841 41 41 41

Novinky z oPojištění.cz

Články

Asistenční službu podle Allianz využije každé 83. auto
Publikováno: 27.4.2017 11:00

Každý měsíc volá na asistenční službu Allianz pojišťovny přibližně tisícovka řidičů, kteří potřebují vyřešit problém související nejčastěji s nepojízdným autem. Základní asistenční služby má u Allianz každé pojištěné vozidlo. V praxi to znamená, že každý řidič tak může využít minimálně asistenci v hodnotě 3 tisíce korun.

Poslanci rozhodují. Příspěvek nepojištěných motoristů na pořadu dne
Publikováno: 27.4.2017 10:31

Na aktuálně probíhající 56. schůzi Poslanecké sněmovny by měl být projednán návrh zákona, který má za cíl narovnat prostředí v oblasti povinného ručení. Návrh obsahuje solidární příspěvek nepojištěných řidičů na nepojištěné škody, čímž by se zajistilo financování jimi způsobených škod z prostředků vybraných od těchto neplatičů povinného ručení. Podívejme se na celou problematiku detailněji tak, jak ji popsal pro Pojistný obzor Vladimír Krejzar z České kanceláře pojistitelů.

Anketa Pojišťovna roku za dveřmi. Už jste hlasovali?
Publikováno: 27.4.2017 8:01

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz vyhlásila již 17. ročník odborné ankety Pojišťovna roku, nejstarší hodnotitelské soutěže na pojistném trhu, v níž se posuzování kvality služeb jednotlivých pojistitelů tradičně ujímají samotní pojišťovací makléři. Hodnocení skončí 30. dubna.

Správný trend. Propojištěnost v Německu stoupá
Publikováno: 27.4.2017 4:00

Zhruba 40 % vlastníků domů ve Spolkové republice Německo (SRN) bylo v roce 2016 pojištěno pro případ škod způsobených povodní a dalšími živelními riziky. To je o 3 % více než v roce 2015 a dvojnásobek proti počtu pojištěných domů před 15 lety.

Zajímavost: V Rakousku je denně ukradeno 75 jízdních kol
Publikováno: 26.4.2017 13:05

Svaz pojišťoven Rakouska (VVO) zveřejnil dne 4. dubna 2017 tiskovou zprávu, v níž se uvádí, že v Rakousku je denně ukradeno v průměru více než 75 jízdních kol. Hlavním důvodem vysokého počtu těchto krádeží je fakt, že jízdní kola jsou většinou špatně zabezpečená, což zlodějům značně ulehčuje jejich práci.

Řidiči pozor! Motorkáři a cyklisté vyjíždějí
Publikováno: 26.4.2017 13:00

Měsíce květen a srpen jsou ve statistikách UNIQA pojišťovny spojeny s největším množstvím karambolů motocyklistů. Odškodnění za škody na zdraví těchto motoristů jsou o desítky procent vyšší než v jiných segmentech. I když na silnicích ČR loni výrazně klesl v této skupině počet smrtelných nehod, stále jsou pro ně naše komunikace jedny z nejnebezpečnějších v EU.

Čína má problém. Velký počet obětí dopravních nehod
Publikováno: 25.4.2017 13:00

V Číně je provozováno více než 194 milionů osobních vozidel, což znamená při srovnání s jinými zeměmi první příčku ve světě.  Podle oficiálních statistik, které jsou však pokládány za neuspokojivé a neúplné, zahyne ročně na čínských silnicích v důsledku dopravních nehod zhruba 60 000 osob. Někteří odborníci ovšem odhadují počet obětí na miliony.