Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ ONLINE

 • Přehledné porovnání, sleva až 50 %
 • Jednoduché sjednání i přes mobil
 • Platné okamžitě
 • Připojištění auta na cesty

Porovnání pojišťoven zdarma, sjednání s okamžitou platností do 2 minut a se slevou až 50 % i přes telefon.
Pojištění na cesty do zahraničí jednoduše, rychle a online.
Nové pojištění vozidla na cesty.

Rychlé porovnání,
široký výběr produktů,
snadno a online

Všechna pojištění
kryjí covid-19
a spojené léčebné výlohy

Online sleva až
50 %
na pojistném

Sjednání pojištění do
2 minut
přes internet

Soutěžte s Colonnade pojišťovnou o 7 × 10 000 Kč na dovolenou

Nenechte si ujít šanci vyhrát jeden ze 7 poukazů v hodnotě 10 000 Kč na dovolenou od cestovní kanceláře italieonline. Jak soutěžit? Stačí si přes naši kalkulačku sjednat cestovní pojištění od pojišťovny Colonnade a do 28. 2. pojištění i uhradit. Pokud podmínku splníte, automaticky vás zařadíme do slosování. Více v podrobnějších podmínkách akce.

Jak funguje Top-Pojištění.cz?

Pomůžeme Vám s výběrem kvalitního cestovního pojištění, prostřednictvím naší kalkulačky pojištění. Je to jednoduché, rychlé a přehledné. V prvním kroku zadejte základní údaje o Vaší cestě a počtu cestujících. Vyberte si rizika, která chcete pojistit a stiskněte tlačítko Kalkulace. Do 5 sekund uvidíte přehledné srovnání cestovního pojištění a můžete si vybrat z pojišťoven, které s námi spolupracují. V dalším kroku již stačí vybrat v přehledné tabulce naší kalkulačky tu nejvhodnější variantu cestovního pojištění. Je zde pro Vás připraveno online nejlevnější cestovní pojištění a porovnání dle ceny od nejlevnější až po nejdražší variantu. Pro objednání cestovního pojištění online stiskněte tlačítko Koupit a následně vyplňte krátký formulář. Na konci objednávky můžete zaplatit platební kartou, bankovním převodem nebo jiným způsobem.

Partnerské pojišťovny

Allianz pojišťovna AXA ASSISTANCE CZ Colonnade Insurance S.A. ČSOB Pojišťovna SV pojišťovna ERV Evropská pojišťovna Generali pojišťovna VZP pojišťovna Slavia pojišťovna Union pojišťovna Uniqa pojišťovna

Co získáte uzavřením cestovního pojištění?

 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Non-stop asistenční služby v českém jazyce
 • Pojištění více než 100 sportů bez navýšení ceny
 • Bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací v cílové zemi
 • Úhradu zdravotní repatriace i repatriace ostatků
 • Možnost připojistit si úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel
 • Pojištění svého vozidla na cesty
 • Možnost připojistit si rizikové nebo extrémní sporty

Co je cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je finanční ochrana, která za vás pokryje náklady na zdravotní péči v zahraničí. V případě úrazu nebo onemocnění vám pojišťovna proplatí výdaje na ošetření, léky, hospitalizaci, dokonce i transport nemocného zpět do České republiky.

Díky cestovnímu pojištění máte navíc k dispozici nonstop asistenční službu. V případě potíží stačí zavolat na českou linku, kde vám po telefonu poradí, jak dál postupovat. Pomohou například najít nejbližšího lékaře, tlumočníka nebo za vás vyřídí vše s nemocnicí a úřady.

Pro vlastní klid si tak před každou cestou do zahraničí sjednejte cestovní pojištění. Cena pojištění je zanedbatelná ve srovnání s cenou za lékařskou pomoc, odvoz nemocného zpět do ČR nebo třeba zásah horské služby.

Cestovní pojištění


Proč mít cestovní pojištění do zahraničí?

Při výběru dovolené v zahraničí by mělo být automatické i sjednání cestovního pojištění. To vám zaručuje přístup ke zdravotnické péči nebo vypořádání se s nepříjemnými situacemi. Může mezi ně patřit vandalismus, krádež osobních věcí nebo klidně i bezpečnostní rizika v nestabilních zemích.

Cestovní pojištění do zahraničí můžete pohodlně přizpůsobit potřebám vaší dovolené. Obsahuje rizika v případě aktivního pobytu (například turistiky, vodních, zimních nebo extrémních sportů), ale i relaxace nebo cestovatelských choutek po památkách.


Proč si cestovní pojištění sjednat?

Náklady na zdravotní péči se v cizině mohou vyšplhat i na několik milionů korun. Cestovní pojištění vás finančně ochrání a v případě úrazu, onemocnění nebo jiné katastrofy vám výdaje na lékařskou péči proplatí pojišťovna.

O tom, jak důležité je cestovní pojištění, by mohl vyprávět Martin. Martin se rozhodl strávit týden na Bali, kde si užíval krásných pláží a teplého moře. Jednoho dne ale nezvládl řízení vodního skútru. Spadl a ošklivě se zranil. Musel být hospitalizován a následně letecky přepraven zpět do ČR. Jen náklady na let s dozorem lékaře dosáhly částky 822 190 Kč. Martin ale zaplatil pouze cenu cestovního pojištění. To stálo jen něco kolem 70 korun na den.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ


Co zahrnuje cestovní pojištění?

Základní varianty komerčního cestovního pojištění většinou kryjí:

 • Výdaje na léčbu, hospitalizaci, akutní ošetření zubů a neodkladné operace.
 • Nonstop asistenční služby v českém jazyce, které vám po telefonu pomohou s řešením pojistné události.
 • Převoz nemocného zpět do ČR, repatriace ostatků.
 • Zásah horské služby.
 • Rekreační sporty, například běhání, tenis, plavání atd.

K cestovnímu pojištění si můžete samozřejmě ještě přidat různá připojištění - připojištění rizikových sportů, úrazové připojištění, pojištění odpovědnosti na zdraví a majetku, autoasistence atd.

Modrá kartička pojištěnce (EHIC) nestačí

I když vám minimálně v Evropě platí Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), nespoléhejte se jen na něj. Nepokryje vždy veškeré náklady na léčbu. Nepomůže vám například uhradit zásah horské služby nebo převoz nemocného zpět do ČR.

Evropský průkaz zdravotního pojištění totiž kryje pouze nezbytnou zdravotní péči, a to jen ve veřejných zdravotnických zařízeních v rozsahu standardním pro místní občany. Pokud tedy místní doplácí za ošetření, léky nebo hospitalizaci, modrá kartička na uhrazení celého účtu stačit nebude. Za lékařskou péči si připlatíte i vy.

V mnoha resortech a lyžařských střediscích jsou navíc k dispozici pouze soukromá zdravotní zařízení. Zde vás v případě nouze samozřejmě ošetří. Veškeré náklady na léčbu budete ale platit z vlastní kapsy.

V ČR pak můžete požádat svou zdravotní pojišťovnu, aby vám zaplacenou sumu zpětně proplatila. Pojišťovna ale nejdříve zkontroluje, jestli šlo o péči, která je v ČR hrazená z veřejného zdravotního pojištění. Pak vyhodnotí, kolik by vás stejné ošetření stálo v ČR. Odpovídající částku, která je mnohdy mnohem nižší než reálný náklad na léčbu v soukromém zařízení, pak proplatí. Celý proces může navíc trvat několik týdnů.

Před každou cestou do zahraniční si proto raději sjednejte komerční cestovní pojištění. Cena pojištění je zanedbatelná ve srovnání s cenou za lékařskou pomoc a s vyřizováním případného neštěstí budete mít mnohem méně starostí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ


Kde platí cestovní pojištění?

Cestovní pojištění většinou platí nejen v zemi, pro kterou si ho sjednáte, ale také v okolních státech dle územní platnosti. Pojištěni jste tak už při cestě na dovolenou, kterými budete projíždět. Jen si dejte pozor na destinace, které leží u hranic světadílů. Zde můžou být různá specifika.

Územní platnost – možné varianty

 • Evropa a vybrané země středomoří (např. Egypt, Turecko, Tunisko)
 • Svět bez USA
 • Svět s USA
 • ČR

Pzn.: jedná se o nejčastější variantu pojišťoven.


Jak cestovní pojištění kryje covid-19?

Kvalitní cestovní pojištění je potřeba si sjednat při každé cestě do zahraničí. V době, kdy ve světě stále ještě řádí covid-19, to ale platí víc než dvojnásob.

Pojišťovny proto nabízí cestovní pojištění, která kryjí nebezpečí spojená s onemocněním covidem-19. Mezi nabídkami jsou často ale propastné rozdíly - někdy pojištění zahrnují i hospitalizaci a návrat do ČR, jindy kryjí jen léčebné výlohy. Chcete pojištění, které vás podrží za každých okolností?

Stačí si pomocí naší online kalkulačky cestovního pojištění porovnat pojištění s krytím covidu-19 a vybrat si to nejvýhodnější.

Další podrobnosti ohledně krytí koronaviru (covid-19) najdete v našem článku s vyjádřením pojišťoven.


Jak vybrat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění se vyberete jednoduše v našem srovnání. Stačí do kalkulačky vyplnit pár údajů o vaší cestě.

Hned se vám srovnají nabídky pojišťoven, a to od nejlevnější po nejdražší. V detailu každého pojištění si pak můžete projít všechna krytá rizika a podmínky pojištění. Nezapomeňte na vhodná připojištění jak pro dospělé, tak i pro děti.

Vyberete si to nejvýhodnější cestovní pojištění a sjednáte si ho online za pár minut.

 

Nejdůležitější jsou správně nastavené limity pojištění

Limit u cestovního pojištění představuje maximální částku, kterou pojišťovna vyplatí v případě nějakého neštěstí, tedy pojistné události.

 

Limity a cena cestovního pojištění na 8 dní pro 4člennou rodinu do Itálie

Pojištění

Nižší

Střední Vyšší
Limit pro léčebné výlohy 4 000 000 Kč 8 000 000 Kč 100 000 000 Kč
Úrazové připojištění nepojištěno 400 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění zavazadel nepojištěno 25 000 Kč 50 000 Kč
Pojištění odpovědnosti nepojištěno 4 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Cena pojištění 338 Kč 640 Kč 1 430 Kč

V případě, že si rodinka sjedná nižší verzi pojištění a člen rodiny v Itálii přijde k vážnému úrazu, proplatí pojišťovna za léčbu až 4 000 000 Kč. Pokud by měla rodina vyšší variantu pojištění, proplatila by pojišťovna až 100 000 000 Kč.

 

Jak vysoké limity nastavit?

Každá cesta představuje trochu jiné riziko. Vyšší limity si asi nastavíte při zdolávání ferraty v Itálii než při cestě na nákupy do Německa.

Hodí se také vzít v úvahu, kolik zdravotní péče v zemi stojí. Zatímco někde zaplatíte za léčbu zlomené nohy pár tisíc korun, hned ve vedlejším státě vás stejný úraz může vyjít mnohonásobně dráž. Mezi místa s drahou zdravotní péčí patří například USA, Německo, Thajsko, Švédsko, Austrálie nebo Švýcarsko.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ


Kdy si sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění si sjednáte online za pár minut. Není ale vhodné vše odkládat na poslední chvíli. Sjednejte si proto pojištění alespoň den před odjezdem.

Na e-mail vám pak přijdou informace k pojištění. Ty si vytiskněte, případně uložte do telefonu, a vezměte s sebou na cesty.

Do mobilní peněženky si můžete stáhnout také naši asistenční kartičku. Na kartičce najdete telefonní číslo na asistenční služby, podmínky pojištění a další důležité informace.


Jaká připojištění se ještě hodí?


Kolik stojí cestovní pojištění?

Cestovní pojištění po Evropě vyjde obvykle jen na pár desítek korun na osobu denně.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění?

 • Délka pojištění,
 • cíl cesty,
 • co přesně plánujete na dovolené dělat (sportovat, pracovat atd.),
 • výše limitů a rozsah krytých rizik,
 • počet cestujících a jejich věk,
 • připojištění.

Některé pojišťovny nabízí navíc slevy na pojištění pro děti či skupinové, rodinné slevy.

Cena cestovního pojištění do Rakouska na zimu

Délka pobytu a rozsah 1 dospělý Pár Rodina
1 den 12 Kč 24 Kč 33 Kč
4 dny 48 Kč 96 Kč 133 Kč
7 dní
(odpovědnost, úraz a zavazadla)
130 Kč 261 Kč 257 Kč
10 dní (odpovědnost,
úraz, zavazadla, autoasistence)
660 Kč 746 Kč 973 Kč

Pzn.: cestovní pojištění je kalkulováno pro turistickou cestu, dospělí (35let), rodina (2 dospělí+2 děti 8 a 10 let), zimní sporty.


Sjednejte si nejlepší cestovní pojištění online do 2 minut

 1. Do naší kalkulačky cestovního pojištění vyplníte jen pár údajů o vaší cestě.
 2. Srovnáme vám nabídky od ověřených pojišťoven. Vy si jen vyberete to nejlepší cestovní pojištění se slevou až 50 %.
 3. Pojištění uzavřete online do 2 minut.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ


Celoroční cestovní pojištění: Kdy se vyplatí?

Celoroční cestovní pojištění se obvykle vyplatí, když:

 • v zahraničí trávíte více než 40 dní ročně,
 • vyjíždíte na opakované cesty do ciziny,
 • čeká vás dlouhý pobyt za hranicemi.

Celoroční cestovní pojištění, kterému se také občas říká pojištění opakovaných pobytů, se sjednává na celý rok. Vycestovat pak můžete do vybrané zóny kdykoliv v roce. Jeden pobyt v zahraničí může trvat až 90 dní.

Spočítejte si  cestovní pojištění nezávazně pomocí naší kalkulačky, jestli se vám celoroční cestovní pojištění vyplatí.


Pojištění pro cestování po ČR

I na dovolené v ČR se hodí cestovní pojištění pro ČR. K čemu vám ale takové pojištění bude, když lékařské zásahy vám hradí všeobecné zdravotní pojištění? Je nutné pochopit, že pokud se vám na dovolené v ČR stane zdravotní úraz, všeobecné zdravotní pojištění vám pokryje pouze nezbytné zdravotní náklady na léčbu. Soukromé cestovní pojištění vás pojistí i proti úrazu, který pro vás bude mít dlouhodobé zdravotní následky. Kromě zdraví se můžete pojistit na spoustu dalších nečekaných událostí.

 • Úrazové pojištění – slouží k pojištění úrazů, které pro vás budou mít trvalé následky, pojištění se vztahuje i na následky vaší smrti
 • Pojištění rizikových sportů – slouží k pojištění následků, které vzniknou v důsledku vašeho úrazu při rizikovém sportu nebo poničení majetku, který způsobíte během sportu někomu jinému
 • Zdravotní nadstandartní služby – slouží k pojištění nákladů, které vám mohou vzniknout po vážnější hospitalizaci v nemocnici (převoz domů, zajištění potravin atd.)
 • Asistenční služby – slouží k telefonické pomoci, když se dostanete při výletě do stavu nouze nebo když jen potřebujete získat nějakou turistickou informaci
 • Pojištění právní ochrany – slouží k zajištění vašich práv v případě, kdy to budete potřebovat (poničení vašeho majetku, obvinění za nehodu v nedbalosti atd.)
 • Pojištění odpovědnosti – slouží k pojištění škod, které omylem způsobíte někomu jinému (užitečné pokud cestujete s dětmi do dražšího hotelu apod.)
 • Pojištění zavazadel – slouží k pojištění proti krádeži vašich věcí (elektronika, drahé sportovní vybavení atp.)
 • Pojištění domácích mazlíčků – slouží k pojištění škod, které by mohl váš mazlíček způsobit nebo k pojištění veterinární péče

Pojištění auta do zahraničí: S čím vám pomůže?

I když povinné ručení platí i mimo ČR, neznamená to, že vám vytrhne trn z pneumatiky na dovolené u moře. Pokud jedete do zahraničí a chcete mít jistotu, že o vás a váš vůz bude v případě obtíží postaráno, sjednejte si pojištění auta do zahraničí a technickou asistenci.

Kdy se hodí technická asistence v zahraničí?

 • Při poruše nebo nehodě vozidla, po které je auto nepojízdné,
 • když vám vůz ukradnou a vy nemáte, jak pokračovat v cestě,
 • když vám někdo vozidlo poškodí tak, že je nepojízdné,
 • při poškození pneumatiky,
 • když se vám vybije baterie,
 • když vám dojde nebo načerpáte špatné palivo,
 • v případě, že si ztratíte nebo zabouchnete klíče ve vozidle.

Jaká jsou nejvyužívanější připojištění auta do zahraničí?

 • Připojištění náhradního vozidla pro případ, že váš vůz vypoví úplně službu a nestačí vám od pojišťovny jen odvoz do cíle.
 • Připojištění zavazadel v kufru auta a ve střešním boxu nebo nosiči.

Kam nejčastěji cestujeme TOP10 destinací

Češi nejraději cestují do oblastí, které nejsou tak moc vzdálené a přitom nabízejí sportovní vyžití i dostatečnou relaxaci. Mnohdy rozhoduje krátký dojezd, blízkost jazyka a kultury, příroda a podnebí, ceny služeb a jejich kvalita.

Jedná se o top destinace pro zimní sporty a letní dovoleno, nejčastěji na území Evropské unie. Dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické destinace patří Rakousko, Chorvatsko, Itálie či Slovensko. Mezi exotickými dovolenými vévodí Egypt s Thajskem. Do všech těchto destinací nezapomeňte na cestovní pojištění, které si můžete sjednat online.

Mezi TOP10 destinací dlouhodobě patří:

 • Rakousko
 • Chorvatsko
 • Itálie
 • Slovensko
 • Německo
 • Polsko
 • Maďarsko
 • Španělsko
 • Řecko
 • Francie

FAQ: Nejčastěji kladené otázky

Přečtěte si odpovědi k cestovnímu pojištění.

Covid-19 a cestování: Jak kryjí pojišťovny koronavirus?

Každá pojišťovna má ke koronaviru a hrazení léčby nebo storna zájezdu jiný přístup. Některé pojišťovny jsme proto vyzpovídali na vaše nejčastější otázky.

Tip Topouška: Přečtěte si, jak se ke koronaviru staví pojišťovny

Co zahrnuje cestovní pojištění?

Záleží na tom, jaký rozsah cestovního si vyberete.

Základní cestovní pojištění zpravidla zahrnuje:

 • pojištění léčebných výloh se základním limitem od 2 000 000 Kč,
 • asistenční služby v českém jazyce, které jsou dostupné 24 hodin 7 dní v týdnu,
 • repatriace nebo převezení ostatků v případě smrti zpět do České republiky,
 • rekreační sporty.

Ze základního cestovního pojištění se hradí nezbytné náklady, které se udály během pojistné doby. Ať už kvůli úrazu nebo nemoci.


Vždy si můžete vybrat pojištění takové, které bude vyhovovat typu vaší dovolené. Můžete se například pojistit na různé druhy sportů, a to i ty extrémní, nebo si připojistit úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel či si vybrat vyšší limit krytí u léčebných výloh.

Co nezahrnuje cestovní pojištění?

Na některé věci nebo situace se cestovní pojištění přeci jen nevztahuje.

Může se jednat například o:

 • škody způsobené zapůjčenými věcmi - vozidly, foťáky, notebooky atd.
 • náklady, které se vztahují k akutnímu onemocnění, které vzniklo ještě před vycestováním,
 • úrazy, které vznikly pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek,
 • škody, které vzniknou na věcech předaných přepravci (např. pokud cestujete letadlem, odpovídá za zavazadla letecká společnost).

Kdy vzniká cestovní pojištění?

Každá pojišťovna to má trochu jinak. Někdy je pojištění platné už od připsání platby pojistného, někdy už zadáním bankovního příkazu.

Tip Topouška: Pro lepší přehlednost jsme pro vás připravili tabulku pojišťoven, která vám s pomůže s orientací.

Jak sjednám cestovní pojištění ze zahraničí?

Jednoduše online. Jediné, co vám stačí je tedy připojení k internetu a počítač, tablet nebo chytrý telefon. Vše probíhá stejně jako kdybyste si cestovní pojištění sjednávali ještě před odjezdem.

 1. Otevřete si kalkulaci cestovního pojištění.
 2. Vyplníte údaje o cestě a cestujících.
 3. Ve srovnání si vyberete pojištění, které vám sedí nejvíce.
 4. A je hotovo. Stačí už jen zaplatit.

Doporučujeme platit kartou online, kde dochází k připsání platby okamžitě.


Ne všechny pojišťovny ale nabízí sjednání, pokud už se v zahraničí nacházíte. Podívejte se pro jistotu do tabulky cestovního pojištění ze zahraničí, kterou jsme pro vás připravili.

Od kdy platí cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je platné ode dne, který si sami zvolíte i s okamžitou platností. Nejdříve musí být řádně zaplacené. Některé pojišťovny uznávají pojištění platné od připsání platby na účet, některé už zadáním bankovního příkazu. Pro lepší orientaci se podívejte do tabulky pojišťoven, kterou jsme pro vás připravili.

Co je to pojištění storna zájezdu?

S pojištěním storna zájezdu ochráníte své peníze před nečekanými událostmi. Pokud si pojištění pořídíte, máte větší šanci získat část svých peněz nazpátek. Pojištění storna zájezdu se vztahuje i na osoby blízké - na manžela, manželku, děti, partnera, partnerku atd. Aby vám pojištění platilo tak, jak má, nezapomeňte ho uzavřít nejpozději v den zaplacení poslední částky za dovolenou.

Každá pojišťovna má totiž trochu jiná pravidla pro sjednání pojištění storna zájezdu. Ještě než si pojištění sjednáte, podívejte se do pojistných podmínek.

Jaké jsou výhody autoasistence?

Pokud se na cestování budete přepravovat vlastním autem, zvažte připojištění autoasistence. Proč? Protože pokryje opravdu velké množství nepříjemností, které vás mohou na cestě potkat.

Pojištění autosistence se obvykle vztahuje na:

 • krádež vozidla,
 • vandalismus, který je na vozidle napáchán,
 • defekty pneumatik,
 • vybití baterie vozidla,
 • načerpání špatného paliva,
 • ztrátu nebo zabouchnutí klíčků ve vozidle,
 • poruchu nebo nehodu vozidla, která způsobí jeho nepojízdnost.

Jak postupovat při onemocnění nebo úrazu v zahraničí?

Onemocnění nebo úraz v zahraničí byste neměli podceňovat. Hned, jak budete moci, zavolejte asistenční službu a vyhledejte lékaře. Pokud jste ubytovaní v hotelu, zajděte za hotelovým doktorem. Pokud bydlíte ve vlastním ubytování, zkuste vyhledat nejbližší pohotovost.


Lékaři se prokážete asistenční kartičkou. Někteří lékaři po vás mohou chtít za ošetření peníze v hotovosti (většinou se částky pohybují do 150 Kč). Vždy si nechejte vystavit účet - za ošetření i za léky. Ten při návratu donesete do své pojišťovny.

Nepřišel mi e-mail s dokumenty a asistenční kartičkou. Co mám dělat?

Není třeba ztrácet hlavu. Podívejte se nejdříve do Klientské zóny. Pokud ani tam dokumenty nenajdete, napište nám na chatu, pošlete e-mail nebo nám rovnou zavolejte na 222 100 200.


Nenašli jste svou odpověď?

Podívejte se na kompletní seznam otázek k cestovnímu pojištění na stránku s FAQ.

nebo

nám pošlete otázku na chat, na info@top-pojisteni.cz či zavolejte na zákaznickou linku.

Potřebujete poradit? Jsme vám k dispozici na zákaznické lince.

222 100 200
9:00 - 17:00