Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Poznejte 10 nejkrásnějších kempů v Chorvatsku

Publikováno: 17.04.2024

Pečlivě jsme pro vás vybrali 10 nejlepších kempů v Chorvatsku, ve kterých si užijete pohodové chvíle doslova zalité sluncem. Zaměřili jsme se na všechny důležité a užitečné informace, stejně jako na rady týkající se cestovního pojištění. Pohodlně se usaďte a vyberte si ten pravý chorvatský kemp u moře, kde strávíte svou letošní dovolenou.

Chorvatsko kemp

Camping Park Umag, Umag

Nachází se v Istrii, jedné z nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku. Kemp je postaven ve stylu typické istrijské vesničky a nabízí rozmanité ubytování od luxusních stanů z přírodních materiálů až po mobilní domy různých velikostí. Obklopuje ho krásná zahrada s několika bazény, včetně velkého bazénu a dětského bazénu se skluzavkami a pirátskou lodí. Na blízké pláži pak na vás čeká kombinace oblázků a hrubozrnného písku.

Samozřejmě si zde můžete užít vodní sporty jako surfing, plážový volejbal nebo potápění. A pro všechny, kdo mají rádi pohyb, je tu k dispozici celá řada aktivit a vyžití v podobě hraní tenisu, minigolfu a nechybí ani fitness. V okolí se pak můžete vydat na archeologické vykopávky v Umagu (9 km), nebo do park Jangalooz s lanovou dráhou

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
Přímo u moře, kemp se rozkládá v přírodním parku Zdarma v celém areálu Zakázáno Samoobsluha, restaurace, snack bar, café bar, pizzerie, zmrzlina

Zdroj: Istra camping; aktuální k 17. 4. 2024.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Zaton Holiday Resort, Zadar

Tento luxusní kemp se nachází v městečku Zaton v Dalmácii, nedaleko Zadaru (15 km) a je známý svým vysokým standardem služeb. Nabízí různé typy ubytování včetně apartmánů, mobilních domů a možností pro tradiční kempování. Pláž u kempu má ocenění Modrá vlajka, je dlouhá 1,5 km a nabízí písečné i oblázkové úseky. Pro děti je zde mnoho aktivit a animačních programů, stejně jako možnost užít si zábavu v jednom z největších vodních parků v celé oblasti.

A velcí i malí si zde mohou užít lukostřelbu, jízdu na koni, hraní tenisu i celou řadu vodních sportů. Za návštěvu pak stojí také nedaleký Národní park Kornati.

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
Na pobřeží Jadranu V některých oblastech kempu zadarmo Sdílené grily (uhlí) Obchod, restaurace

Zdroj: Zaton Holiday Resort; aktuální k 17. 4. 2024. 

Zaton, Chorvatsko

Camping Oliva, Rabac

Leží na Istrii, v malebném městečku Rabac, jen kousek od Puly a Náordního parku Brijuni. Tento krásný kemp je obklopen olivovými háji a najdete ho přímo u moře v zátoce Maslinica. Pláž je oceněna Modrou vlajkou, což je důkazem její kvality a čistoty. V kempu je možné se ubytovat v mobilních domech s terasou, kuchyňkou a klimatizací.

Pro návštěvníky jsou k dispozici různé sportovní a rekreační aktivity. Ty si užijete hlavně v aquaparku a přilehlém okolí, kde je možné si zahrát tenis či volejbal. A zkrátka nepřijdou ani milovníci wellness.

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
Přímo u pláže Dostupná v některých oblastech za poplatek Povolené (plynové a elektrické grily) Restaurace, bar, obchod

Zdroj: Istra camping; aktuální k 17. 4. 2024.

Camping Lanterna, Poreč

Jeden z největších kempů v Chorvatsku, který se nachází na poloostrově Lanterna, nedaleko Poreče. Jde o luxusní kemp disponující novým rodinným aquaparkem s vodní plochou o rozloze 1 350 m?  s několika bazény, bazény pro děti a skluzavkami. Rodiče si zcela jistě užijí relax ve wellness nebo masáže. Těšit se samozřejmě můžete na nádhernou pláž, na které je možné se věnovat vodnímu lyžování, surfování nebo zkusit třeba plachtění.

Nechybí ani lekce potápění a windsurfingu. Ubytování je pak v kempu Lanterna možné v mobilních domech s klimatizací a jedná se také o velmi oblíbený chorvatský kemp pro karavany.

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
Přímo u moře V některých oblastech kempu zadarmo Povolené (plynové a elektrické grily) Restaurace, bar, supermarket, zmrzlina

Zdroj: Istra camping; aktuální k 17. 4. 2024.

Laterna, Istrie

Camping Village Poljana, Mali Lošinj

Tento nádherný kemp najdete v Kvarnerském zálivu na ostrově Lošinj, který je známý pro své krásné přírodní scenérie, výjimečnou čistotu moře a bohatý mořský život, což jsou ideální podmínky pro potápěče. Celkově si v této oblasti užijete spoustu krásných výletních cílů v Chorvatsku, tras pro pěší turistiku i horská kola. A kromě toho je možné pustit se do plachtění nebo si zachytat ryby. A co vidět v okolí? Třeba Mount Ossero, nebo sousední ostrov Mali Lošinj.

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
Přímo na pobřeží K dispozici v některých oblastech kempu za poplatek Povolené (plynové a elektrické grily) Obchod, restaurace, bary

Zdroj: Camping Poljana; aktuální k 17. 4. 2024.

Poljana

Camping Park Soline, Biograd na Moru

V tomto chorvatském kempu, který se nachází na malebném dalmátském pobřeží, se můžete těšit na krásné oblázkovo-písčité pláže hned nedaleko areálu. Kemp je situován v Biogradu na Moru (také kousek od Zadaru) a nabízí širokou škálu sportovních aktivit (vodní sporty, plážová zábava, tenis atd.) a zábavy pro celou rodinu. V okolí je možné navštívit různé historické památky a přírodní krásy.

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
Přímo u moře K dispozici v celém kempu, v některých částech za poplatek Povolené (plynové a elektrické grily) Restaurace, obchod

Zdroj: Camp Soline; aktuální k 17. 4. 2024.

Camping Straško, Novalja

Nádherný kemp nacházející se na ostrově Pag, který svým hostům nabízí bazény, soukromou pláž a celou řadu aktivit pro celou rodinu (šachy, fitness, tenis, fotbal, jóga, diskotéky atd.). Na pláži si zase užijete nejen koupání, ale také šnorchlování, potápění, stejně jako plážový volejbal nebo energické hodiny zumby.

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
Přímo u moře V celém areálu zadarmo Povolené (plynové a elektrické grily) Restaurace, stánky s občerstvením, bary, obchody s potravinami, pekárna

Zdroj: Camping Strasko; aktuální k 17. 4. 2024.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Camp Galeb

Tento chorvatský kemp najdete jen kousek od Omiše poblíž ústí řeky Cetiny. Místo si užijí hlavně rodiny s dětmi, na které tu čeká pozvolný vstup do moře a písečná pláž. Kromě chvil na pláži si zde užijete také plážový volejbal, surfing, windsurfing nebo zábavu na dětských hřištích. Pro svou podporu ochrany životního prostředí a přírody se kemp Galeb pyšní oceněním Ecocamping.

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
Přímo u moře Zadarmo v celém kempu Povolené (sdílené grily) Restaurace, pekárna, stánek se zeleninou a ovocem

Zdroj: Kemp Galeb; aktuální k 17. 4. 2024.

Camping Mon Perin

Krásný chorvatský kemp pro karavany Mon Perin leží na pobřeží Istrie (kousek od města Rovinj a Pula) a nabízí nádherné pláže, přírodu a perfektní vybavení, jehož součástí je například bazén s vířivkou. Na děti zde čeká celá řada animačních programů, hry, soutěže, bazény a aktivity. Užít si zde můžete také lekce potápění, jízdu na koni, fitness nebo cyklistické výlety do okolí.

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
Přímo u pláže Zadarmo v celém kempu Povolené (plynové a elektrické grily) Restaurace, bary, obchod

Zdroj: Mon Perin; aktuální k 17. 4. 2024.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Camping Paklenica

Kemp Paklenica nabízí krásnou přírodu a pohodovou rodinnou atmosféru. Nachází se kousek od Zadaru, který může být jedním z možných výletních cílů. V kempu je k dispozici venkovní bazén, masáže, wellness i sauna. Sportovní nadšenci určitě ocení možnost vyžití v podobě turistických, horolezeckých a cyklistických zážitků. Kolem kempu je také hned zajímavých výletních cílů jako je Národní park Paklenica, Velebit či samotný Zadar.

Poloha Wi-fi Grilování Gastro
50 metrů od pláže Zadarmo v celém kempu Povolené  

Minimarket, kiosek

 

Zdroj: Hrvatska; aktuální k 17. 4. 2024.

Kde najdete nejkrásnější chorvatské kempy?

Pro snadnější výběr se podívejte také na mapu s polohou jednotlivých kempů, které jsme pro vás vybrali. Rodiny s malými dětmi určitě ocení kratší trasu, takže se nabízí volba některého z kempů na Istrii, zdatnější cestovatelé se mohou vydat o něco dále.

Kempy Chorvatsko mapa

Cestovní pojištění do Chorvatska

Předtím než si vyberete svůj vysněný kemp v Chorvatsku, podívejte se také na nabídku nejlepšího cestovního pojištění do Chorvatska, které vám může pomoci v celé řadě situací.

Základním kamenem každého cestovního pojištění jsou léčebné výlohy, ze kterých plynou náklady na léky, ošetření lékařem, hospitalizaci i případný převoz zpět do České republiky. Kromě toho obsahují také asistenční služby v českém jazyce, které jsou k dispozici doslova 24/7. A navíc do cestovního pojištění můžete přidat šikovná připojištění, jako je:

Chystáte se v Chorvatsku také sportovat? Přidejte do pojistky také pojištění úrazu a pro jistotu se podívejte, jestli vaše sportovní aktivity nespadají do oblasti rizikových či extrémních sportů. Pro ty je totiž třeba se připojistit.

Pro srovnání a sjednání cestovního pojištění můžete zdarma využít naši online kalkulačku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

A co když se chystáte do Chorvatska autem? V případě, že se chystáte do Chorvatska autem a vaším cílem jen některý z oblíbených chorvatských autokempů, nezapomeňte si do pojištění přidat také autoasistenci. Základem je samozřejmě havarijní pojištění, které před delší cestou rozhodně doporučujeme sjednat. U nás si můžete porovnat nabídky pojištění a vybrat si tu nejlepší pro vás.