Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam v roce 2023 na Silvestra k moři?

Publikováno: 06.12.2023

Strávit Silvestra v teple a užívat si mořského vzduchu může být opravdu příjemné pro ty, co nejsou zrovna fanoušky studeného zimního počasí ve střední Evropě. Přímořská destinace tak může být na tuto dobu tou nejlepší volbou. Nesmíme ale zapomenout na cestovní pojištění.

Silvestr u moře

Oslavy spojené s výhledem na moře, vůní soli a možností procházet se po pláži můžou být nádherným zážitkem. Specifickou atmosféru Silvestra u moře lze doplnit řadou dalších aktivit, pokud v destinaci nekončí během zimních měsíců turistická sezona. Dovolenou si tak lze zpříjemnit třeba i návštěvou památek.

Turistické destinace a hotely většinou připravují pro turisty v tomto období speciální silvestrovské aktivity. Výhodou může být také nízká cena letenek, jelikož na atraktivní výletní místa se dá obvykle mimo sezonu dostat levněji.

Kromě pozitiv je však nutné také myslet na případná úskalí zájezdu v době oslav nového roku. Populární místa mohou přitahovat spoustu lidí, a je tak nutné v některých lokalitách počítat s větším počtem turistů. Není nic neobvyklého, že v období vánočních svátků dochází také k nárůstu cen ubytování a služeb. Pokud navíc směřujete do země, kde už není aktivní hlavní turistická sezona, je potřeba počítat s možností uzavření některých místních služeb či obchodů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Silvestr 2023 v Evropě

Ani výlet za oslavami příchodu nového roku do jižní Evropy nezaručuje vždy krásné počasí. Pravděpodobnost, že zde budou panovat příjemné teploty, je však celkem vysoká. Pojďme se podívat na oblíbené destinace:

Španělsko

Kanárské ostrovy náležící ke Španělsku patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější turistické destinace v období Vánoc a Silvestra. Vyhlášená je silvestrovská noc ve městě Puerto del Rosario na ostrově Furteventura nebo oslavy v ulicích města Puerto Del Carmen na ostrově Lanzarote. K tomu všemu ideální teplota vzduchu, která se pohybuje mezi 16 a 23 °C. Nejvíce bujaré oslavy ve Španělsku probíhají v Barceloně, a to například na promenádě La Rambla. Zde je však průměrná teplota o něco nižší než na Kanárech. Pro ty, kdo chtějí mít příjemné teplo a zůstat na pevnině, může být ideální variantou Málaga, která se nachází u moře na jihu země.

Chorvatsko

Silvestr se dá strávit příjemně i v Chorvatsku. Například Split nabízí kombinaci historických památek a nádherných pláží. Oslavy příchodu nového roku zde bývají velkolepé. Za zmínku stojí i Dubrovník, město s malebnými uličkami a působivým výhledem na moře, které se nachází na jihu Dalmácie. Denní teploty na přelomu roku se v Chorvatsku pohybují mezi 10 a 16 °C.

Portugalsko

Na Nový rok se můžete probudit také na portugalském ostrově Madeira, kde se teploty během prosince a ledna pohybují kolem 20 °C. Kromě Madeiry může být zajímavou destinací pro strávení posledních dní starého roku také Lisabon. Hlavní město Portugalska nabízí tradiční hudbu Fado nebo výhled na Atlantský oceán. Zde je ovšem o něco chladněji než na Madeiře.

Malta

Malta je možná nenápadný ostrov ve Středozemním moři, o to více však překvapí její návštěva. Kombinace různých kultur, historické památky a krásné pláže jsou nejlepší pozvánkou pro strávení vánočních svátků a Silvestra. Na Maltě je navíc během přelomu roku 15-18 °C.

I na cestách po evropských destinacích je vhodné sjednat si cestovní pojištění, které se o vás v případě potřeby dobře postará. V našem srovnání si můžete najít pro sebe to nejlepší a to si následně také sjednat. Zabere vám to opravdu jen chvilku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Silvestr 2023 mimo Evropu

Turecko

Kulturní a geografický přechod mezi Evropou a Asií může být atraktivní lokalitou pro dovolenou. Zajímavě se zde dá strávit i Silvestr. Denní teploty se tady nacházejí v prosinci a lednu mezi 17 a 19 °C.

Spojené arabské emiráty

Dubaj nabízí pro lidi, kteří se chystají slavit Silvestr, řadu možností. Dá se zde slavit v tradičním stylu, ale na druhou stranu je zde spousta moderních nočních klubů a barů. Kombinace moře, mrakodrapů a novoročního ohňostroje může být nezapomenutelným zážitkem. Teplota se tady navíc pohybuje kolem 25 °C. Nevýhodou můžou být vyšší ceny ubytování služeb v období vánočních svátků.

Dominikánská republika

Krásné pláže a rušný noční život nabízí letovisko Punta Cana v Dominikánské republice. Pro řadu turistů je oblíbeným místem, kde tráví poslední den v roce. Za zmínku stojí hlavní město Santo Domingo, kde se nacházejí bary a kluby s různými hudebními žánry. Teploty zde navíc atakují až 30 °C a moře je příjemné i na koupání.

Maledivy

Pokud chcete strávit odchod starého roku a začátek toho nového v luxusu, tak vyrazte na Maledivy. Zdejší resorty s nádhernými písečnými plážemi nabízí silvestrovský program spojený třeba s ochutnávkou exotických pokrmů nebo živými vystoupeními. Teploty se zde pohybují nad 30 °C a je tak možné si naplno užít krásné scenérie zdejšího podmořského světa.

Zanzibar

Zanzibar je označován jako ráj Tanzanie a nabízí řadu míst, kde lze prožít Silvestra. Známé jsou pláže Kendwa a Nungwi, kde lidé tančí až do brzkých ranních hodin. I zde se teploty pohybují na přelomu prosince a ledna kolem 30 °C

Místo Průměrná teplota prosinec/leden
Kanárské ostrovy 16-23 °C
Barcelona 11-16 °C
Split 10-16 °C
Madeira 18-22 °C
Istanbul 17-19 °C
Dubaj 23-26 °C
Punta Cana 28-32 °C

Cestovní pojištění a Silvestr

Silvestrovské oslavy jsou tradičně spojeny s manipulací s pyrotechnikou, a tak je dobré kromě zvýšené opatrnosti zajistit také správné cestovní pojištění. To by se mělo vztahovat k činnostem, které se chystáte během pohybu provozovat (potápění apod.). Důležité jsou dostatečné limity léčebných výloh, popřípadě úrazové pojištění a pojištění odpovědnosti v případě, že byste poškodili cizí věc nebo někomu omylem ublížili.

Ve vztahu k silvestrovským oslavám je vhodné připomenout, že se pojištění nevztahuje na události, které si (nebo někomu) způsobí osoba v podnapilém stavu. Během oslav je dobré mít toto na paměti. To nejlepší pojištění pro sebe si můžete najít v našem srovnání.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY