Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejkrásnější pláže Chorvatska

Publikováno: 13.05.2023

Chorvatsko je země s překrásným pobřežím, na kterém najdete celou řadu krásných pláží. Ty jsou často ukryté v malebných zátokách a obklopené průzračným tyrkysovým mořem. V našem článku se dozvíte, kde v Chorvatsku najdete 10 nejkrásnějších pláží, na kterých si užijete doslova báječnou dovolenou.

Chorvatsko, cestovní pojištění

TOP 10 nejkrásnějších pláží Chorvatska - kde je najdete?

Zlatni Rat, Brač

Zlatni Rat (Zlatý roh či Zlatý mys) je nejznámější chorvatskou pláží a samozřejmě patří také k těm nejkrásnějším. Obecně se má za to, že se jedná o písečnou pláž v Chorvatsku, její povrch ovšem tvoří drobné oblázky, které pro ležení na osušce nebo podložce nejsou nijak nepohodlné. Zlatni Rat je dlouhá přes 630 metrů a je také charakteristická svým tvarem písmene V. Tvar pláže každý den formují mořské proudy, které její špici směřují doprava a někdy zase doleva.

Pláž je ideální pro koupání, šnorchlování i potápění. Její okolí obklopují borovicové lesy, které skýtají příjemný stín. Vstup na pláž je zdarma, je tu ovšem placené parkování. Návštěva této pláže je skutečným zážitkem, počítejte ovšem s tím, že v průběhu sezony je poměrně hojně navštěvovaná.

Pláž Sv. Ivan, Lubenice

Pláž Sv. Ivan se nachází v malebné zátoce pod městem Lubenice, které najdete na ostrově Cres. Jedná se o pláž pokrytou jemnými oblázky, která je jako stvořená pro klidné chvíle, protože zde většinou nepotkáte mnoho návštěvníků. Pláž je totiž trochu obtížněji dostupná - dostanete se na ni pouze pěšky po strmých svazích od města Lubenice nebo od moře lodí.

Až se sem vydáte, nezapomeňte si s sebou vzít také jídlo a pití, stejně jako sportovní vybavení - na pláži totiž není vybudovaná žádná infrastruktura. Před slunečními paprsky vás pak ochrání koruny místních stromů. Moře zde bývá klidné a bez větších vln, přičemž vstup do něj je příjemně pozvolný. Z toho důvodu je místo vhodné především pro rodiny s dětmi.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pláž Bačvice, Split

Bačvice je jednou z nejhezčích pláží Splitu. Jedná se o 300 metrů dlouhou písečnou pláž, která je díky pozvolnému a upravenému přístupu do moře vhodná především pro rodiny s dětmi. Najdete na ní také dlážděné části umožňující vstup handicapovaným. V okolí pláže se nachází celá řada restaurací, pekařství a kaváren, ve kterých se můžete občerstvit. Pláž Bačvice získala dokonce ocenění Modré vlajky, a to pro své krásně čisté moře i místní prostředí.

Na pláži najdete veškerý potřebný servis a vybavení, jako jsou toalety, sprchy, převlékací kabiny i pronájem lehátek a slunečníků. A nemusíte se bát ani o své bezpečí při koupání - na to dohlíží přítomný plavčík.

Pláž Punta Rata, Brela

Chorvatská pláž Punta Rata je jednou z nejhezčích pláží na světě a také toto místo získalo ocenění v podobě Modré vlajky. Puntu Ratu najdete v městě Brela na Makarské riviéře v obklopení borovicových lesů, které poskytnou příjemný stín. Samotnou pláž tvoří drobné oblázky, přičemž vstup do moře je písčitý. A voda? Dokonale modrá a křišťálová.

Přímo na místě je možné si zapůjčit sportovní vybavení pro tenis, fotbal, volejbal a spoustu dalších aktivit, stejně jako plážová lehátka. Občerstvit se pak můžete v místních kavárnách a restauracích. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pláž Sakarun, Dugi Otok

Pláž Sakarun se nachází na ostrově Dugi Otok, který je známý svou výjimečnou přírodou. Najdete tu dokonce i přírodní park Telašćica a národní park Kornati. Samotnou pláž tvoří směs oblázků a písku, která tvoří také vstup do moře. Při slunečných dnech se můžete těšit na nádherně tyrkysovou barvu moře, která místu vysloužila přezdívku Pláž Karibik. Kolem pláže je borovicový les, ve kterém se nachází i zdejší plážový bar.

Pláž Stiniva, Vis

Mezi chorvatské nejhezčí pláže patří i oblázková pláž Stiniva na ostrově Vis. Ukrývá se v malebné zátoce obklopená skalami, což jí propůjčuje jedinečnou atmosféru. Kvůli jejímu umístění (450 m metrů od parkoviště s převýšením 90 m) si s sebou určitě vezměte pevnou obuv. Na pláž se můžete dostat také ze strany moře na člunu.

Pláž je vhodná pro koupání, potápění i šnorchlování. V rámci vybavenosti na ní najdete malý bufet s občerstvením.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Pláž Nugal, Makarska

Oblázkovou pláž Nugal najdete na poloostrově Osejava mezi Makarskou a městem Tučepi. Jedná se o skutečnou krásku, což dokazuje i fakt, že v roce 2019 byla prohlášena za třetí nejkrásnější pláž Evropy. Kvůli tomu zde nejspíš narazíte na větší množství návštěvníků. A je také dobré zmínit, že Nugal je oficiálně nudistickou pláží (FKK).

Na pláž se dostanete pěšky přes lesopark i ze strany moře na lodi a člunu. Na pláži není žádné občerstvení, takže si s sebou určitě vezměte i dostatek jídla a pití. A co si zde nejvíce užijete? Koupání, potápění i šnorchlování. 

Pláž Oprna a Škrila, Stara Baška, Krk

Stara Baška je malá vesnice, která se nachází v malém tyrkysovém zálivu, obklopená vápencovými skalami na ostrově Krk. A právě zde najdete hned několik krásných pláží. Mezi tu nejnavštěvovanější patří Oprna s písčitým a oblázkovým povrchem. Auto můžete zaparkovat přímo nad ní a potom je třeba sejít skalami a porostem dolů.

Za zmínku stojí i pláž Škrila, jejíž část je vyhrazena pro psy, takže si zde koupání můžete užít také s vašimi domácími mazlíčky. A až dostanete hlad nebo se budete chtít občerstvit, stačí vyrazit do příjemné a poklidné Stare Bašky s příjemnými restauracemi a kavárnami.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Rajska plaža, ostrov Rab

Rajska plaža (Rajská pláž) se nachází na poloostrově Lopar na ostrově Rab. Jedná se o jednu z největších jadranských pláží, a to díky její délce 1,5 km. Pláž je písčitá a vstup do moře je velmi pozvolný, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi. V průběhu sezony se jedná o velmi navštěvované místo, které také získalo ocenění v podobě Modré vlajky.

Na pláži můžete navštívit sportovní centrum a zahrát si tenis, minigolf, plážový volejbal nebo si zaskákat na trampolíně. Zapůjčit je pak možné lehátka a slunečníky, k dispozici jsou také šatny, venkovní sprchy a toalety. Postaráno je také o občerstvení - v kavárně, kiosku nebo v místní restauraci.

Pláž Ploče, Pelješac

Ploče se nachází na poloostrově Pelješac v Jižní Dalmácii, na kterém najdete i celou řadu dalších krásných pláží. Místo je ideální pro celou řadu aktivit jako je koupání, šnorchlování, potápění i surfování. V okolí pláže Ploče je také spousta památek, kaváren a restaurací.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Video: nejkrásnější pláže Chorvatska

Cestovní pojištění do Chorvatska

Než se vydáte v rámci své vysněné dovolené na některou z nejkrásnějších chorvatských pláží, sjednejte si také to nejvýhodnější cestovní pojištění do Chorvatska. Uvidíte, že vás bude stát doslova pár korun a v případě potřeby za vás může zaplatit nemalé částky. Třeba když ve vodě šlápnete na ježka.

Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Léčebné výlohy 5 000 000 Kč 8 000 000 Kč 40 000 000 Kč
Pojištění úrazu 300 000 Kč 300 000 Kč 600 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 2 000 000 Kč 3 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel NE 20 000 Kč 50 000 Kč
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 362 Kč 547 Kč 1 245 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní rodinnou turistickou cestu do Chorvatska pro čtyři osoby (dva dospělí ve věku 30 a 31 let, dvě děti ve věku 5 a 8 let) tvořící jednu rodinu. Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklad, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 15. 5. 2023.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd.

Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit. Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ