222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam na podzimní dovolenou

Podzimní prázdniny se blíží a s nimi i prodloužený víkend, který Češi využívají k návštěvám rodiny, stejně jako pro pozdní dovolenou v zahraničí. Pokud nevíte, kam vyrazit, poradíme vám, jakou destinaci na podzim vybrat a co před cestou potřebujete vědět. Jako vždy také nezapomínejte na vhodné cestovní pojištění s asistenčními službami.

Kam na podzimní dovolenou

Hory, moře, města…

Jistotou příjemné podzimní dovolené jsou bezesporu přímořské státy. Nabízejí totiž teploty, které rozhodně nejsou typicky podzimní, alespoň ne pro Čechy. V jejich horských oblastech ale zároveň můžete narazit i na sníh, takže si klidně užijete první otevřené sjezdovky. Své dokonalé, podzimní kouzlo mají také proslulá evropská města, jako je Paříž, Miláno, Barcelona nebo Lublaň.

Ale nemusíme zůstávat jen v Evropě. Vydejte se například na jižní polokouli do Austrálie a navštivte světoznámé Sydney nebo si užijte proslulé pláže Tichého oceánu a jejich surfařskou tradici. Právě podzimní prázdniny mají výhodu v tom, že se nebudete prodírat davy turistů a užijete si tak mnohem autentičtější atmosféru oblíbených turistických míst.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Itálie

Itálie je ideální pro romantiku ve dvou, ale také pro klasickou rodinnou dovolenou. Pokud vyrazíte až na jih, například do Neapole, Kalábrie, Apulie nebo na Sicílii, můžete se těšit na teploty okolo 20 až 25 °C. Na koupání už to nejspíše nebude, snad kromě Sicílie, ale pro prodloužení příjemného léta to může bohatě stačit. Co se týká sjezdovek, tak již v říjnu napadlo několik desítek centimetrů sněhu v Jižním Tyrolsku ve Val Senales.

Itálie a covid-19:

Pro příjezd do Itálie musíte mít platný certifikát o očkování, prodělání nemoci nebo testu. K tomu nezapomeňte vyplnit informační dotazník. Také se dopředu informujte o aktuální situaci v jednotlivých regionech. Epidemická opatření se v nich mohou lišit. Itálie se navíc stále nachází v nouzovém stavu. Samozřejmostí je nošení roušek či respirátorů v uzavřených prostorách, mimo například venkovní zahrádky kaváren a restaurací.

Může se hodit:

Slovinsko

Tento malý stát o velikosti Moravy má v podstatě všechno. Od panenské horské přírody jako v Rakousku, až po vinařské regiony a přímořskou atmosféru jako v Itálii. Nebo je libo užít si Plečnikovu pohodovou Lublaň? Pak určitě neváhejte, protože Slovinsko má rozhodně co nabídnout a přitom není nijak drahé.

Slovinsko a covid-19:

Slovinsko je na tom podobně, jako Česká republika, to znamená, že se správně neobejdete bez respirátoru či roušky a potvrzení o očkování, prodělání nemoci nebo absolvování testu. A to jak na hranicích, tak i v restauracích, muzeích, kulturních akcích nebo v ubytovacích zařízeních.

Může se hodit:

Spočítat cestovní pojištění

Francie

Francii je možné navštívit v jakékoliv roční době. Zřejmě nejoblíbenějším regionem je vedle Paříže také Provence s proslulou gastronomií a přímořskými městy riviéry zvané Azurové pobřeží, u kterého leží Marseille nebo známé Saint-Tropez.

Francie a covid-19:

Při příjezdu nebo příletu do Francie je nutné prokázat bezinfekčnost pomocí evropského Covid pasu. Ten využijete i pro vstup do uzavřených prostor, kde je také nutnost nošení roušek nebo respirátorů.

Může se hodit:

Španělsko a Portugalsko

Pyrenejský poloostrov je neskutečně bohatý na rozmanité regiony a to včetně Portugalska, kde se i v lednu a únoru pohybují teploty okolo 10 °C. Dokonalou jistotu prodlouženého léta budete mít ovšem u Středozemního moře, kde se nachází například Valencie nebo Mallorca, případně můžete navštívit luxusní Kanárské ostrovy. Teploty jsou tu mezi 23 až 28 °C.

Španělsko/Portugalsko a covid-19:

Pokud do Španělska přilétáte (což bude ve většině případů) musíte vyplnit příjezdový formulář. To stejné platí pro pevninské Portugalsko. Jiný formulář pak má Madeira, Kanárské a Azorské ostrovy. Vždy mějte také po ruce evropský Covid pas nebo vytištěné potvrzení o očkování, prodělání nemoci nebo absolvování testu. S ohledem na různou situaci v jednotlivých regionech Pyrenejského poloostrova, doporučujeme prostudovat tyto stránky.

Může se hodit:

Austrálie

Austrálie a Nový Zéland

V Austrálii a na Novém Zélandu vás potká skutečně velké množství zážitků. Ať už budete chtít prozkoumávat uchvacující přírodu, která nabízí téměř vše, od suché buše, přes pralesy, Australské Alpy, až po vinice a světově proslulé korálové útesy, nebo využijete skvělých podmínek pro extrémní sporty či upřednostňujete procházky po moderních městech jako je Sydney, Melbourne, Auckland, na tomto kontinentu a přilehlých ostrovech je toho všeho dostatek.

Jakým sportům se v Austrálii a na Novém Zélandu věnovat:

  • Cyklistika
  • Surfování
  • Sportovní lezení
  • Potápění
  • Kolektivní sporty (kriket, golf, tenis, ragby…)

Může se hodit:

Spojené arabské emiráty

Zřejmě tou nejluxusnější destinací, jakou vám nabízíme, jsou Spojené arabské emiráty. Dubaj, Abu Dhabi, Ras al Khaima, to jsou symboly tohoto okouzlujícího arabského světa. Pozorovat můžete tradiční život a historické čtvrti s trhy s kořením, stejně jako nejmodernější světovou architekturu a technologie. Můžete nakupovat exkluzivní zboží, ale také si užívat turistiku, sportování nebo rodinnou dovolenou v zábavních parcích.

Může se hodit:

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY