Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam na podzimní dovolenou

Na konci října náš čekají podzimní prázdniny a s nimi i prodloužený víkend, který Češi využívají k návštěvám rodiny, stejně jako pro dovolenou v zahraničí. Pokud nevíte, kam vyrazit? Poradíme vám! Podívejte se na naše tipy i rady před cestou. Jako vždy také nezapomínejte na vhodné cestovní pojištění s asistenčními službami.

Kam na podzimní dovolenou

Podzimní krása měst, hor i moře

Na příjemnou podzimní dovolenou se můžete zcela jistě těšit v přímořských státech. Čekají tu na vás ne úplně podzimní teploty, alespoň ne pro Čechy. V jejich horských oblastech ale zároveň můžete narazit i na sníh, takže si klidně užijete první otevřené sjezdovky. Své dokonalé, podzimní kouzlo mají také proslulá evropská města, jako je Paříž, Milán, Barcelona nebo Lublaň.

Ale nemusíme zůstávat jen v Evropě. Vydejte se například na jižní polokouli do Austrálie a navštivte světoznámé Sydney nebo si užijte proslulé pláže Tichého oceánu a jejich surfařskou tradici. Právě podzimní prázdniny mají výhodu v tom, že se nebudete prodírat davy turistů a užijete si tak mnohem autentičtější atmosféru oblíbených turistických míst.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Itálie na podzim

Itálie je ideální nejen pro romantiku ve dvou, ale také pro klasickou rodinnou dovolenou. Pokud vyrazíte až na jih, například do Neapole, Kalábrie, Apulie nebo na Sicílii, můžete se těšit na teploty okolo 20 až 25 °C. Na koupání už to nejspíše nebude, snad kromě Sicílie, ale coby prodloužení příjemného léta to může bohatě stačit. A jak jsou na tom italské sjezdovky? Několik desítek centimetrů sněhu v říjnu už napadá například Jižním Tyrolsku ve Val Senales.

Itálie a covid-19:

Od 1. 6. 2022 pro vstup do Itálie nepotřebujete certifikát o očkování, potvrzení o prodělání nemoci ani negativní test na covid-19. Do kufrů ale přibalte respirátory FFP2, které musejí být nasazeny v MHD a dopravních prostředcích (vztahuje se na lodě, trajekty, letadla, autobusy, vlaky), stejně jako ve zdravotnických zařízeních a v domovech pro seniory.

Může se hodit:

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Slovinsko na podzim

Tento malý stát o velikosti Moravy má v podstatě všechno. Od panenské alpské horské přírody jako v Rakousku, až po vinařské regiony a přímořskou atmosféru jako v Itálii. Nebo je libo užít si Plečnikovu pohodovou Lublaň? Pak určitě neváhejte, protože Slovinsko má rozhodně co nabídnout a přitom není nijak drahé. Z měst zcela jistě nesmíte minout vinařský Maribor a přímořská města Pirano a Isolu.

Slovinsko a covid-19:

Pro vstup na území Slovinska nepotřebujete předložit certifikát o očkování, potvrzení o prodělání nemoci ani negativní test na covid-19. Nošení roušek ve vnitřních prostorách je ve Slovinsku doporučeno, ale není povinné. V některých zařízeních je může jejich provozovatel vyžadovat (především v nemocnicích a zdravotnických zařízeních), takže se ji pro jistotu raději přibalte.

Může se hodit:

Francie na podzim

Francii je možné navštívit v jakékoliv roční době. Zřejmě nejoblíbenějším regionem je vedle Paříže také Provence s proslulou gastronomií a přímořskými městy riviéry zvané Azurové pobřeží, u kterého leží Marseille nebo známé Saint-Tropez.

Francie a covid-19:

Pro vstup do Francie nepotřebujete předložit certifikát o očkování, potvrzení o prodělání nemoci ani negativní test na covid-19. Roušky se doporučuje nosit v dopravě a v uzavřených prostorách. Na celém území Francie platí pokyn k dodržování základních hygienických pravidel (rozestupy, mytí rukou, pravidelné větrání vnitřních prostor).

Může se hodit:

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Španělsko a Portugalsko na podzim

Pyrenejský poloostrov je neskutečně bohatý na rozmanité regiony, a to včetně Portugalska, kde se i  v říjnu a listopadu pohybují teploty okolo 22 °C. Dokonalou jistotu prodlouženého léta budete mít ovšem u Středozemního moře, kde se nachází například Valencie nebo Mallorca, případně můžete navštívit luxusní Kanárské ostrovy. Teploty jsou tu mezi 23 až 29 °C.

Španělsko/Portugalsko a covid-19:

Vstup do Španělska i Portugalska není ničím podmíněn či omezen. Povinnost nosit respirátory v obou zemích platí jen ve veřejné dopravě, nemocnicích, u lékaře, v pečovatelských zařízeních a lékárnách.

Může se hodit:

Austrálie

Austrálie a Nový Zéland na podzim

V Austrálii a na Novém Zélandu vás potká skutečně velké množství zážitků. Ať už budete chtít prozkoumávat uchvacující přírodu, která nabízí téměř vše, od suché buše, přes pralesy, Australské Alpy, až po vinice a světově proslulé korálové útesy, nebo využijete skvělých podmínek pro extrémní sporty či upřednostňujete procházky po moderních městech jako je Sydney, Melbourne, Auckland, na tomto kontinentu a přilehlých ostrovech je toho všeho dostatek.

Jakým sportům se v Austrálii a na Novém Zélandu věnovat:

  • Cyklistika
  • Surfování
  • Sportovní lezení
  • Potápění
  • Kolektivní sporty (kriket, golf, tenis, ragby…)

Austrálie/Nový Zéland a covid-19:

Do Austrálie i na Nový Zéland můžete vycestovat bez ohledu na váš očkovací status, tzn. i pokud jste neočkovaní. Pro vstup na NZ je však nutné vyplnit cestovní prohlášení (viz www.travellerdeclaration.govt.nz). Před odletem si také pro jistotu ověřte, jaké podmínky panují ohledně odbavení u vaší letecké společnosti.

Může se hodit:

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Spojené arabské emiráty na podzim

Zřejmě tou nejluxusnější destinací, jakou vám nabízíme, jsou Spojené arabské emiráty. Dubaj, Abu Dhabi, Ras al Khaima, to jsou symboly tohoto okouzlujícího arabského světa. Pozorovat můžete tradiční život a historické čtvrti s trhy s kořením, stejně jako nejmodernější světovou architekturu a technologie. Můžete nakupovat exkluzivní zboží, ale také si užívat turistiku, sportování nebo rodinnou dovolenou v zábavních parcích.

Spojené arabské emiráty a covid-19:

Do Spojených arabských emirátů mohou vstoupit očkované i neočkované osoby. Výjimka ovšem platí pro cestu do Dubaje a Abú Dhabí.

Před odletem do Dubaje/Abú Dhabí musíte u check-in předložit:

  • Certifikát o dokončeném očkování (digitální certifikát nebo Tečka), tzn. dvě dávky a posilovací dávka po 6ti měsících.
  • Negativní PCR test s QR kódem ne starší než 48 hodin (výjimku mají děti do 12ti let).
  • Certifikát s QR kódem o prodělaném onemocnění covid-19 (mezi dnem příjezdu a zotavením musel uběhnout minimálně měsíc).

Po příletu do Dubaje můžete být také vyzváni k podstoupení bezplatného PCR testu v prostorách letiště.

Může se hodit:

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY