Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Maroka

Maroko je nádhernou zemí, kterou stojí za to prozkoumat. I zde byste na své bezpečí měli myslet sjednáním toho nejlepšího cestovního pojištění. Právě na něj se zaměříme v našem článku, stejně jako na velmi užitečné tipy, které pro cestu do této africké země ocení každý turista.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Proč cestovní pojištění do Maroka?

Uzavřené kvalitní cestovní pojištění je v Maroku třeba doložit před každým lékařským ošetřením. Bere se totiž jako záruka platby za provedené služby. Mít tedy uzavřenou pojistku při cestě do této země je naprostou nezbytností. Co se týče úrovně - standardní zdravotnická zařízení jsou v Maroku ve srovnání s Evropou na průměrné úrovni, kvalitnější péče se vám dostane v soukromých zdravotnických zařízeních. Proto je dobré mít v cestovním pojištění do Maroka především nastavené správné limity léčebných výloh. 

Do svého pojištění pak můžete přidat i užitečná připojištění, jako je například:

Určitě oceníte také asistenční služby, které jsou dostupné v českém jazyce 24/7. Pokud se tedy dostanete do situace, kdy budete potřebovat například sehnat lékařskou nebo právní pomoc, bude tady pro vás operátor, který vám spolehlivě poradí. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Srovnání cestovního pojištění do Maroka

Chcete se podívat na aktuální nabídku pojištění do Maroka? Použijte online kalkulačku cestovního pojištění. Stačí do ní zadat základní údaje o vás a vaší cestě, a to:

 • dobu trvání pobytu,
 • destinaci,
 • počet zajištěných osob (a zda tvoří jednu rodinu),
 • typ cesty (turistická, pracovní).

A během chvíle uvidíte přehledně porovnané nabídky, a to včetně výše pojistných limitů, míry zajištění i výše pojistného. Cestovní pojištění si také můžete upravovat podle svých představ - přidávat připojištění, upravovat limity apod. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik stojí cestovní pojištění do Maroka?

Přesnou cenu cestovního pojištění vždy uvidíte v online kalkulačce. Je totiž individuální, protože ji ovlivňuje délka pobytu, počet pojištěných osob, volby připojištění a výše pojistných limitů. 

Nezapomínejte, že to nejlevnější cestovní pojištění do Maroka nemusí znamenat nutně to nejlepší. Na prvním místě musí být to, aby se o vás pojistka postarala ve chvílích, kdy ji budete potřebovat.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Maroka?

Se sjednáním cestovního pojištění do Maroka vám také pomůže online kalkulačka. Stačí do ní zadat potřebné údaje, z porovnaných nabídek vybrat tu, která se vám líbí nejvíce, a to nejvýhodnější cestovní pojištění do Maroka uzavřít během chvíle online cestou. 

Všechny důležité dokumenty obdržíte během pár minut do vaší e-mailové schránky. Pojištění začne platit hned, jak jej zaplatíte (bankovním převodem, nebo online kartou).

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

Volání ze zahraničí

Podmínky ohledně volání, SMS a čerpání dat jsou v rámci vašeho mobilního tarifu v zahraničí jiné než doma. Vzhledem k tomu, že Maroko leží mimo Evropu, mohou se ceny roamingu dostat na poměrně vysoké částky. Proto se před odletem u svého mobilního operátora informujte o tom, kolik za mobilní služby v této zemi zaplatíte a jak je to s čerpáním dat.

Operátoři často svým klientům v téhle oblasti nabízí automaticky aktivované balíčky a vybrat si můžete také z roamingových balíčků, které si před cestou sjednáte. 

Výběr z bankomatu v zahraničí

Při výběru hotovosti z bankomatů v Maroku vás čekají určité poplatky, a to především pokud u své banky nemáte u běžného účtu výběry z bankomatu v zahraničí zdarma. Obecně se dá říci, že jeden výběr vás bude stát kolem 100 Kč, ale vždy záleží na přesných podmínkách a také na typu vašeho běžného účtu.

Bankomaty pak v Maroku najdete hlavně na nádražích, letištích a v městských centrech.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co si připravit před cestou?

Abyste mohli vycestovat do Maroka, budete potřebovat cestovní pas s platností nejméně 3 měsíce od data vstupu do této země. Vlastní cestovní doklad potřebují také děti, miminka nevyjímaje. U těch je dávat pozor hlavně na to, aby si na fotografii v pasu byla podobná. A pokud v Maroku neplánujete zůstat déle než 3 měsíce, vízum nebudete potřebovat.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba 15, policie 19, hasiči 15
 • Jazyky - úředním jazykem je arabština, běžně se v Maroku domluvíte také francouzsky
 • Očkování - není povinné, ale doporučuje se to proti spalničkám, tetanu, záškrtu, dětské obrně, břišnímu tyfu, vzteklině a žloutence typu A a B
 • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 40-60 km/h, mimo obec 100 km/h a na dálnici 120 km/h. Při řízení za šera a tmy dávejte pozor na cyklisty, kteří se zde často pohybují bez reflexních prvků. Na křižovatkách se chovejte obezřetně, bývají špatně označené.
 • Na co si dát pozor:
  • Nevydávejte se na cestu sami, raději se vždy pohybujte v organizované skupině.
  • Využívejte pouze služeb certifikovaných průvodců.
  • Vyhýbejte se demonstracím v centrech měst, rizikové také bývají oblasti u hranic s Alžírskem a části Západní Sahary.
  • Oblékejte se konzervativně, především ženy.
  • V místech s vyšším výskytem osob a také na turisticky oblíbených místech si dejte pozor na kapesní krádeže.
  • V Maroku je zakázáno pít alkohol na veřejnosti.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cestovní tipy do Maroka

V Maroku se můžete těšit nejen na nádhernou poušť, ale také hory, skvostnou architekturu, bohatou historii i kulturu a samozřejmě na jídlo a koření známé po celém světě. 

Co vidět v Maroku:

 • Casablanca - město, které proslavil dnes už kultovní filmový snímek a do kterého se dostanete letecky z Prahy za pouhé 4 hodiny. Casablanca je největším marockým přístavem, který vám nabídne velmi příjemnou atmosféru.
 • Rabat - město ležící na pobřeží Atlantiku a také hlavní město Maroka. Sídlí zde král i vláda.
 • Marrákeš - nádherné historické město ležící na úpatí pohoří Atlas. Jedná se o historické a hospodářské kulturní centrum Maroka. Co zde vidět? Původní městské hradby z červeného jílu postavené ve 12. století, tradiční bazar na náměstí Jemaa el-Fnaa, na kterém můžete potkat zaříkávače hadů a ochutnat celou řadu místních delikates.
 • Fes - nejvýznamnější a nejstarší marocké město zapsané na seznamu UNESCO. Vidět i koupit zde můžete tradiční výrobky z hedvábí, kůže nebo kovu, stejně jako tkané koberce, kterými je Fes známý.
 • Meknes - starobylé město s Mauzoleem Moulaye Ismaila, které dodnes funguje jako svatyně
 • As-Sawíra - přístavní město, v němž se prolínají evropské prvky s těmi arabsko-muslimskými. Jeho historické centrum je dokonce zapsané na seznamu UNESCO. Navštívit zde můžete i bývalou židovskou čtvrť, protože kdysi zde žila poměrně početná židovská komunita.
 • Šafšawán - ,,Modré město", jehož bílo-modré fasády obdivují turisté z celého světa
 • Atlas - výstup na Džabal Tubkal si užijí všichni milovníci turistiky, kteří zde najdou i horské vesnice osídlené Berbery
 • Merzouga - zde najdete další div marocké přírody, a to písečná moře

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ