Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Tuzemské cestovní pojištění

Sjednání cestovního pojištění do zahraničí už bere většina z nás jako samozřejmost. Věděli jste ale, že existuje i tuzemské cestovní pojištění? Situace ve světě je den ode složitější a možností pro zahraniční dovolenou je díky bezpečnosti stále méně. Nezoufejte. V České republice je spousta míst, která stojí za to vidět, takže i tuzemská dovolená jistě splní vaši touhu po poznání a zaslouženém odpočinku. A pokud váháte, zda sjednat i v tomto případě tuzemské cestovní pojištění, článek níže je připraven právě pro vás!

CEstovní pojištění do Beskyd

Co tuzemské cestovní pojištění obsahuje?

Na rozdíl od cestovního pojištění do zahraničí neobsahuje cestovní pojištění v rámci České republiky pojištění léčebných výloh, a ve většině případů ani asistenční služby. Pojištění léčebných výloh by bylo v případě pobytu na území ČR naprosto zbytečné, jelikož náklady na případná ošetření u lékaře, hospitalizace, transporty apod. jsou kryty z vašeho zdravotního pojištění. Naopak při sjednání tuzemského cestovního pojištění na našich webových stránkách je vždy součástí sjednávané smlouvy pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu. Připojistit si pak můžete storno cesty a nebo zimní a rizikové sporty.

Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti kryje škody způsobené na zdraví či majetku třetích osob. Typickým příkladem toho, kdy se vám toto pojištění může hodit, jsou zimní radovánky na horách a nešťastná srážka s jiným lyžařem či snowboardistou na svahu. Poničené vybavení, a v horším případě újmu na zdraví dané osoby vám pokryje právě pojištění odpovědnosti.

Pojištění zavazadel

Toto pojištění kryje škody na vašich osobních věcech. Pokud by vám tedy dovolenou znepříjemnila vykradená chatka v kempu, určitě se vám bude pojištění zavazadel hodit. Přesné podmínky pojištění jsou ale u jednotlivých pojišťoven nastaveny poměrně rozdílně, a tak je určitě dobré věnovat jim pozornost a pojistné podmínky si prostudovat.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění můžeme označit v podstatě jako odškodné v případě úrazu s trvalými následky nebo následkem smrti. Často je také součástí tzv. ,,denní odškodné", kdy je od pojišťovny vyplacena stanovená částka za každý den strávený při hospitalizaci v nemocnici.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Sporty v rámci tuzemského cestovního pojištění

Jednotlivé pojišťovny mají vždy v rámci základního pojištění definované sporty, které řadí do kategorie rekreačních sportů, a které jsou v rámci pojištění zahrnuty automaticky a zdarma. Navíc si ale můžete připojistit sporty rizikové či zimní. U zimních sportů se jedná především o lyžování či snowboarding na vyznačených sjezdovkách. Rizikové sporty se u jednotlivých pojišťoven liší, jako příklad můžeme uvést třeba sjíždění divokých řek vyšší obtížnosti, ferraty, potápění s dýchacím přístrojem, apod. Rizikovost vámi zvolené sportovní aktivity je vždy třeba ověřit v rámci podmínek vybrané pojišťovny.

Co když na zaplacenou dovolenou neodcestuji?

Pokud plánujete dovolenou s malými dětmi, připojištění storna cesty by pro vás mělo být samozřejmostí, pokud nechcete o prostředky, které jste při objednávání dovolené v tuzemsku vynaložili, přijít. V případě, že vy nebo děti před plánovanou cestou onemocníte, právě připojištění storna cesty k tuzemskému cestovnímu pojištění případné storno poplatky pokryje.

Kdy tuzemské cestovní pojištění sjednat?

Cestovní pojištění do České republiky se vám bude hodit v případě každé dovolené, kterou trávíte na území naší krásné republiky. A opravdu nezáleží, jaká je náplň vaší cesty. Ať už jedete poznávat hrady a zámky, chystáte se sjíždět Vltavu a nebo vás čeká cyklistická tour mezi kempy, vždy se najde situace, kdy se vám některé z výše uvedených součástí pojištění může hodit. Proč to tedy nechávat náhodě?

Jak sjednat tuzemské cestovní pojištění?

Sjednání cestovního pojištění do České republiky nikdy nebylo jednodušší. Nově ho lze sjednat totiž online, pěkně z pohodlí vašeho domova a to během několika minut. V kalkulaci cestovního pojištění stačí v rámci údajů zadat jako cílovou destinaci Českou republiku, vyplnit základní údaje o termínu cesty a pojišťovaných osobách a vybrat případná připojištění. V dalším kroku už uvidíte přehled produktů a pojišťoven, které odpovídají vašim požadavkům. Vybírat můžete až z šesti pojišťoven. Po výběru pak stačí pokračovat tlačítkem Koupit dále v objednávce, kde budete vyzvání k vyplnění osobních údajů o pojistníkovi a pojištěných osobách. Na konci objednávky lze provést platbu pojistného online nebo zvolit uhradit později. Po sjednání obdržíte e-mail s pojistnou smlouvou a platebními údaji pro případnou úhradu platebním příkazem.

Pokud si nebudete při sjednání pojištění čímkoliv jistí, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu. K dispozici jsme vám každý den a rádi vám s čímkoliv poradíme.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ