Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na Seychely

Seychely lze jednoduše popsat jako ráj na zemi a velmi vyhledávanou dovolenkovou destinaci. Bílé pláže, tyrkysové moře, klid a příjemné podnebí lákají ročně tisíce návštěvníků. Ať už se rozhodnete vyrazit na toto nádherné souostroví s celou rodinou, nebo vyrazíte sólo, jen těžko se vám bude odjíždět zpátky domů. Před odletem jen nezapomeňte na kvalitní cestovní pojištění. Úžeh, úraz nebo jakákoli nehoda při potápění se vám v zahraničí může nehezky prodražit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč si sjednat cestovní pojištění na Seychely?

Mohlo by se zdát, že na Seychelách se nemůže nic stát. Toto souostroví, ležící severně od Madagaskaru, netrápí zvýšená kriminalita ani přírodní katastrofy, jako jsou zemětřesení. Přesto je třeba dbát určité opatrnosti.

Na co si dát pozor?

  • Své osobní věci určitě nenechávejte bez dozoru a neupozorňujte na cenné šperky či větší hotovost v kapse.
  • Nebezpečné také může být celodenní opalování, plavání v moři nebo potápění.

Právě pro případy nutnosti vyhledat lékařskou pomoc je tu cestovní pojištění. Základní ošetření ve státních zdravotnických zařízeních je bezplatné, ale ostatní léčebné výdaje je třeba hradit v hotovosti nebo platební kartou. Cestovní pojištění poskytne záruku v podobě krytí nákladů při lékařských ošetřeních v případě úrazu či nemoci včetně hospitalizace. Pojištěním osobních věcí také pomůžete ochránit svůj majetek, osobní věci, doklady nebo také hotovost. Srovnání nabídek cestovního pojištění pohodlně zajišťuje naše kalkulačka, ve které naleznete různé nabídky na trhu, a vybrané pojištění si potom také můžete rovnou sjednat.

Cestovní pojištění na Seychely

Kde sjednat a kolik stojí cestovní pojištění na Seychely?

Díky naší online kalkulačce cestovního pojištění si snadno srovnáte nabídky pojištění na trhu a vyberete si tu nejvhodnější pro vás. Stačí zadat údaje o vás, vaší cestě a počtu cestujících a vybrat si rizika, která chcete připojistit. Srovnání cestovního pojištění tak nikdy nebylo snazší.

Cena cestovního pojištění závisí na zadaných údajích, cílové destinaci, plánovaných aktivitách a preferovaných limitech plnění. Většinou se však jedná o částky v řádech stokorun, které vám ale ušetří i statisícové výdaje. Cestovní pojištění sjednáte velmi snadno. Poté, co si v naší kalkulačce vyberete to, které je pro vás to pravé, stačí už jen stisknout tlačítko Koupit. Následně vyplníte krátký formulář a svoji objednávku můžete pohodlně zaplatit platební kartou nebo bankovním převodem.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Volání ze zahraničí

Pokud nechcete být ani na své dovolené v naprosté izolaci od domova, aktivujte si ještě před odletem u svého mobilního operátora službu volání ze zahraničí, tzv. roaming. Každý mobilní operátor má své roamingové zóny, které se od sebe liší cenami a tarify, aktivování volání na Seychely však zvládnete pohodlně z domova. Ať už využijete mobilní aplikaci, nebo zavoláte na infolinku operátora, aktivace je velmi jednoduchá. Záleží jen na vás, jaký balíček si vyberete, ať už to budou jednodenní služby, nebo neomezená data ze zahraničí. Aktuální dostupné nabídky tarifů si snadno srovnáte na Ušetřeno.cz.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Oficiální měnou je na Seychelách seychelská rupie. V české směnárně tuto měnu bohužel nenajdete, doporučujeme tedy v ČR vyměnit koruny za eura nebo dolary a až na místě je vyměnit za rupie. Při směně je lepší mít s sebou pas a rozhodně měňte peníze pouze v oficiálních směnárnách a bankách. Výměna kdekoli jinde je trestná.

Další možností je hotovost vybrat z bankomatu - najdete je většinou ve větších letoviscích a městech. Je však vhodné si předem zjistit, jaký poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí si účtuje právě vaše banka. Podmínky běžných účtů si každá banka nastavuje své vlastní, a tudíž také poplatky jsou různé. Některé banky ale umožňují výběr hotovosti po celém světě zdarma. Pokud přemýšlíte, zda právě vaše banka umožňuje výběry z bankomatů zdarma, zavolejte nebo se zastavte na pobočce banky. Běžné účty si potom mezi sebou můžete srovnat na Ušetřeno.cz.

Co si připravit před cestou?

Pojištění sjednáno, roaming aktivován, plavky sbalené - je čas vyrazit na pohádkovou dovolenou. Pro vstup na Seychelské ostrovy není třeba zařizovat víza, to vám bude vystaveno na letišti po příletu do cíle. Platí až tři měsíce a je zdarma. Určitě si s sebou ale nezapomeňte:

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní tipy na Seychely

Pokud neplánujete vyloženě válecí dovolenou, Seychely nabízejí různé zajímavosti, které stojí za to vidět.

  • Desroches - šest kilometrů dlouhý ostrov, který je ideální pro šnorchlování a potápění
  • La Dique - tento ostrůvek bývá označován jako nejkrásnější ostrov Seychel. Je jako stvořený pro vodní sporty, cyklistiku a ochutnávku afrických specialit.
  • Mahé - nejnavštěvovanější část Seychel, kde se nachází mezinárodní letiště, hlavní město Victoria a v severní části ostrova najdete také národní park Morne Seychellois
  • Alphonse - tropický ostrov s krásným korálovým útesem a želví lagunou
  • Bird Island - na tomto ostrově bydlí pravděpodobně největší žijící želva, samec obří želvy Esmerald. V této přírodní rezervaci také hledají svá útočiště stěhovaví ptáci, odtud pochází název ostrova.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ