Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam na dovolenou nejen v létě 2024

Publikováno: 04.06.2024

Přemýšlíte nad tím, kam na dovolenou v roce 2024 a nemůžete se rozhodnout? Pak je tenhle článek určený přímo pro vás. Ať už toužíte po relaxu na pláži, zimních radovánkách, chcete prožít kouzelné Vánoce a Silvestr v nádherných destinacích, nebo vyrážíte na dovolenou s celou rodinou. Tipy máme pro každého!

Kam na dovolenou

Kam na dovolenou s dětmi

Vybrat tu správnou destinaci pro rodinnou dovolenou může být docela oříšek. V létě řešíme, kde najít vhodnou pláž pro ty nejmenší, v zimě zase ski areál s pohodovými a bezpečnými sjezdovkami. Případně místo, kde se nebudou nudit ani teenageři a celá rodina se může těšit na parádní vyžití. Podívejte se tedy na naše tipy, které vám poskytnou dávku inspirace. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kam na dovolenou s dětmi k moři?

Oblíbeným rodinným evergreen je dovolená autem do Chorvatska. Cesta je relativně krátká, a navíc na vás v této zemi čekají krásné kempy i písečné pláže. A pokud se vám nechce až do Chorvatska, zkuste dovolenou ve Slovinsku, které je neprávem opomíjenou zemí. Zaměřte svou pozornost na místa jako je Piran, Isola, nebo Portorož a rozhodně nebudete litovat. 

Velmi oblíbené je také slunné Řecko, ve kterém můžete obdivovat místa nejen přímo na Peloponésu, ale také na zdejších ostrovech, jako je Zakynthos a Rhodos. A co teprve Itálie! V té se s dětmi vydejte například do Bibione, Caorle či navštivte Alba Adriatica.

Nádherné moře, kulturu, bohatou historii a jedinečnou gastronomii vám jednoznačně nabídne Španělsko. Ať už budou vaším cílem Baleárské ostrovy, nebo Pyrenejský poloostrov, včetně Barcelony. Krásné je také Portugalsko, které si díky plážím na pobřeží Atlantského oceánu užijí například milovníci surfování. 

Nevadí vám chladnější voda? Pak to místo jihu vezměte na sever, třeba do Polska k Baltu. Právě zde na vás čeká poloostrov Hel se svými písčitými plážemi, které najdete také o něco dál u města Leba.

Letní soutěž s cestovním pojištěním

Dovolená u moře mimo kontinent Evropy

Pokud už vaši potomci zvládnou cestování do vzdálenějších destinací, zvažte dovolenou na Turecké riviéře, která vašim chvílím volna dodá nádech exotiky. Vydat se ale můžete i dál za hranice Evropy. A velmi oblíbený je také Egypt. Právě zde najdete celou řadu resortů zaměřujících se přímo na rodiny s dětmi. Díky tomu si v nich užijete různé bazény, vodní atrakce, stejně jako plavání a šnorchlování v Rudém moři. 

Teplé vlny Indického oceánu na vás čekají na Zanzibaru, ostrově, který si vás získá svou přírodou i exotickými vůněmi zdejšího koření. Vedle určitě nešlápnete ani s oblíbenými exotickými stálicemi, patří k nim například:

Dovolená v Egyptě

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kam na dovolenou na podzim

Kdo miluje sluneční paprsky, nechce se s nimi rozloučit ani po skončení léta. Pokud ještě netoužíte obléknout teplé kabáty a vyrazit do plískanic, zamiřte na podzim k moři do některé z oblíbených destinací, kde si i v tomto ročním období můžete dopřát teplo a koupání. Na italských ostrovech Sicílii a Sardinii na vás čekají příjemné teploty a také příznivější ceny i méně turistů než v hlavní sezóně. Pokud plánujete k moři vyrazit až v říjnu, zvolte některou z následujících destinací, které nabízejí nejen krásné počasí, ale také jedinečnou přírodu, kulturu i atmosféru: 

Kam na Vánoce a Silvestra k moři

Vánoce u moře jsou čím dál víc oblíbenou alternativou bílých svátků klidu a míru. Kde je za hranicemi České republiky strávit? Oblíbená je třeba Malta, která vás potěší teplotami kolem dvaceti stupňů nad nulou i jedinečnou vánoční atmosférou a oslavami, stejně jako KrétaJestli se chcete od klasických oslav úplně oprostit, vydejte se na Vánoce do Mexika, nebo třeba na Seychely

Co se týče Silvestra u moře, u něj toužíme nejen po vlnách a plážích, ale také po pořádných oslavách příchodu Nového roku. Na ty jsou specialisté třeba v Egyptě, kdy celá řada cestovních kanceláří nabízí pobyty přímo k této příležitosti. Cestovat můžete samozřejmě také individuálně, v takovém případě si ale nezapomeňte připravit do Egypta dostatečný finanční obnos, abyste si příchod nového roku a oslavy s ním spojené mohli náležitě užít.

Pulzující atmosféru nabídne také Malaga na jihu Španělska, stejně jako chorvatský Split. Toužíte po větší exotice a pompézních oslavách? Pak se vydejte na Silvestra do Spojených arabských emirátů - oslavy nového roku v Dubaji patří k těm největším a nejokázalejším na světě a jen tak na ně nezapomenete.

Silvestr v Dubaji

Dovolená s dětmi v zimě

Pokud v zimě dáváte raději přednost radovánkám na zasněžených sjezdovkách, vydejte se poznat rodinná lyžařská střediska na Slovensku (např. Jasná, Donovaly, Lučivná) a naprosto luxusní ski areály pro rodiny zase nabízí Rakousko a Itálie. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Bezpečnost na dovolené především

Ať už vyrážíte na dovolenou v kteroukoliv část roku, do jakékoliv země, vždy si před cestou sjednejte kvalitní cestovní pojištění. V něm dbejte hlavně na odpovídající výši pojistných limitů, ze kterých plynou náklady na převoz, léky, ošetření i repatriaci zpět do České republiky. 

A nezapomeňte také na šikovná připojištění, jako je pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel, pojištění storna pobytu či pojištění úrazu. Vydáváte se na dovolenou autem? Pak přidejte také autoasistenci

Hlavní totiž je, aby vám to nejlepší cestovní pojištění podalo pomocnou ruku vždy, když to budete potřebovat.