841 41 41 41

Novinky z oPojištění.cz

Články

Swiss Re se loni dařilo. Dosáhla zisku 3,6 mld. USD.
Publikováno: 24.2.2017 14:05

Švýcarské zajišťovně Swiss Re se letos dařilo skvěle. Růst hlásí ve všech segmentech a i přes vyšší výskyt přírodních katastrof dosáhla čistého zisku 3,6 miliardy dolarů.

Blíží se Světový týden finanční gramotnosti. Zapojte se s EFPA.
Publikováno: 24.2.2017 10:00

Finanční gramotnost je velmi oblíbený termín, kterým se často ohání nejen pojišťovny, ale i zprostředkovatelské firmy, ČNB a mnoho asociací. EFPA ČR ve spolupráci se společností Yourchance nabízí možnost zapojit se do Světového dne vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti. Zapojte se i vy a přispějte ke kultivaci trhu!

Vyšel nový teoretický bulletin Pojistné rozpravy. Nově je zdarma.
Publikováno: 24.2.2017 5:05

Nové číslo pojistných rozprav přináší do mnoho nového. Kromě obsáhlého souboru odborných textů a analýz došlo v šedesátileté historii tohoto teoretického bulletinu k velké změně. Jeho transformaci čistě do digitální podoby a navíc zpřístupnění online zdarma všem zájemcům o odborné informace. A co najdete v posledním čísle?

Video-seriál: Zregulované pojistné den po té. Bude zájem o průběžné provize?
Publikováno: 23.2.2017 5:00

Akceptují poradci model průběžných provizí? Jak se pojišťovny staví k servisování a převádění smluv? I tyto otázky položí Ivan Špirakus v roli moderátora ve čtyřdílném video-seriálu z panelové diskuse konference FINfest 2016. Ve druhém dílu odpoví představitelé významných životních pojišťoven na otázky týkající se produktu, jehož produkce stále strmě klesá.

Jak to vypadá s distribucí v Evropě?
Publikováno: 22.2.2017 13:00

Insurance Europe, která je federací asociací pojišťoven a zajišťoven ze 34 evropských zemí, zveřejnila statistickou publikaci Evropské pojišťovnictví v číslech - údaje 2015, jejíž jedna kapitola je věnována struktuře trhu, resp. distribuci v pojišťovnictví. Vyplývá z ní, že distribuční struktury zůstávají při srovnání jednotlivých pojistných trhů evropských zemí značně rozdílné.

Jakub Charvát připravuje pokračování dokumentu Rada nad zlato
Publikováno: 22.2.2017 9:30

Student písecké filmové akademie a dokumentarista Jakub Charvát se ve světě finančního poradenství proslavil svým snímkem OVB je zlo aneb Rada nad zlato, který rozpoutal v loňském roce debatu o praktikách zmíněné MLM firmy. Nyní připravuje další snímek a to i o dalších poradenských společnostech.

S Wolfgangem Friedlem o trzích čtyř zemí
Publikováno: 22.2.2017 5:00

Současný CSO UNIQA pojišťovny Wolfgang Friedl, má bohaté zkušenosti ze 4 středoevropských trhů. V průběhu své kariéry působil v rámci skupiny UNIQA v Rakousku, Polsku, Slovensku a nyní v České republice. Jak vidí vyspělost a rozdíly jednotlivých trhů současný člen představenstva a CSO UNIQA pojišťovny Wolfgang Friedl?