Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vlakem do Budapešti

Publikováno: 26.07.2023

Chystáte se do Budapešti objevovat krásy hlavního města Maďarska? Snadno a pohodlně se do této metropole dostanete z České republiky také vlakem. Podívejte se na to, jak dlouho trvá cesta, kolik vás bude stát jízdenka, sjednejte si cestovní pojištění a můžete vyrazit.

Vlakem do Budapešti

Kudy a jak vede cesta do Maďarska?

Cesta z Prahy do Budapešti vás provede malebnou krajinou i městy tří států. Vlakem do Maďarska se z Česka bez problémů dostanete přímým spojem na trase:

 • PRAHA-Pardubice-Brno-Bratislava-BUDAPEŠŤ

Najdete ale i další spoje s přestupem ve Vídni, které pokračují dále přes Bratislavu, nebo přímo do Maďarska. Na trase Praha-Budapešť jezdí každý den přibližně 21 vlakových spojů, a to od společnosti RegioJet a České dráhy (ve spolupráci s maďarskými MÁV).  

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

RegioJet do Budapešti

Vlak RegioJet do Budapešti jezdí od roku 2018 a jejich trasa vede přes Vídeň. Přímo v Budapešti pak vlaky RegioJetu zastavují na nádraží Kelenföld a končí na nádraží Déli pu.

V průběhu cestování vlakem do Budapešti si ve spojích RegioJet užijete zábavní portál s filmy a hrami, stejně jako palubní občerstvení. Výhodou u cestování RegioJetem je také flexibilní možnost stornování jízdenek online cestou, a to dokonce pouhých 15 minut před plánovaným odjezdem.

Trasa vlaků RegioJet do Budapešti:

 • PRAHA - Brno Židenice - Brno hl.n. - Břeclav - Vídeň Hbf - Vídeň Meidling - Hegyeshalom - MosonmagyaróvárGyörBUDAPEŠŤ

České dráhy do Budapešti

České dráhy vypravují spoje do Budapešti ve spolupráci s maďarskými drahami MÁV a také ve spolupráci s rakouskými ÖBB. Díky široké dopravní síti je možné se s Českými drahami do Budapešti dostat z celé řady českých měst pouze s jedním přestupem.

Spoje Českých drah jsou také frekventovanější než ty od RegioJetu. Rozsah palubních služeb je ovšem menší a maďarské přípojné vlaky mohou mít někdy také horší kvalitu. V Budapešti spoje Českých drah zastavují na nádraží Nyugati pu, noční lůžkový spoj pak na Keleti pu.

Trasa vlaků Českých drah do Budapešti:

 • PRAHA - Kolín - Pardubice - Česká Třebová - Brno - Břeclav - Kúty - Bratislava - Nové Zámky - Štúrovo - Szob - Nagymaros-Visegrad - Vac - BUDAPEŠŤ

Z Prahy a Brna se přímým spojem dostanete do Budapešti každé 2 hodiny. Jeden přímý spoj za den bývá vypravený i z Ostravy.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Noční vlak do Budapešti

Noční spoje jsou oblíbené u cestovatelů, kteří rádi využívají plně každý den svého výletu. Večer jednoduše ulehnete ve vlaku a ráno se probudíte přímo v Budapešti. Lůžkový vlak do Budapešti od nás vypravují České dráhy, a to přímými vozy z Prahy, Brna i Ostravy. Aby si všichni cestovatelé dostatečně odpočinuli, je třeba v těchto spojích dodržovat noční klid, a to od 22:00 do 6:00.

Co se týče bezpečnosti - v lehátkovém voze jsou posuvné dveře zajištěné řetízkem a otočným zámkem. Lůžkové oddíly mají neprůhledné bytelné dveře, které je možné zajistit zámkem a také přídavným bezpečnostním zámkem. Většina spojů je klimatizovaná, ale můžete se také setkat se starším modelem, který klimatizaci mít nebude. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí cesta do Budapešti?

Cena vlaku do Budapešti mnohdy vychází finančně výhodněji než ta u autobusových spojů. Pamatujte také na to, že s čím větším předstihem jízdenku zakoupíte, tím levnější bude. Přímý vliv na cenu jízdenek má zvolená třída / typ jízdenky, den v týdnu i hodina v rámci dne. V případě, že využijete k nákupu službu Včasná jízdenka od Českých drah, tak vás jízdenka vyjde na 490 Kč.

Vlakem do Budapešti

U RegioJetu i Českých drah jízdenku na vlak do Budapešti koupíte jak online cestou, tak na nádraží u těchto dopravců.

 • U Českých drah se cena jízdenky pohybuje cca od 490 Kč do 2 300 Kč, u nočních spojů je třeba také počítat s příplatkem za lůžko či lehátko. 
 • U RegioJetu se cena jízdenky pohybuje cca od 679 Kč do 1 249 Kč.

Cena jízdenek do Budapešti

Nástupní stanice Cena od
Brno 294 Kč
Ostrava 392 Kč
Praha 490 Kč

Pzn. Ceny jsou za jednu dospělou osobu za včasnou jízdenku k 21.8.2023.

Jak dlouho trvá cesta do Budapešti?

Délka cesty vlakem do Budapešti se samozřejmě odvíjí od zvoleného spoje a jeho trasy. Vzhledem k tomu, že se jedná o mezinárodní spoj, je třeba také počítat s určitým zpožděním.

Vlakové spojení Počet přestupů Čas
České dráhy, ÖBB 2 7 hod. 20 min.
České dráhy (IC, noční spoj) 0 10 hod. 35 min.
České dráhy (EC), MÁV 0 6 hod. 50 min.
RegioJet 0 7 hod. 10 min.

(Poznámka: Údaje jsou platné ke dni 25. 7. 2023. Do uvedené doby trvání cesty se nepočítají možná zpoždění. Zdroj: idos.cz)

Co vidět v Budapešti?

Budapešť si vás získá nádhernou architekturou, památkami, jedinečnou gastronomií i světoznámými termálními lázněmi. Tady máte pár tipů pro to, co v Budapešti vidět a zažít:

 • Lázně Gellért: Užijte si okouzlující atmosféru a relaxaci v historických lázních, které jsou známé svými termálními prameny.
 • Parlament: Obdivujte architektonickou krásu budovy maďarského parlamentu, která je jedním z nejznámějších symbolů města.
 • Hradní čtvrť: Prozkoumejte starobylé uličky, krásné náměstí a nádherný Budínský hrad s krásným výhledem na město.
 • Říční plavby po Dunaji: Dopřejte si panoramatický výhled na Budapešť z řeky Dunaje a romantickou večeři na palubě.
 • Rybářská bašta: Navštivte tento nezvyklý architektonický komplex s výhledem na Dunaj, který nabízí skvělá místa k fotografování.
 • Židovská čtvrť: Objevte bohatou židovskou historii a kulturu v této části města, která je plná památek a útulných kaváren.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd.

Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

 

Autor: Bára