Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

V zimě za sluníčkem aneb exotika volá

Publikováno: 04.12.2022

Také není zima vaším favoritem mezi ročními obdobími? Dobře, uznáváme, že k Vánocům a Silvestru zima prostě patří, dokonce i rádi vyrazíme na týdenní lyžovačku a sněhu si užijeme. Ale to už je tak akorát. Zbytek zimních měsíců protrpíme a proklínáme dennodenní navlíkání do kabátů, šál a kulichů, tmu na cestě do práce i z práce a celkově depresivní náladu z časté absence sluníčka. Máte to podobně jako my? A co takhle si čekání na jaro zkrátit a třeba hned po novém roce vyrazit létu trochu naproti? Ideální místa, kam v zimě za opalováním vyrazit a jak vybrat pro danou cestu správné cestovní pojištění, najdete na následujících řádcích.

V zimě za mořem

Dlouhé cestování není nic pro mě...

Možná vás od cestování za teplem v zimě odrazuje právě to, že destinace, ve kterých je během našich zimních měsíců krásně, jsou ve většině případů vzdálené a tak na cestě strávíte až desítky hodin. Nezoufejte, najdou se ale i oblasti, kam se pohodlně letecky dopravíte v čase maximálně do 10 hodin. Pokud si vystačíte s teplotami mezi 20 - 25 °C, možností máte hned několik.

 

Nejbližší a finančně nejdostupnější exotikou je pro nás zřejmě Egypt, kde si můžete vybírat z obrovského množství hotelů se špičkovými službami a tak si dopřát bezstarostný zasloužený odpočinek. A pokud byste chtěli vyrazit na výlet třeba na pyramidy do Údolí králů, je začátek roku ideální dobou vzhledem k tomu, že tu nejsou teploty tak vysoké jako v ostatních měsících.

V naší koronavirové době musíte pro vstup do Egypta předložit negativní test na koronavirus, který není starší než 72 hodin. Absolvovat ho ale můžete až po příletu na letišti za cenu cca 30 USD. V případě pobytu v resortech je potřeba počítat s občasným kontrolním měřením teploty. A po návratu do ČR je potřeba podstoupit test nebo nastoupit do karantény.

Další oblíbenou dostupnou destinací, jak vzdáleností, tak finančně, jsou Kanárské ostrovy, kde je i v zimních měsících slunečno a teplo.  Díky tomu, že nejde o hlavní turistickou sezónu, je tu také klid, pohoda a ideální doba pro poznávání krás jednotlivých ostrovů. Pro vycestování sem budete potřebovat negativní test na koronavirus ne starší než 72 hodin a návrat do ČR je pak bez testu a karantény.

Průměrné teploty vybraných destinací

Destinace leden únor březen
Dominikánská republika 29°C 29°C 30°C
Dubaj 20°C 20°C 23°C
Egypt 22°C 21°C 22°C
Kanárské ostrovy 21°C 21°C 21°C
Maledivy 29°C 29°C 30°C

Blízký, ale i dálný východ

Pokud přeci jen upřednostňujete opravdu tropické teploty, moře ke koupání a poznávání jiných kultur, pak se vydejte směrem na východ. Hitem posledních let mezi zimními dovolenými jsou bezesporu Spojené arabské emiráty a Dubaj. Zde se ocitnete opravdu v jiném světě. Na jedné straně je to svět luxusu, okázalých staveb a krásných pláží, na straně druhé však stojí za to poznat i místní kulturu, přírodu, historii a vynikající arabskou kuchyni. Pokud máte radši méně okázalé a ne tak známé destinace, pak pro vás bude ideálním cílem blízkého východu Omán. I zde naleznete krásné pláže, luxusní hotely a při prohlídce měst a místních mešit si budete připadat jak v pohádce tisíce a jedné noci.

Po příletu do Arabských emirátů je potřeba podstoupit test na koronavirus, který je zde zdarma a po příletu do ČR nastoupit do karantény nebo se opět nechat otestovat.

Pokud vám nevadí delší cestování, pak i dále směrem na východ Asie čekají místa, která určitě stojí za objevování. Třeba Maledivy Sem se nejezdí za luxusními hotely, ale naopak za cestováním a poznáváním místního života. A pokud si cestu dobře naplánujete a podaří se vám sehnat levné letenky, pak se nemusí jednat ani o tak drahou dovolenou, jako jsme u exotických destinací zvyklí. Najdete zde vše, krásné pláže, kouzelné zátoky, místa ideální pro vodní sporty, nesmírné přírodní bohatství, skvělou asijskou kuchyni a neuvěřitelně milé lidi.

I pro cestu na Maledivy budete potřebovat negativní test na koronavirus ne starší než 72 hodin a po návratu zpátky domů otestování nebo nástup do karantény.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Je libo Karibik?

A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na místa, kde slovo exotická dovolená teprve získává ten správný slova smysl. Ano, přesně tak, řeč je o Karibiku. Bílé pláže, kokosové palmy, ochutnávky rumu a rytmy merengue, to je Dominikánská republika. Zde naleznete ten pravý Karibik. Vybírat můžete z obrovského množství hotelů v několika turistických oblastech, z nichž je tou nejznámější Punta Cana. Jako tipy na výlety můžeme zmínit třeba panenský ostrov Saona, krásné historické město Santo Domingo nebo výlet za pozorováním velryb, kdy leden a únor jsou na to ideálními měsíci.

Do tohoto exotického ráje se dostanete bez testu na koronavirus. Podstoupit ho ale budete muset po návratu do ČR.

Malý výlet do Karibiku

Bezpečné cestování

Při výběru vaší dovolené také nezapomínejte na uzavření cestovního pojištění. Ta nejnovější také samozřejmě myslí na rizika spojená s koronavirem, takže je dobré zohlednit při vašem výběru i tento faktor.

A jak vybrat to správné cestovní pojištění? Cestovní pojištění do zahraničí obsahuje v základu pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb. Pojištění léčebných výloh a jeho limit krytí je tou nejpodstatnější součástí cestovního pojištění. Proto jej vybírejte velmi pečlivě s ohledem na náplň vaší cesty a cílovou destinaci. Pokud se v zimě chystáte za létem, pak zcela jistě opustíte hranice Evropy a tomu byste také měli výběr cestovního pojištění přizpůsobit. Vybírejte takové produkty, které mají limity na léčebné výlohy minimálně ve výši 5 mil. Kč, spíše vyšší. Do limitů krytí a výběru pojištění zohledněte také to, zda se jedete jen slunit na pláž anebo hodláte hodně cestovat či sportovat. Hodit se vám může pro dlouhou cestu také připojištění zavazadel, zde ale nezapomeňte nahlédnout do pojistných podmínek vybrané pojišťovny, podmínky jsou u tohoto připojištění velmi specifické. A jak takové cestovní pojištění nejlépe sjednat? Samozřejmě onlinekalkulaci cestovního pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: tým marketingu Top-Pojištění.cz