Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění luxusní dovolená

Po celoročním šetření a dlouhém vybírání jste konečně objednali vysněnou dovolenou a teď už jen zbývá poslední věc, usedáte tedy k počítači a do vyhledávače ťukáte heslo cestovní pojištění luxusní dovolená. Dovolené se už opravdu nemůžete dočkat a rozhodně nemáte v plánu si ji nechat čímkoliv zkazit, proto hledáte takové cestovní pojištění, které vám vytoužený klid dopřeje.

Výběr cestovního pojištění

Při cestách po Evropě jste výběru cestovního pojištění nikdy tolik času a energie nevěnovali. Prostě jste vybrali produkt s odpovídajícími limity za rozumnou cenu, žádná připojištění navíc jste neřešili. Na delší a také výrazně dražší dovolenou v některé ze vzdálenějších destinací se vydáváte poprvé a tak nevíte, co přesně při výběru cestovního pojištění online brát v potaz. V první řadě záleží na tom, co bude náplní vaší dovolené a jaký je vlastně cíl vaší cesty. V případě, že se jedná o cestu mimo Evropu, je ale vždy nutné vybírat pojištění s odpovídajícími limity na léčebné výlohy. Z pojištění léčebných výloh je hrazeno veškeré ošetření, hospitalizace, léky, ale také převozy a repatriace zpět do ČR. A jakmile se jedná o mimoevropské státy, je vždy zdravotní péče nákladnější. Pro tyto cesty tedy vybírejte produkty s limitem na léčebné výlohy v minimální výši 5 mil. Kč a vyšší.


Ať už si jedete užívat sluníčka na bílé pláže u tyrkysového moře Karibiku, poznávat asijskou kulturu, obdivovat ruch velkoměsta třeba v New Yorku, surfovat v Austrálii, objevovat divokou přírodu jižní Ameriky nebo africké safari, vždy nezapomeňte výběr pojištění přizpůsobit právě náplni vaší dovolené. Nutné je zaměřit se nejen na vhodný výběr produktu s odpovídajícími limity pro cestovní pojištění luxusní dovolené, ale také zvolit vhodná připojištění a pojistit případné sportovní činnosti. Pokud se tedy jedete na dovolenou pouze slunit a relaxovat, není nutné žádnou sportovní aktivitu zvlášť pojistit. Pro případ, že se ale chystáte třeba potápět, podnikat výlety do hor, pralesa anebo vyzkoušet nějaký druh vodního sportu, pak nezapomeňte vše do smlouvy zohlednit. Každá pojišťovna má sporty definované trochu jinak a tak je třeba si ověřit, jak vámi zvolená pojišťovna daný sport posuzuje.

Výběr vhodného připojištění

Pokud už jste se tedy rozhodli, jaký produkt a jeho limity zvolíte, zamyslete se také nad tím, jaké z nabízených připojištění by vám mohlo přijít vhod. Jelikož se jedná o cestovní pojištění luxusní dovolené, určitě se nejedná o levnou dovolenou. A jistě byste neradi o své peníze přišli v případě, že na dovolenou nebudete nakonec moci odcestovat. Tak právě pro tyto případy můžete do smlouvy cestovního pojištění zahrnout připojištění storno cesty. Toto pojištění lze sjednat s cestovním pojištěním a doporučujeme jej uzavírat nejlépe ve stejný den, kdy objednáváte daný zájezd či cestovní služby vaší dovolené.

V případě, že pak nebudete například z důvodu nemoci moci odcestovat, částka, kterou jste za dovolenou zaplatili, se vám vrátí, pouze ponížená o nastavenou spoluúčast. V případě, že vás čeká dlouhá cesta, mohlo by se vám hodit připojištění zavazadel. Zde ale věnujte pozornost pojistným podmínkám jednotlivých produktů, často je to nastaveno tak, že pojištění se nevztahuje na zavazadla v době, kdy jsou předána dopravci. Užitečné by pro vás mohlo být například také pojištění odpovědnosti, které vám pokryje škody způsobené na majetku či zdraví třetích osob. V případě, že se vám tedy nešťastnou náhodou podaří rozbít něco z vybavení hotelového pokoje, nemusíte zoufat, pojištění škodu uhradí. A v případě, že se chystáte v zahraničí sportovat nebo provozovat náročnější turistiku, určitě do smlouvy zařaďte také připojištění úrazu.

Sjednání cestovního pojištění

A jak takové pojištění sjednat? Nebojte, rozhodně nemusíte podstoupit obíhání poboček jednotlivých pojišťoven, abyste získali odpovídající pojištění. Cestovní pojištění luxusní dovolené můžete sjednat snadno a rychle, online z pohodlí svého domova na webu společnosti Top-Pojištění.cz. Na výběr máte až z 11 pojišťoven a jejich produktů, stačí si otevřít kalkulátor cestovního pojištění a zadat základní údaje o cestě, pojištěných osobách a vybrat položky, které chcete do smlouvy zahrnout. Nabídka se vám zobrazí v přehledném grafu seřazeném dle cen jednotlivých produktů, v objednávce pak pokračujete dále tlačítkem Koupit.

Vyplníte konkrétní údaje jednotlivých účastníků pojištění a máte hotovo. Pojištění vzniká úhradou pojistného, kterou můžete provést online platební kartou rovnou na konci objednávky nebo pak později příkazem k úhradě nebo některou z dalších nabízených možností pro platbu. Dokumenty a to včetně asistenčních kartiček k vytištění obdržíte po sjednání pojištění na zadanou e-mailovou adresu.

Nevíte si rady? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, jsme vám k dispozici každý den na telefonu, online chatu či e-mailu.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ