Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Mexika

Rozhodli jste se dovolenou strávit v nádherném a exotickém Mexiku? Nezapomeňte si před odletem sjednat kvalitní cestovní pojištění do Mexika, které vás v téhle nádherné středoamerické zemi ochrání. A navíc vám ještě poradíme, která místa a zážitky byste si na své dovolené rozhodně neměli nechat ujít. 

CEstovní pojištění do Thajska

Mexiko COVID-19

Při vstupu do Mexika nemusíte předkládat očkovací průkaz, PCR či antigenní text, ani potvrzení o prodělání nemoci. Počítejte ovšem s tím, že tyto dokumenty nebo testy mohou požadovat některé hotely a letecké společnosti. Raději si tedy tito informace zjistěte předem.

MZV také přináší upozornění, že i přes oficiální otevřenost mexických hranic se zejména na mezinárodním letišti v Mexico City množí případy nevpuštění do země, a to i pro cestovatele, kteří prokáží místo svého pobytu a prostředky na něj.  Bližší informace najdete na webu MZV.

Dále pak MZV doporučuje mít před cestou sjednané kvalitní cestovní pojištění do Mexika, které bude pokrývat i případnou hospitalizaci kvůli onemocnění COVID-19, stejně jako náklady na samoizolaci a posun odletu zpět do České republiky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Dovolená v Mexiku – nejlepší tipy

Většina cestovatelů v Mexiku míří především do rekreačních středisek. Rozhodně ale stojí za to, prozkoumat i další místa této země. Přeci jen se v ní nachází pozůstatky starověkých civilizací, stejně jako nádherné přírodní parky.

Milovníci mayských památek nejvíce ocení návštěvu poloostrova Yucatán. Mimo starověkých staveb vás okouzlí i dlouhé bílé pláže, stejně jako Cenotes – jeskynní jezera s tajemnou minulostí, která jsou oblíbená pro koupání a potápění. Na Yucatánu také najdete jeden z novodobých divů světa – zříceninu mayského města Chichen Itza. Pro obdivování koloniální architektury hýřící barvami se vydejte do města Oaxaca, které je také zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Obdivujete rádi spíše přírodu? Vydejte se do Copper Canyonu s celou řadou útesů, skal, jeskyní a nádherných výhledů. Dalším přírodním skvostem je La Bufadora – lávová jeskyně s mořskými gejzíry tryskajícími až do výšky 30 metrů. V Monterrey na vás zase čekají vodopády Cola de Caballo se svými fotogenickými kaskádami. A jestli se v Mexiku chystáte i potápět, zkuste to na ostrově Isla Mujeres nebo u pobřežního města Cabo San Lucas Arch.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Mexika

Mexická zdravotní péče je velmi kvalitní a také ceněná. Za běžné ošetření zde zaplatíte několikanásobně víc než v evropských státech. Při volbě cestovního pojištění tedy upřednostněte vyšší nebo neomezené limity pojistného krytí. Pokud by k pojistné události skutečně došlo, jistě to později oceníte.

Mezi doporučovaná připojištění patří:

  • Připojištění zavazadel. Vztahuje se totiž i na případ, kdy jsou vám zavazadla odcizena nebo vám je někdo odcizil v rámci loupeže. Některé pojišťovny však specifikují výluku, a to že z pojistného plnění cestovního pojištění jsou vyloučeny zejména doklady, průkazy a oprávnění všeho druhu, obligace, akcie, platební aj. magnetické karty, SIM karty, jízdenky, letenky, peníze, cenné papíry, ceniny a klíče.
  • Úrazové pojištění
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění storna cesty. Jeho předmětem jsou nevratné náklady, které je pojištěný povinen zaplatit cestovní kanceláři, leteckému dopravci nebo ubytovacímu zařízení za předem uhrazené služby. Jste-li nuceni plánovaný pobyt zrušit, je možné většinu stornopoplatků díky tomuto pojištění získat zpět. Toto pojištění se obvykle vztahuje i na blízké osoby, tzn. manžel/manželka, druh/družka či registrovaný partner, děti, rodiče pojištěného nebo osoby uvedené na stejné cestovní smlouvě. Cena pojištění se vždy odvíjí od výše ceny zájezdu a pojistitel vyžaduje spoluúčast pojistníka. Procento spoluúčasti nejčastěji dosahuje výše 20 %.

Zcela jistě byste pak měli myslet na to, aby vaše cestovní pojištění do Mexika krylo také riziko onemocnění covid-19, a to pro léčbu, náklady spojené s hospitalizací či nařízenou samoizolací a odloženým letem zpět do České republiky.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kalkulačka cestovního pojištění do Mexika

Cestovního pojištění do Mexika lze sjednat jednoduše, rychle a hlavně online prostřednictvím online kalkulačky. Do té stačí zadat základní údaje o cestě a pojištěných osobách. Během chvíle pak můžete vybírat z nabídky až 12 pojišťoven a jejich různorodých produktů.

Zvolené pojištění sjednáte přes tlačítko ,,Koupit“ v objednávce a na konci zvolit, zda preferujete platbu ihned, tedy platbu online platební kartou nebo si přejete zaplatit později dle platebních údajů, které do emailu obdržíte. Do e-mailu vám posléze přijdou podklady k platbě, pojistná smlouva i asistenční kartička. Celý proces vám tedy zabere pouhých pár minut a vy se budeme už jen moci těšit na vaši dovolenou.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ