Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam pod stan? Poznejte nejlepší kempy v ČR

Publikováno: 10.04.2024

Na přelomu tisíciletí vyměnili Češi kempy za moře a luxusní zážitky, poslední roky se ale pod stan a do skromných chatiček vrací. Proč? Roli v tom pochopitelně hrají i peníze, důležitým faktorem je ale jedinečná atmosféra a skvělá úroveň českých kempů. Pokud přemýšlíte, kam v létě pod stan, náš průvodce vám jistě pomůže.

Kam pod stan

Nepodceňujte výběr kempu

Kempy jsou téměř rovnoměrně rozeseté po celé České republice. Za zážitky a levnou dovolenou tedy nemusíte cestovat daleko a do většiny z nich se dostanete i bez auta. Na druhou stranu díky nižším nákladům na ubytování můžete vyrazit do nepoznaných koutů země. Nejvíce možností je na jihu Čech a na Moravě.

Ubytovací kapacity se díky velkému zájmu rychle zaplní, rozhodně tedy nenechávejte rezervaci na poslední chvíli - kempy bohužel nejsou nafukovací. Možná máte pocit, že stan se vmáčkne kamkoliv, ale je třeba respektovat možnosti toalet, koupelen nebo kuchyněk. To se obejít nedá.

Každý rok probíhá soutěž Kemp roku a vítěz nemívá o rekreanty nouzi, nemusíte se ale zaměřovat jen na ty nejlepší. Některé z nich totiž nemusí splňovat vaše požadavky. Přemýšlíte, kam pod stan s dětmi, s domácími mazlíčky nebo s tematickým zaměřením? I takové možnosti ubytování jsou v ČR k mání.

Před samotným hledáním vhodného ubytování si sepište všechny parametry, které jsou pro vás klíčové:

 • Ubytování ve stanu nebo v chatkách

 • Zázemí pro kola

 • Možnost vzít s sebou psa

 • Bazén nebo přírodní koupání

 • Vybavenost kempu - kuchyňka, gril, sportovní aktivity (golf, tenis, volejbal, kuželky), obchod, pošta

 • Nabídka výletů do okolí

 • Poplatky za parkování, elektřinu, dřevo ke grilu

 • Dlouhodobé pronájmy ubytování nebo místa pro stan

 • Možnost změny termínu a storna

Spočítat cestovní pojištění

TOP 3 kempy, kam se budete rádi vracet

V České republice je více než 500 kempů, přinášíme vám tři, které stojí za to navštívit. Pokud přemýšlíte, kam v létě vyrazit s rodinou nebo přáteli pod stan, neváhejte. Míst ubývá.

Autokemp Milovice u Hořic

Na pomezí Českého ráje mezi Hradcem Králové a Jičínem se v malé vesničce ukrývá dobře vybavený kemp. Nedávno prošel výraznou rekonstrukcí. Největším lákadlem je ohromný bazén (30 x 60 metrů) s četným příslušenstvím, jako je pískoviště, skluzavky, brouzdaliště pro děti, houpačky, trampolíny, šachy a dostatečná plocha na lenošení ve stínu vzrostlých borovic. K dispozici je i minigolf, kuželky, tenisové kurty nebo fotbalové hřiště.

Přímo v kempu je restaurace, kadeřnictví a kosmetický salón. I děti mají dostatek možností pro hry a vyžití, animační programy se ale i tak těší velké oblibě. Jedná se například o:

 • cvičení pro nejmenší,

 • výtvarné dílničky,

 • míčové nebo stolní hry,

 • karnevaly a diskotéky

Autokemp Milovice u Hořic - ceník 2024

Typ ubytování nebo služby (za den nebo vypůjčení) Cena
Stan pro 2 osoby / osoba ve stanu 100 Kč
Chatka 1 400-1 900 Kč (záleží na velikosti a vybavení)
Karavan 200 Kč (plus poplatek 80 Kč denně za automobil)
Pes na vodítku 60 Kč
Bedýnka dřeva na oheň 100 Kč
Elektrické přitopení v chatce 190 Kč
Žeton do sprchy (3 minuty) 40 Kč
Rekreační poplatek 20 Kč (neplatí ZTP a děti do 18 let)
Použití pračky a sušičky (1 cyklus) 100 Kč

Zdroj: https://www.miloviceuhoric.cz/kemp/cenik-ubytovani-2023/, aktuální k 10. 4. 2024.

Tyto tři položky jsou ale v kempu vždy zdarma:

 • Wi-fi (i při připojení mnoha zařízení je internet stabilní a poměrně rychlý)

 • Likvidace odpadů z chemických toalet v karavanech

 • Zapůjčení nádobí

Pokud vybíráte, kam pod stan s dětmi, milovický kemp je sázka na jistotu.

Autokemp Podroužek

Jižní Čechy doslova praskají ve švech, hledáte-li ale klidnější místo, kam vyrazit pod stan, předhůří Šumavy je skvělou volbou. Je to ideální výchozí bod pro výlety do okolí, jako jsou České Budějovice nebo historický Český Krumlov, Prachatice a Hluboká nad Vltavou se zámkem a zoo.

Místa pro stany je dost, kdo chce ale větší komfort, může si zarezervovat rovnou skromnou chatku. Nejsou velké, ale díky slušnému vybavení umožňují cestovat opravdu nalehko.

V kempu máte možnost využít:

 • WC
 • Koupelnu (se zdrojem teplé vody)
 • Kuchyňku s dostatkem nádobí
 • Ledničku a vařič

Koupání je možné v rybníce - udržovaném, čistém a s dostatkem zázemí a vyžití, aby se zabavili návštěvníci všech věkových kategorií (od koupání po rybolov a zapůjčení člunů a šlapadel).

Kemp plně využívá vybavenosti přilehlé vesnice (Netolice), kde je obchod, restaurace nebo sportovní areál s tenisovými a volejbalovými kurty, s fotbalovým hřištěm a tartanovou dráhou a hala s tělocvičnou.

Autokemp Podroužek - ceník 2024

Typ ubytování Cena za noc
Chatka pro osm lidí 2 190 Kč
Chatka pro pět lidí 1 570 Kč
Stan 110 Kč

Zdroj: https://autocamppodrouzek.cz/cenik/, aktuální k 10. 4. 2024.

Ubytovat se pochopitelně můžete i v karavanu nebo zůstat na nedaleké ubytovně. Záleží na tom, co vám vyhovuje. Chatky bývají pro hlavní sezonu poměrně rychle vyprodané, tak s rezervací na letní prázdniny příliš neotálejte. Vzít můžete i svého čtyřnohého přítele a v závislosti na typu ubytování za něj zaplatíte 35-70 korun denně.

Spočítat cestovní pojištění

Rekreační středisko Pohoda

Pokud hledáte něco extra, jste na správné adrese. Stany ani karavany tu sice nenajdete, místo toho pár desítek chatek, krásný bazén, restauraci, sportovní vyžití (kuželky nebo minigolf), vranovskou přehradu a spoustu možností k výletu do okolí pěšky nebo na kole.

Součástí pobytového balíčku je plná penze, teplá sprcha, dětský koutek, Wi-fi, možnost vytápění, společenská místnost a gril. To je servis, který se jen tak nevidí. A ceny se i tak drží při zemi. 

Rekreační středisko Pohoda - ceník 2024

Týdenní pobyt s plnou penzí
Dospělí 6 499 Kč
Děti 3 999 Kč

Zdroj: https://www.stredisko-pohoda.info/cenik, aktuální k 10. 4. 2024.

Čistota, dodržování pravidel a maximální ochota - to je pro rekreační středisko Pohoda naprostý základ. Na požádání vás rádi v jedné ze tří lodí vyvezou na vranovskou přehradu, zapůjčí horská kola, osladí vám život domácími vaflemi, uspořádají večer s grilováním a živou hudbou nebo umožní vstup do skákacího hradu a posilovny. To všechno je v ceně pobytu.

Kam pod stan mimo kemp?

Kam pod stan mimo kemp? V podstatě kamkoliv. Zákon přespávání ve volné přírodě nezakazuje, ale nemělo by se jednat o dlouhodobý pobyt. Jednorázové přenocování v místě, které nepodléhá vlastnickému právu, je v pořádku. Pochopitelně za dodržení jasně stanovených podmínek - opuštění místa po úklidu, neničení okolí, respektování nočního klidu.

Pokud plánujete cestu za hranice a chcete ušetřit za ubytování, zpozorněte. Švýcarsko, Rakousko, Slovinsko nebo Chorvatsko noc strávenou na divoko tvrdě pokutují, v Itálii nebo Německu jsou benevolentnější, ale celá dovolená vám v takovém režimu pravděpodobně neprojde. Pokud tedy hledáte, kam vycestovat pod stan bez podpory kempů, řiďte se pravidly jednotlivých zemí.

Ochrana na cestách

Na dovolené v kempu se nemůže nic stát. A pokud si odřete koleno nebo vyrazíte zub, pokryje to vaše zdravotní pojištění. Už jste ale slyšeli o tuzemském cestovním pojištění? Možná ne, o úplnou novinku ale nejde. Má několik funkcí a chrání vám záda v mnoha situacích.

Na webu Top-Pojištění.cz můžete využít online kalkulačky cestovního pojištění a srovnat si ceny dostupných produktů od prověřených pojišťoven. Díky tomu si můžete vybrat produkt a pojištění, které bude přesně odpovídat vašim potřebám. Vše jednoduše, rychle, online a z pohodlí vlastního domova.

Spočítat cestovní pojištění

Nezapomeňte na pojištění auta

Před cestou nezapomeňte ani na pojištění vašeho vozu. Kromě povinného ručení, které pokryje škody způsobené ostatním, se doporučuje uzavřít ještě havarijní pojištění. To naopak kryje škody na vašem autě, takže by jeho sjednání mělo být ve vašem vlastním zájmu. Pro srovnání nabídek využijte naši online kalkulačku havarijního pojištění.