Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam na Vánoce k moři

Publikováno: 04.12.2022

Nemáte rádi zimu, nebo prostě jen chcete strávit Vánoce úplně jinak, než jste zvyklí? Pak určitě pátráte, kam na vánoční svátek jet na dovolenou, aby tam bylo moře a dostatečně teplo. My vám samozřejmě poradíme, protože moc dobře víme, kam na Vánoce do zahraničí. Nezapomínejte u toho ale na cestovní pojištění.

Kam na vánoce k moři

Zimní dovolená u moře

Trávit dovolenou u moře právě v zimním období není nic výjimečného. Cestovní kanceláře každoročně evidují velký zájem o cesty za exotikou, ale i do jižních částí Evropy, například na ostrovy v Atlantském oceánu nebo Středozemním moři. Zimní pobyt u moře má mnoho výhod. Cestovky v tomto období nabízejí i různé slevy. Levnější také bývají letenky a v některých oblastech se můžete vyhnout velkému množství turistů.

Pojďme se podívat, kam se tedy na Vánoce můžete vydat.

Teplé Vánoce v Evropě

Pokud se vydáte na Vánoce do jižních částí Evropy, nemusíte mít vždy jistotu příjemného počasí. Může se tak klidně stát, že i v Athénách zažijete největší sněhovou bouři, jakou jste nezažili ani u nás. I tak ale existuje několik míst, kde si užít Vánoce v příjemném počasí bez toho, aniž byste na sebe navlékali svetr a zimní kabát.

Vánoce a Kanárské ostrovy

Například ideální celoroční destinací pro dovolenou v Evropě jsou jednoznačně Kanárské ostrovy s příjemnými teplotami do 25°C. Průměrná teplota je tu většinou okolo 20°C, stejná teplota pak dokonce platí i v případě Atlantského oceánu.

Vánoce a Španělsko

Když už jsme u území Španělska, pak neprohloubíte, když se vydáte na jih jedné z nejteplejších zemí Evropy, například do Málagy. Maximální teploty jsou oproti Kanárským ostrovům o pět stupňů nižší, ale i tak je tu průměrná teplota v prosinci 19°C.

Vánoce a Kréta

V prosinci si lze užít přímořskou dovolenou také na Krétě. Vzduch na tomto ostrově mívá obvykle teplotu 17°C a to stejné platí i pro Středozemní moře, ale taková teplota vody už není nic pro teplomilné cestovatele.

Všechny zmíněné státy jsou křesťanské, takže vedle pohodového podnebí si tu klidně užijete i pravou místní vánoční atmosféru. Evropa je tedy skvělá pro ty, kdo přece jen Vánoce nechtějí tak úplně opustit.

 

Vánoce v exotice

Kam na Vánoce za teplem, při kterém se můžete svléknout do plavek? Hledejte exotiku v tropickém pásu a nebo rovnou na jižní polokouli. Pro zimní sezónu jde také o ty vůbec nejoblíbenější destinace. Některé z nich ale nepatří mezi ty nejlevnější. A které to jsou?

Vánoce v Dubaji

Spojené Arabské Emiráty v sobě dokáží skloubit metropolitní kulturu, ale i totální relaxaci. Jestliže se do Dubaje vydáte s celou rodinou, pak je tu dost zábavných parků a atrakcí, kde se určitě zabaví i vaše děti, zatímco si užijete luxusní nákupy. A kdyby se vám přeci jen stýskalo po sněhové nadílce, v Dubaji to není žádný problém, stačí navštívit lyžařský areál pod střechou v Ski Dubai v největším obchodním centru na celém světě nebo si zabruslit v Ice Ring. Teplota v této destinaci se většinou drží na průměrných 26°C.

Vánoce a Mauricius

Malý ostrovní státeček nedaleko Madagaskaru je doslova ráj s bílými plážemi a nádherně teplým a čistým Indickým oceánem. Vzhledem k tomu, že jde o jižní polokouli, nachází se prosinec v období léta. Teplota vody je tu pro koupání blahodárných 26 až 28°C. Teplota vzduchu pravidelně atakuje tropických 30°C.

Vánoce a Maledivy

Maledivy leží také v Indickém oceánu, ale ještě na severní polokouli, konkrétně jihozápadně od Srí Lanky. Na Maledivách si užijete klasické tropy nad 30°C, v noci pak mezi 26 a 28°C. Koupat v oceánu se tu dá po celý rok. Maledivy jsou státem totální relaxace pod modrým nebem. Stejně tak si tu můžete užít potápění v bohatém podmořském světě. Určitou nevýhodou je to, že hlavní turistická sezóna na Maledivách probíhá právě od poloviny prosince. I tak byste si tu měli užít luxusní pobyt s dostatkem klidu.

Vánoce a Seychely

Indický oceán do třetice. Proč také ne, když jde o nejnavštěvovanější tropické ráje. V případě Seychel navíc nemusíte zůstávat jen na romantických plážích, ale objevovat i místní úchvatnou přírodu. Ne nadarmo jsou Seychely považovány za nejkrásnější tropické oblasti na světě. Průměrná letní teplota je tu až 34°C, v oceánu se dá koupat a potápět kdykoliv v roce.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění

Při výběru destinace si také sjednejte ideální cestovní pojištění. To by mělo zohlednit ceny, kvalitu zdravotní péče, ale i zdravotní rizika v daném státě, stejně jako rizika podle aktivit, kterým se plánujete věnovat. Například mnohé vodní sporty jsou pojišťovnami pokládány za rizikové nebo extrémní.

Využijte našeho srovnávače pojištění a získejte nejlepší produkt na českém trhu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY