Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

TOP 10 písečných pláží v Chorvatsku, které vás i vaše děti nadchnou

Publikováno: 16.04.2024

Hledáte ideální místo pro rodinnou dovolenou v Chorvatsku? V našem výběru pro vás máme TOP 10 písečných pláží v Chorvatsku, které zaručeně nadchnou jak vás, tak vaše děti. Od pláží s jemným pískem, přes pozvolné vstupy do moře, až po bohaté možnosti zábavy a relaxace, tato místa nabízí vše, co si můžete na dovolené přát. Poradíme vám také, jaké si sjednat nejlepší cestovní pojištění do Chorvatska. 

Písečná pláž Chorvatsko

1. Sakarun, Soline, Dugi Otok

Písečná pláž Sakarun se nachází na severní straně idylického ostrova Dugi Otok a je opravdovým klenotem Jaderského moře. Čeká vás na ní bělostný písek a tyrkysová voda, které společně vytvářejí dojem tropického ráje. Sakarun je známá svou nádhernou přírodní scenérií a je často zařazována mezi nejkrásnější pláže Chorvatska.

Pláž se táhne přibližně 800 metrů podél zátoky a její mělké, křišťálově čisté vody jsou ideální pro rodiny s dětmi. Díky pozvolnému přechodu z písku do moře je vstup do vody bezpečný, takže se zde i ti nejmenší návštěvníci mohou bez obav koupat a hrát si.

Sakarun ale není jen o koupání se v moři a slunečních paprscích. Pláž obklopují husté borovicové lesy, které nabízejí příjemný stín a zároveň slouží jako útočiště pro řadu místních druhů ptáků a dalších zástupců živočišné říše.

Navzdory své popularitě si Sakarun zachovává svůj klidný a neporušený charakter, díky čemuž je ideálním místem pro ty, kteří hledají únik od přeplněných turistických destinací. V blízkosti pláže se nachází několik barů a občerstvení nabízející lehká jídla a osvěžující nápoje, ale zůstávají diskrétně umístěny tak, aby co nejméně rušily přirozenou atmosféru místa.

Sakarun

2. Modrá laguna, Vlašič, Pag

V letovisku Vlašiči na ostrově Pag se nachází jedna z nejkrásnějších pláží Chorvatska dlouhá celých 350 metrů. Přestože je méně známá než jiné zdejší pláže, nabízí jedinečný kousek ráje pro ty, kteří ji objeví. Pláž se vyznačuje jemným zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře, což ji činí ideálním místem pro rodiny s malými dětmi.

Navíc se zde nachází restaurace, ze kterých mohou rodiče sledovat své děti hrající si na písku, zatímco oni budou poznávat místní gastronomii.

Pobřeží kolem Vlašiči a samotná Modrá laguna jsou domovem mnoha vzácných mořských živočichů, včetně různých druhů ryb, hvězdic, mořských koníků a mušlí. Díky této výjimečné biodiverzitě byla oblast zařazena do mezinárodního programu na ochranu přírody Natura 2000. Toto přispívá k udržitelnému turismu a zachování přírodní krásy oblasti pro budoucí generace.

porovnAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

3. Privlaka

V jihovýchodní části letoviska Privlaka, obklopeném klidnými vodami a zářícím sluncem, se skrývá písečná pláž, která představuje pravý poklad pro milovníky moře a přírody. Tato nádherná pláž je vzdálená jen několik kilometrů od turistického resortu Mandre a je snadno přístupná autem.

Charakteristická svým divokým rázem, pláž nenabízí žádné restaurace ani občerstvení, což je skvělou příležitostí pro uspořádání vlastního pikniku. Přírodní krása pláže je zvýrazněna kombinací zlatého písku a smaragdově zeleného moře, což vytváří kouzelné prostředí pro odpočinek a ponoření se do klidu a ticha.

Pláž v jihovýchodní části Privlaky je dokonalým místem pro rodiny, páry i jednotlivce, kteří touží po relaxaci na slunci nebo koupání v teplých vodách Jaderského moře. Díky svému pozvolnému vstupu do moře poskytuje bezpečné prostředí i pro ty nejmenší.

4. Plažine, Tkon, Pašman

Písečná pláž Plažine v malebném letovisku Tkon na ostrově Pašman je jedním z míst, jež si rychle získají srdce každého návštěvníka. Tato kouzelná pláž nabízí nejen nádherný výhled na okolní krajinu, ale také jemný zlatavý písek a křišťálově čistou vodu, která je charakteristická pro chorvatské pobřeží. Místo je především oblíbené mezi rodinami s dětmi díky svému pozvolnému vstupu do moře a bezpečným podmínkám pro koupání.

Takže jestli hledáte příjemnou chorvatskou písečnou pláž pro děti, jste na správném místě. 

Kromě toho je celý ostrov Pašman známý svou krásnou přírodou, kterou lze prozkoumávat pěšky nebo na kole. Stezky vedoucí kolem pobřeží i skrz vnitrozemí ostrova umožňují návštěvníkům objevit skryté kouty, malebné výhledy a bohatý rostlinný a živočišný život, který ostrov nabízí.

Pašman

5. Čista plaža, Pag

Čista plaža se nachází na jednom z nejzajímavějších a ekologicky nejrozmanitějších ostrovů Jaderského moře, Pagu, který je známý svou úchvatnou krajinou a bohatou kulturní historií. Čista plaža, jak název napovídá (Čistá pláž), je vskutku jedinečným místem, kde se návštěvníci mohou koupat v nádherném, čistém moři.

Tato pláž je zvláště oblíbená mezi rodinami s dětmi, a to díky svému pozvolnému vstupu do moře a jemnému bílému písku, který je ideální pro hraní a stavění písečných hradů. Díky své poloze na ostrově Pag nabízí Čista plaža také klidnější atmosféru oproti více frekventovaným turistickým místům.

Na pláži najdete i základní vybavení, jako jsou sprchy a občerstvení, díky čemuž si užijete pohodový celodenní pobyt u moře. Návštěvníci si zde mohou navíc pronajmout lehátka a slunečníky, jež umožňují pohodlné relaxování pod chorvatským sluncem.

porovnAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

6. Povljana, Pag

A na Pagu ještě chvíli zůstaneme. V letovisku Povljana najdete další písečnou pláž, která představuje jednu z nejpřitažlivějších lokalit pro milovníky moře a slunce, kteří navštěvují tento chorvatský ostrov. Povljana se nachází na jižním cípu ostrova a je známá svou klidnou atmosférou a rodinným prostředím. Kromě toho Povljana nabízí úchvatné výhledy na Velebitské pohoří, což přidává na exotickém dojmu z celého prostředí. 

I tato písečná pláž je obzvláště oblíbená mezi rodinami s dětmi díky svému jemnému písku a mělkému, teplému moři, které umožňuje bezpečné a příjemné koupání i pro ty nejmenší návštěvníky. 

Samotné letovisko Povljana pak nabízí řadu služeb a vybavení, které zpříjemní zdejší pobyt. Vedle tradičního plážového vybavení, jako jsou slunečníky a lehátka, si zde užijete také vodní sporty a můžete se občerstvit v místních barech a restauracích.

7. Rajska plaža Lopar, Rab

Tahle kráska patří bezesporu mezi nejznámější a nejkrásnější písečné pláže Chorvatska. Díky pozvolnému vstupu do moře je oblíbeným cílem pro rodiny s dětmi, které ocení také jemný zlatavý písek.

Kolem pláže samotné najdete bohatou nabídku turistických služeb, celou řadu restaurací, kaváren, barů i možností pro vodní sporty. Suma sumárum je Rajska plaža ideálním místem pro všechny, kdo hledají pohodlí a zábavu na jednom místě. Známkou kvality je také ocenění Modrá vlajka, které Rajska plaža získala.

Rajska plaža

8. Iza Banja, Sveti Filip i Jakov, Zadarská riviéra

Pláž Iza Banja na Zadarské riviéře je dalším velmi oblíbeným místem pro rodiny s dětmi. Je více než 1 kilometr dlouhá, je na ní středně jemný písek a disponuje pozvolným vstupem do moře. 

Samotná pláž nabízí bohatou turistickou infrastrukturu včetně barů, restaurací, půjčoven šlapadel, lehátek, slunečníků a také sprchy a kabinky pro převlečení. Její kvalita a čistota jsou, stejně jako u Rajske plaže, potvrzeny udělením Modré vlajky, což je ocenění symbolizující vysoké standardy pro návštěvníky.

porovnAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

9. Omiš-Duće, Omišská riviéra

Písečné pláže v letovisku Omiš-Duće na Omišské riviéře jsou známé svou křišťálově čistou vodou a jemným zlatým pískem, který přitahuje návštěvníky z celého světa. Jejich pozvolný vstup do moře a dlouhé mělké břehy jsou ideální pro rodiny s dětmi, stejně jako pro všechny, kteří si chtějí užít slunce a relaxaci v příjemném prostředí.

Omiš-Duće nabízí řadu aktivit, od vodních sportů až po odpočinek v místních kavárnách a restauracích, kde můžete ochutnat tradiční dalmatské speciality. Kromě toho můžete prozkoumat bohatou historii a kulturu regionu, včetně starobylého města Omiš, které je známé svými impozantními pevnostmi a malebnou polohou u ústí řeky Cetiny.

10. Baška, Krk

Písečná pláž v Bašce na ostrově Krk je bezpochyby jednou z nejjasnějších perel Chorvatska. S více než 1,8 km dlouhým pobřežím jemného písku, které se táhne podél malebného zálivu, se Baška pyšní jednou z nejdelších a nejvyhledávanějších pláží v této zemi. 

Na pláži a v jejím bezprostředním okolí se nachází široká nabídka ubytování, od kempů až po luxusní hotely, což umožňuje návštěvníkům vybrat si přesně podle svých preferencí a rozpočtu. Pláž je rovněž vybavena vším potřebným pro pohodlný den u moře, včetně lehátek, slunečníků, sprch a občerstvení.

Baška ale není jen o této nádherné pláži. Okolní krajina s dramatickými kopci a čistým modrým mořem dodává tomuto letovisku jedinečnou atmosféru. V oblasti je také mnoho tras vhodných pro pěší turistiku a cykloturistiku, které nabízejí úchvatné výhledy na ostrov a jeho okolí.

Krk patří do našeho seznamu nejkrásnějších chorvatských ostrovů.

pláž Baška

Písečné pláže v Chorvatsku - mapa

Kde všechna tahle krásná místa najdete? Podívejte se do naší přehledné mapy, ať víte, kam přesně se vydat autem do Chorvatska.

Mapa písečných pláží Chorvatsko

Cestovní pojištění do Chorvatska

Abyste si užili svou rodinnou dovolenou opravdu bez starostí, sjednejte si ještě před odjezdem cestovní pojištění do Chorvatska. V něm si stanovte hlavně odpovídající limity léčebných výloh, ze kterých plynou případné náklady na lékařské ošetření, hospitalizaci a léky. Protože i takové šlápnutí na mořského ježka umí potrápit nejen chodidlo, ale i vaši peněženku.

Kromě toho v cestovním pojištění najdete také šikovná pojištění, jako je pojištění odpovědnosti, pojištění storna (pokud by děti před odjezdem nečekaně onemocněly) nebo pojištění úrazu. Poslední jmenované určitě oceníte při provozování sportovních aktivit. U těch se ještě podívejte, jestli spadají do kategorie rekreačních sportů nebo do těch rizikových, jako například potápění.

porovnAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ