se do pojistných podmínek.

Jaké jsou výhody autoasistence?

Pokud se na cestování budete přepravovat vlastním autem, zvažte připojištění autoasistence. Proč? Protože pokryje opravdu velké množství nepříjemností, které vás mohou na cestě potkat.

Pojištění autosistence se obvykle vztahuje na:

 • krádež vozidla,
 • vandalismus, který je na vozidle napáchán,
 • defekty pneumatik,
 • vybití baterie vozidla,
 • načerpání špatného paliva,
 • ztrátu nebo zabouchnutí klíčků ve vozidle,
 • poruchu nebo nehodu vozidla, která způsobí jeho nepojízdnost.

Jak postupovat při onemocnění nebo úrazu v zahraničí?

Onemocnění nebo úraz v zahraničí byste neměli podceňovat. Hned, jak budete moci, zavolejte asistenční službu a vyhledejte lékaře. Pokud jste ubytovaní v hotelu, zajděte za hotelovým doktorem. Pokud bydlíte ve vlastním ubytování, zkuste vyhledat nejbližší pohotovost.


Lékaři se prokážete asistenční kartičkou. Někteří lékaři po vás mohou chtít za ošetření peníze v hotovosti (většinou se částky pohybují do 150 Kč). Vždy si nechejte vystavit účet - za ošetření i za léky. Ten při návratu donesete do své pojišťovny.

Nepřišel mi e-mail s dokumenty a asistenční kartičkou. Co mám dělat?

Není třeba ztrácet hlavu. Podívejte se nejdříve do Klientské zóny. Pokud ani tam dokumenty nenajdete, napište nám na chatu, pošlete e-mail nebo nám rovnou zavolejte na 222 100 200.


Nenašli jste svou odpověď?

Podívejte se na kompletní seznam otázek k cestovnímu pojištění na stránku s FAQ.

nebo

nám pošlete otázku na chat, na info@top-pojisteni.cz či zavolejte na zákaznickou linku.

Potřebujete poradit? Jsme vám k dispozici na zákaznické lince.

222 100 200
9:00 - 17:00