222 100 200

Novinky z oPojištění.cz

Články

MF: Český pojistný trh se vzdaluje trendům vyspělé Evropy
Publikováno: 28.6.2017 9:00

Červen je pro ČNB a Ministerstvo financí měsícem, kdy jsou zveřejňovány bilanční zprávy týkající se tuzemského finančního trhu. O zprávě dohledového orgánu jsme již psali. Podívejme se nyní na první část hodnocení pojistného trhu českým regulátorem tak, jak jej analytici MF uvádějí ve Zprávě o vývoji finančního trhu v roce 2016.

Svět jako rukojmí. Kyberzločinci znovu útočí!
Publikováno: 28.6.2017 4:40

Kyberútoky opět vystrašily globalizovaný svět. Útok hackerů zkomplikoval fungování hlavně ukrajinských a ruských bank, zasaženy jsou však i desítky podniků a institucí v dalších zemích. Problémy hlásí také monitorovací stanice pro měření radiace v Černobylu.

Wolfgang Friedl: Při kyberšikaně nedoporučuji platit ,,výkupné"
Publikováno: 28.6.2017 4:00

V druhé části exkluzivního rozhovoru s Wolfgangem Friedlem, členem představenstva a obchodním ředitelem UNIQA pojišťovny, se zaměříme na dopad kyberkriminality do praxe.

Europ Assistance nově spolupracuje se společností LeasePlan Česká republika
Publikováno: 27.6.2017 13:36

Od června spolupracuje Europ Assistance při poskytování technických asistenčních služeb se společností LeasePlan Česká republika. Výsledkem je zefektivnění a rozšíření služeb nejen v oblasti operativního leasingu, ale i v rámci technické asistence jako celku.

Agentura Fitch potvrdila vysoké ratingy německé pojišťovně Allianz
Publikováno: 27.6.2017 13:36

Mezinárodní ratingová agentura Fitch potvrdila německé pojišťovně Allianz SE rating finanční síly (IFS) na úrovni AA a dlouhodobý emisní rating (IDR) na stupni AA-.

Nové trendy: AIG spouští správu smluv přes blockchain
Publikováno: 27.6.2017 13:00

Americká pojišťovna AIG a britská mezinárodní banka Standard Chartered dokončily pilotní projekt, využívající technologii blockchainu pro správu nejkomplikovanějších mezinárodních pojistných smluv.

Brexit ovlivní ratingové agentury. Velké stěhování za dveřmi
Publikováno: 27.6.2017 9:00

Významné finanční domy v souvislosti s Brexitem oznámily, že své sídlo přesunou do Bruselu nebo Lucemburku. Chtějí si tak zachovat výhody, které poskytuje vnitřní trh EU. V poslední době k nim přibyly i ratingové agentury. Z evropské regulace totiž vyplývá, že pojišťovny mohou používat v zásadě pouze ratingy vydané ratingovými agenturami usazenými v Unii a registrovanými v souladu s příslušným nařízením.