222 100 200 Zavoláme vám zpět

Novinky z oPojištění.cz

Články

Výkonný ředitel ČKP pro MF Dnes: Jaký bude nový příspěvek nepojištěných řidičů
Publikováno: 15.9.2017 10:42

Příspěvek nepojištěných řidičů se vrací. 4. září podepsal prezident Miloš Zeman novelu zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, která změnu ,,úhradovky" zahrnuje. Nic tak již nebrání nabytí účinnosti novely od 1. ledna 2018. Výkonný ředitel ČKP Jan Matoušek poskytl deníku MF Dnes rozhovor, který se touto problematikou zaobíral. Podívejme se na ta klíčová sdělení.

Výbuch bomby z druhé světové války. Je to pojistná událost?
Publikováno: 15.9.2017 10:00

Začátkem září proběhla ve Frankfurtu nad Mohanem největší evakuace v Německu od konce druhé světové války. Více než 60 000 osob muselo opustit své domovy, aby mohla být deaktivována nevybuchlá více než tunová bomba z druhé světové války.  Obtížná deaktivace se zdařila. Nicméně nejde o ojedinělý případ. V souvislosti s takovými bombami v Německu rezonuje otázka vztahu pojistitelů ke  škodám způsobeným jejich případným výbuchem.

Zajímavost: V Německu přibývá troufalých krádeží v nemocnicích
Publikováno: 15.9.2017 7:23

Série troufalých krádeží drahé lékařské techniky z nemocnic neustává. Podle specializovaného pojišťovacího makléře - firmy Ecclesia - který poskytuje služby nemocnicím, je v současné době nejhorší situace ve spolkové zemi Porýní - Falc. Nedávno bylo například odcizeno 24 endoskopických přístrojů na univerzitní klinice v Mohuči. Předtím bylo nejvíce zasaženo Porýní - Vestfálsko, a to vzhledem k vysoké hustotě nemocnic.

Tradiční pojištění vozidel umírá. Autonomní auta vyžadují jiný přístup
Publikováno: 15.9.2017 4:00

Vývoj na trhu automobilů s sebou přináší zásadní dopady do branže pojištění. Ve své aktuální studii o vývoji na německém pojistném trhu 2017 uvádí Aon Risk Solutions jako hlavní důvod trend autonomních vozidel. Nicméně umírání současného pojištění bude pomalé a dlouhé.

Co přinesla studie Global Risk Management Survey 2017?
Publikováno: 14.9.2017 10:00

Podle nejnovější analýzy společnosti Aon jsou největším rizikem pro podniky poškození pověsti a značky. Studie zpracovala reakce manažerů z různých firem po celém světě. Nejčastějšími příčinami poškození dobrého jména a značky jsou podle nich závadné produkty a zveřejnění podvodných obchodních praktik.  

Konference RISKfest: Jaká je role makléře a agenta (2. díl)
Publikováno: 14.9.2017 9:00

Názory uznávaných odborníků na pojišťovnictví jsou vždy zajímavou materií, která pomáhá zorientovat se ve složitém světě této unikátní finanční sféry. V květnu tohoto roku se konala konference RISKfest, na níž právě tito specialisté vystoupili. Podívejme se na druhou část exkluzivní debaty, která se týkala profesní role makléře.

VI. mezinárodní konference EFPA Česká republika 2.1 se blíží
Publikováno: 14.9.2017 7:28

Letošní, již šestý, ročník mezinárodní konference EFPA se blíží mílovými kroky. Z kapacity sálu již nezbývá příliš volných míst a my vám tak přinášíme poslední z představení řečníků, které na konferenci potkáte. Jde o Brandona Zeitsmana, ze společnosti PortfolioMetrix (JAR, Irsko).