222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Mexika

Potřebujete si před dovolenou sjednat cestovní pojištění do Mexika? Nemůžeme říct, že bychom vám tuhle severoamerickou cestu nezáviděli, ale samozřejmě vám mile rádi poradíme, jaké bude nejvhodnější cestovní pojištění přímo pro vás.

CEstovní pojištění do Thajska

Základní informace o Mexiku

Mexiko, oficiálně nazýváno jako Spojené státy mexické, leží v jižní části Severní Ameriky. Sousedními státy jsou USA, Guatemala a Belize. Jedná se o federativní prezidentskou republiku, ke které náleží několik ostrovů, ležících v západní části Tichého oceánu a na východě Mexického zálivu. Rozloha mexického území je téměř 2 milióny kilometrů čtverečních. Hlavním městem je Ciudad de México, úředním jazykem pak španělština a měnou mexické peso. Sever Mexika leží v subtropickém pásu a jih zase v tropickém, přesto je však podnebí závislé na nadmořské výšce. V Mexiku existuje rozsáhlá síť různých chráněných území, která jsou spravována Národní komisí pro přírodní chráněná území. V roce 2011 jich existovala celkem 174 a pět z nich figuruje zároveň na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Mexiko je členem následujících celosvětových organizací: OSN, OECD, G20, APEC, Interpol, UNESCO atd.

Cestování do Mexika

Mexiko je řazeno mezi země, které lákají nádherným koupáním, ale také zážitkovou atmosférou, kterou známe všichni lépe, než myslíme - tequilla, obrovská sombrera a kaktusy. Jedná se o zemi nabízející překrásné možnosti koupání u mořských břehů. Teplé moře a pozadí Kordillery nenechají chladným ani toho nejtvrdšího chlapíka. I když se zdá být Mexiko ideální dovolenkovou destinací, není tomu tak docela.za velmi špatnou se považuje bezpečnostní situace v hlavním městě a ve státech na severu země u hranic s USA. Varujeme vás před přepadeními, únosy a krádežemi. Je doporučováno pohybovat se ve větších skupinách, samozřejmostí jsou organizované zájezdy s cestovními kancelářemi. Zapomeňte i na cestování mexickou hromadnou dopravou nebo levnými taxíky.

Málokdo ví, že pokud si v Mexiku půjčíte osobní vozidlo, musíte si dát dobrý pozor na poslední číslo jeho registrační značky. Důvodem je fakt, že jeden den v týdnu jsou různá čísla vyloučena z provozu vozidel). Stejně jako např. v Egyptě platí v Mexiku doporučení nepít vodu z místních vodovodních sítích a důkladně omývat ovoce a zeleninu před spotřebováním.

Sjednání cestovního pojištění do Mexika

Mexická zdravotní péče je velmi kvalitní a také ceněná. Za běžné ošetření zde zaplatíte několikanásobně víc než v evropských státech. Při volbě cestovního pojištění tedy upřednostněte vyšší nebo neomezené limity pojistného krytí. Pokud by k pojistné události skutečně došlo, jistě to později oceníte. Mezi doporučovaná připojištění patří připojištění zavazadel. Vztahuje se totiž i na případ, kdy jsou vám zavazadla odcizena nebo vám je někdo odcizil v rámci loupeže. Některé pojišťovny však specifikují výluku, a to že z pojistného plnění cestovního pojištění jsou vyloučeny zejména doklady, průkazy a oprávnění všeho druhu, obligace, akcie, platební aj. magnetické karty, SIM karty, jízdenky, letenky, peníze, cenné papíry, ceniny a klíče. Dalšími sjednanými připojištěními mohou být např. úrazové, odpovědností nebo připojištění storno cesty. Předmětem připojištění storno cesty jsou nevratné náklady, které je pojištěný povinen zaplatit cestovní kanceláři, leteckému dopravci nebo ubytovacímu zařízení za předem uhrazené služby. Jste-li nuceni plánovaný pobyt zrušit, je možné většinu stornopoplatků díky tomuto pojištění získat zpět. Toto pojištění se obvykle vztahuje i na blízké osoby, tzn. manžel/manželka, druh/družka či registrovaný partner, děti, rodiče pojištěného nebo osoby uvedené na stejné cestovní smlouvě. Cena pojištění se vždy odvíjí od výše ceny zájezdu a pojistitel vyžaduje spoluúčast pojistníka. Procento spoluúčasti nejčastěji dosahuje výše 20 %.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ