Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam na Vánoce k moři?

Publikováno: 16.11.2023

Nemáte rádi zimu, nebo prostě jen chcete strávit Vánoce úplně jinak, než jste zvyklí? Pak určitě hledáte, kam přes vánoční svátky na dovolenou, nejlépe, aby tam bylo moře a dostatečně teplo. Přečtěte si naše tipy, kam na Vánoce do zahraničí. Nezapomínejte u toho ale na sjednání cestovního pojištění.

Kam na Vánoce k moři

Zimní dovolená u moře

Dovolená v zimě u moře je zkrátka skvělá. Dokazují to i data z cestovních kanceláří, které každoročně evidují velký zájem o cesty za exotikou, ale také do jižních částí Evropy, například na ostrovy v Atlantském oceánu nebo Středozemním moři. Zimní pobyt u moře má mnoho výhod. Cestovky v tomto období nabízejí i různé slevy. Levnější také bývají letenky a v některých oblastech se můžete vyhnout velkému množství turistů.

Pojďme se podívat, kam na Vánoce za teplem.

Vánoce v Evropě

Pokud se rozhodnete strávit Vánoce u moře v jižních částech Evropy, nemusíte mít vždy jistotu příjemného počasí. Může se tak klidně stát, že i v Athénách zažijete největší sněhovou bouři, jakou kdy pamatujete. Existuje ale několik míst, kde si užít Vánoce v příjemném počasí bez toho, aniž byste na sebe museli navlékat svetr a zimní kabát.

Vánoce a Kanárské ostrovy

Ideální celoroční destinací pro dovolenou v Evropě jsou jednoznačně Kanárské ostrovy s příjemnými teplotami do 25 °C. Průměrná teplota je tu většinou okolo 20 °C, stejná teplota pak dokonce platí i v případě Atlantského oceánu.

Vánoce a Španělsko

Když už jsme u území Španělska, pak neprohloupíte, když se vydáte na jih jedné z nejteplejších zemí Evropy, například do Málagy. Maximální teploty jsou oproti Kanárským ostrovům o pět stupňů nižší, ale i tak je tu průměrná teplota v prosinci 19 °C.

Vánoce a Portugalsko

Strávit Vánoce na krásné Madeiře je jako splněný sen pro všechny, kdo touží po teplém a exotickém zážitku v průběhu zimních svátků. Madeira se nachází uprostřed Atlantského oceánu a v zimě vás zde čekají teploty kolem 18-20 °C. Užívat si zde můžete teplé sluneční paprsky, ochutnávat mořské plody, stejně jako navštívit mnoho zajímavých pamětihodností a atrakcí.

Vánoce a Kréta

V prosinci si lze užít přímořskou dovolenou také na Krétě. Vzduch na tomto ostrově mívá obvykle teplotu 17 °C a to stejné platí i pro Středozemní moře, ale taková teplota vody už není nic pro teplomilné cestovatele.

Obyvatelé zmíněných zemí jsou většinově křesťané, takže vedle pohodového podnebí si tu klidně užijete i pravou místní vánoční atmosféru. Evropa je skvělá pro ty, kteří přece jen Vánoce nechtějí tak úplně opustit.

Vánoce a Malta

Středomořská Malta vám v zimě nabídne průměrné teploty kolem 15-18 °C, což je stále mnohem příjemnější než chladné počasí v mnoha jiných částech Evropy. Skvělé také je, že má Malta v průběhu Vánoc jedinečnou atmosféru. Zdejší malebné vesnice a města jsou vyzdobeny působivými světelnými dekoracemi, místní obyvatelé se zapojují do tradičních vánočních příprav a oslav.

V mnoha kostelích se potom můžete zaposlouchat do vánočních koled a obdivovat krásné betlémy. Kromě toho Malta nabízí široké spektrum dalších aktivit, ať už je to návštěva pláže, nebo památek - některé jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Vánoce v exotice

Nejlepší vánoční destinace pro koupání v moři? Pak hledejte exotiku v tropickém pásu, anebo rovnou na jižní polokouli. Pro zimní dovolenou u moře jde o ty vůbec nejoblíbenější země, kam každoročně míří spousta Čechů. Některé z nich ale nepatří mezi ty nejlevnější. Které to jsou?

Vánoce v Dubaji

Spojené Arabské Emiráty v sobě dokáží skloubit metropolitní kulturu, ale i totální relaxaci. Jestliže se do Dubaje vydáte s celou rodinou, pak je tu dost zábavních parků a atrakcí, kde se určitě zabaví i vaše děti, zatímco vy si užijete luxusní nákupy. A kdyby se vám přeci jen stýskalo po sněhové nadílce, v Dubaji to není žádný problém. Stačí navštívit lyžařský areál pod střechou v Ski Dubai v největším obchodním centru na světě nebo si zabruslit v Ice Ring. Teplota v této destinaci se většinou drží na průměrných 26 °C.

Vánoce a Mauricius

Malý ostrovní státeček nedaleko Madagaskaru je doslova rájem s bílými plážemi a nádherně teplým a čistým Indickým oceánem. Vzhledem k tomu, že jde o jižní polokouli, nachází se prosinec v období léta. Teplota vody je tu pro koupání příjemných 26 až 28 °C a teplota vzduchu pravidelně atakuje tropických 30 °C.

Vánoce a Maledivy

Maledivy leží také v Indickém oceánu, ale ještě na severní polokouli, konkrétně jihozápadně od Srí Lanky. Na Maledivách si užijete klasické tropy nad 30 °C, v noci pak mezi 26 a 28 °C. Koupat v oceánu se tu dá po celý rok. Maledivy jsou státem totální relaxace pod modrým nebem. Stejně tak si tu můžete užít potápění v bohatém podmořském světě. Určitou nevýhodou je to, že hlavní turistická sezona na Maledivách probíhá právě od poloviny prosince. I tak byste si tu měli užít luxusní pobyt s dostatkem klidu.

Vánoce a Seychely

Indický oceán do třetice. Proč také ne, když jde o nejnavštěvovanější tropické ráje? V případě Seychel navíc nemusíte zůstávat jen na romantických plážích, ale můžete objevovat i místní úchvatnou přírodu. Ne nadarmo jsou Seychely považovány za nejkrásnější tropické oblasti na světě. Průměrná letní teplota je tu až 34 °C, v oceánu se dá koupat a potápět kdykoliv v roce.

Vánoce a Mexiko

Chcete poznat Latinskou Ameriku? Pak na Vánoce vyrazte na Cancún, který leží na krásném karibském poloostrově Yucatán v Mexiku. Toto slunné letovisko nabízí nádherně bílé písečné pláže a město samotné je plné života. Najdete tu množství restaurací, barů a obchodů, takže nudit se rozhodně nebudete. Navíc můžete navštívit historické památky Mayů, jako je slavná Chichén Itzá, a ochutnat tradiční mexickou kuchyni.

Vánoce a Bali

Bali, známý indonéský ostrov, je synonymem pro tropický ráj. S nádhernými plážemi, bujnou tropickou přírodou a fascinující kulturou - je to místo, kde si můžete opravdu odpočinout a načerpat novou energii. Bali nabízí mnoho aktivit od šnorchlování a potápění na korálových útesech až po návštěvu chrámů a tradičních vesnic. Můžete si užít klidné dny na pláži, ochutnat lahodnou balijskou kuchyni a prozkoumat nádherné rýžové terasy a chrámy roztroušené po celém ostrově. Bali je také známé pro svou pohostinnost a vřelost místních obyvatel, což vytváří jedinečnou atmosféru pro vánoční odpočinek.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní pojištění

Při výběru destinace si nezapomeňte sjednat ideální cestovní pojištění. To by mělo zohlednit ceny, kvalitu zdravotní péče, ale i zdravotní rizika v dané zemi, stejně jako rizika podle aktivit, kterým se plánujete věnovat. Například mnohé vodní sporty jsou pojišťovnami pokládány za rizikové nebo extrémní. Před sjednáním pojistky si nezapomeňte pročíst pojistné podmínky pojišťovny, aby váš oblíbený sport byl vůbec pojistitelný. Euforie z Vánoc v teple se vám v případě úrazu nebo nehody může proměnit v noční můru. Uvidíte ale, že s tím správným cestovním pojištěním si dovolenou u moře v zimě užijete na pohodových vlnách.

Využijte našeho online srovnávače pojištění a vyberte si tu nejlepší nabídku, která se hodí přímo vám na míru. Zabere vám to jen chvíli a nemusíte chodit na žádnou z poboček pojišťoven.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY