Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Ománu

Milujete nádherné pláže, bohatou kulturu, historické památky i perfektní moderní služby? Pak si Omán zamilujete. Díky tomu, že zde dříve turistický ruch tolik nebujel, zachoval si Omán svou jedinečnou atmosféru, která stojí za objevení. Pro vaše cesty jsme si připravili celou řadu užitečných informací, a to včetně těch, které se týkají toho správného cestovního pojištění, které vám nesmí chybět. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do Ománu?

V Ománu se ve velké míře setkáte hlavně s veřejnými zdravotnickými zařízeními, která ovšem v kvalitě poskytovaných služeb pokulhávají za soukromými klinikami. Celkově jsou tady platby za poskytnutou lékařskou péči poměrně vysoké a navíc je požadována platba v hotovosti. Z toho důvodu se bez cestovního pojištění v Ománu jednoduše neobejdete. Kromě limitů léčebných výloh, které se vztahují na ošetření, hospitalizaci, převoz, úhradu léků atd., se v něm zaměřte i na šikovná připojištění, která se vám v zahraničí mohou hodit. Jedná se například o:

Velmi užitečné jsou také asistenční služby, které jsou tu pro vás 24/7 a poskytnou vám radu a pomoc vždy, když to budete potřebovat.

Cestovní pojištění do Ománu

Srovnání cestovního pojištění do Ománu

Se srovnáním nabídek cestovního pojištění do Ománu vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Během pár kliknutí myší získáte aktuální přehled pojistek od prověřených pojišťoven, a to včetně ceny cestovního pojištění. Do online kalkulačky stačí jen zadat údaje o délce a typu vaší cesty, počtu pojištěných osob a zvolených připojištěních. Nezapomeňte také zohlednit i vaše plánované sportovní aktivity.

Jestli se v Ománu chystáte třeba potápět, bude třeba se připojistit pro rizikové nebo extrémní sporty

Kolik stojí cestovní pojištění do Ománu?

Cena cestovního pojištění do Ománu je individuální. Ovlivňují ji totiž parametry cesty a další informace o vaší dovolené. Tedy cílová destinace, délka pobytu, počet osob zahrnutých v pojistce, výše pojistných limitů a zvolená připojištění. Přesnou částku uvidíte v online kalkulačce po zadání těchto informací. Poté už si jen vyberete to nejlepší cestovní pojištění do Ománu přímo vám na míru a je to.

Jak si sjednat cestovní pojištění do Ománu?

I s tím vám pomůže online kalkulačka. Vyberete si v ní pojištění, které se vám líbí nejvíce, a během pár kroků ho online cestou uzavřete. Všechny potřebné dokumenty vám pak přijdou za pár minut do e-mailu (včetně smlouvy). Samotná pojistka začne platit ve chvíli, kdy uhradíte pojistné (například online platbou kartou). 

Pamatujte, že při výběru cestovního pojištění není nejdůležitější jeho cena, ale odpovídající zajištění, které vám má poskytnout. To nejlevnější cestovní pojištění do Ománu tedy nemusí být také to nejvýhodnější. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Volání z Ománu

Jestli chcete být v Ománu v kontaktu se svou rodinou a přáteli, aktivujte si ještě před odletem u svého mobilního operátora roaming (tzn. službu volání ze zahraničí). Každý poskytovatel mobilních služeb má své roamingové zóny, které se od sebe liší jak tarify, tak cenami. Aktivaci roamingu zvládnete ještě před odletem přes mobilní aplikaci nebo s pomocí operátora na infolince. Ten vás také blíže seznámí s různými variantami balíčků.

Aktuální dostupné nabídky mobilních tarifů si můžete během pár minut srovnat na Ušetřeno.cz.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Oficiální měnou je zde ománský rijál (OMR), který se dále dělí na baisy. Bankovky jsou opatřené texty jak v arabštině, tak v angličtině, takže se v nich bez problému vyznáte. České směnárny tuto měnu většinou nemají, případně za ne úplně výhodný kurz. Proto si s sebou do Ománu vezměte americké dolary, které zde můžete směnit. Směnárny najdete hlavně na letištích, v obchodních centrech a ve větších městech.

Rijály si můžete také vybrat z bankomatů (prostřednictvím karty MasterCard i VISA), které najdete v každém městě. Počítejte ovšem s tím, že za výběr si banky většinou účtují poměrně velké poplatky. Proto se raději podívejte, jak to máte nastavené právě u té vaší. Tuto informaci byste měli najít ve vašem online bankovnictví, v aplikaci nebo vám ji poskytnou na zákaznické lince. U některých běžných účtů se dokonce setkáte s možností výběru z bankomatu po celém světě zdarma.

Na srovnání běžných účtů se můžete podívat na Ušetřeno.cz.

Co si připravit před cestou do Ománu?

Pro vycestování do Ománu je třeba mít vízum, které zvládnete vyřídit před odletem online cestou. Abyste ho získali, je třeba mít platný cestovní pas. Ten samozřejmě musí mít také děti, miminka nevyjímaje.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla: Záchranka 211555, policie 290099, hasiči 290211
 • Jazyky: Oficiálním jazykem je ománština, která je jednou z variant arabštiny. Běžně se zde domluvíte anglicky, a to především v turistických oblastech.
 • Očkování: Proti žluté zimnici (pokud cestujete z oblasti s jejím výskytem), jinak není povinné. Doporučuje se to proti tetanu, břišnímu tyfu, spalničkám, záškrtu, vzteklině a žloutence typu A a B.
 • Internet: Běžně dostupný v hotelech (v business centrech), přípojky bývají i na pokojích. Ve městech najdete také internetové kavárny.
 • Zásuvky: Budete potřebovat adaptér, který není problém koupit přímo na místě. Běžně se zde používají zásuvky britského typu.
 • Doprava: Maximální povolená rychlost je na dálnici 120 km/h, mimo obec 100 km/h, v obci 60 km/h nebo 80 km/h. Při řízení platí nulová tolerance alkoholu v krvi. V rámci dopravy i coby chodci buďte velmi obezřetní, a to kvůli místnímu specifickému stylu řízení.
 • Konzumace alkoholu: Doporučuje se pít pouze v soukromí, případně v barech, ne na veřejnosti. V Ománu je také přísně zakázáno přechovávat jakékoliv drogy. 
 • Kriminalita: Omán je bezpečná země, maximálně se zde v přelidněných oblastech setkáte s kapsáři.
 • Počasí: Především v létě se zde setkáte s teplotami nad 40 °C, pozor tedy na úpal, úžeh - dodržujte pitný režim. 

Cestovní tipy do Ománu

Objevovat toho v Ománu můžete opravdu spoustu. Bohatou historii, kulturu, architektonické skvosty i divy přírody. Tohle jsou za nás rozhodně ty nej.

Co vidět v Ománu:

 • Maskat: Hlavní město sultanátu plné přírodní i architektonické krásy, stejně jako skvělých pláží. Minout nesmíte zdejší historickou čtvrť, pobřežní pevnosti, Královskou operu, Národní muzeum a tradiční trh Mutrah Souq.
 • Mešita sultána Kábúse: Nejznámější mešita v zemi, do které se vejde na 20 000 osob. Obdivovat na ní můžete zlatou kopuli, minarety, oblouky a nádherně zdobený interiér.
 • Nizwa: Město, které je centrem ománského náboženství, kultury a umění. Čekají tu na vás památky, pevnosti, muzea, tržiště a spousta dalšího.
 • Salalah: Město, ve kterém se pravidelně koná festival Khareef. Místo je také velmi oblíbené u surfařů.
 • Súr: Přístavní město s pohodovou atmosférou a malebnou architekturou i scenériemi.
 • Musandam: Poloostrov s celou řadou krásných fjordů. Ideální pro poznání zdejší přírody, potápění i šnorchlování. Milovníci historie zde určitě ocení pevnost Khasab.
 • Baní Chálid: Vádí, tedy úzká rokle, která odvádí vodu z hor do nížin. Skládá se z celé řady nádherných tůní i kaskádových vodopádů, stejně jako z temných jeskyní. Vádí je také obklopeno datlovými palmami, které poskytnou příjemný stín. Jde o velmi oblíbené výletní místo, kde si například můžete dopřát piknik.
 • Ras al Jinz: Malá rybářská vesnice, ve které najdete želví rezervaci. Těšit se můžete na nádherné pláže, průzračnou vodu a pozorování ohrožených želv zelenavých. Želvy můžete obdivovat také na ostrově Masíra.
 • Džebel Achdar: Hora, která je součástí horského hřebenu Al-Hadžar. Jedno z nejchladnějších míst Ománu, kde v zimě padá i sníh. Uvidíte zde terasovité zahrady a plantáže, které můžete obdivovat z turistických stezek.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY