Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Dopravní uzavírky D1

Publikováno: 04.07.2022

Ani v létě tohoto roku se čeští a zahraniční řidiči nevyhnou opravám na českých dálnicích, které mohou cestu protáhnout až o hodinu. Dosud totiž pokračuje oprava úseků dálnice D1, ale také těch dalších. I přesto, že je v Česku délka dálniční sítě přes 1 300 km, v některých částech republiky stále chybí vybudovaná zásadní spojení se zahraničím, jako je tomu zejména při cestě na jih, ať již v podobě dálnice z Prahy a Českých Budějovic na Linec, či z Brna k rakouským hranicím. Společně se podíváme, co vás při cestě na dovolenou čeká a s čím počítat.

 

Dálniční známka 2022

Aktuální a plánované opravy dálnic

Prázdniny jsou tradičně obdobím zvýšeného provozu na dálnicích. V České republice se tak často tvoří nepříjemné nehody a kolony, nejčastěji na páteřní dálnici D1. Nejdůležitější oprava na dálnici D1 bude probíhat od poloviny tohoto roku na úseku mezi 16. a 21. kilometrem. Silničáři ale počítají, že řidiči budou moci využívat 3 jízdní pruhy pro každý směr.

Další opravy povrchu vozovky se budou týkat úseku mezi 296. až 341. kilometrem a mezi 229. až 254. kilometrem. Opravy se nevyhnou také několika mostům. S omezením na dálnici počítejte také u Brna, kde se bude vozovka rozšiřovat na 6 pruhů.

Na D3 se bude pro změnu opravovat vozovka v úseku mezi 62. až 70. kilometrem. Na D4 jsou naplánovány opravy vozovky mezi Mníškem pod Brny až ke Kytínu.

Pojištění vozidel online

Uzavírky dálnice D1 v roce 2022

Úsek Oprava Období
16. – 21. km Oprava vozovky v celé šíři 06/2022 – 08/2023
30. km Omezení mostu Šmejkalka. Částečná uzavírka. 06/2022 – 09/2022
52. až 53 km Rozšíření odpočívky Střechov. Částečná uzavírka. 05/2022 – 09/2022
366. – 369 km Oprava dálnice. Částečná uzavírka. 04/2022 – 08/2022

Dálnice D2

V případě dálnice D2 si od letoška řidiči oddechnou, jelikož to bude jedna z prvních dálnic, která bude mít za sebou kompletní rekonstrukci povrchu. Na červenec 2022 se chystá oprava odpočívky u Lanžhot a rekonstrukce mostu u Hustopečích. V období června a srpna 2022 se provádí rekonstrukce mostu u vesnice Starovičky.

Dálnice D52

Z Brna do Vídně se plynule po dálnici dostanete jen částečně. Právě probíhá částečná uzavírka mezi 10. až 27. kilometrem, kde probíhají stavební práce.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

V průběhu letních prázdnin budou probíhat standardní opravy dálnic - oprava vozovky a středových svodidel.

Radary na dálnici

Na provoz v některých opravovaných úsecích dálnic mohou dohlížet radary, které mají pomoci plynulosti dopravy a zvýšit ochranu stavbařů. Ovšem například u zmíněných Hustopečí na D2 se s radarem nepočítá.

Úsekové radary:

 • opravovaný úsek u Velkého Meziříčí,
 • úsek Mirošovice – Hvězdonice,
 • úsek Velký Beranov – Měřín,
 • úsek Soutice-Loket,
 • úsek Koberovice – Větrný Jeníkov.

Sledujte dopravní zpravodajství

Stát bude spolupracovat s rozhlasovými stanicemi kvůli informovanosti motoristů, aby řidiči věděli, kde se tvoří kolony a jak dlouho vás zdrží. Nejrizikovější víkendy lze očekávat začátkem prázdnin a pak uprostřed, tedy okolo 20., 27. července a 4., srpna. Důvodem jsou prázdniny v Bavorsku a dalších spolkových zemích. Kompletní informace naleznete na webu nebo v mobilní aplikaci wwww.dopravniinfo.cz, kde najdete i aktuální zpravodajství ohledně hustoty provozu.

Další informace o opravách dálnice D1 naleznete na Modernizace D1.

Co mít v autě pro případ kolony

 • dostatek pohonných hmot,
 • nezbytné léky,
 • vodu a svačinu,
 • nabíječku na telefon, případně svítilnu,
 • hračku pro děti nebo tablet,
 • jednu nebo více dek,
 • aplikaci Záchranka.

Nezapomínejte na kvalitní pojištění

Při uzavírkách či čekání v kolonách můžete očekávat drobné nehody a tím i poničení vašeho auta. Doporučujeme mít kvalitní povinné ručení společně s havarijním pojištěním. Případně si můžete před cestou do zahraničí sjednat k cestovnímu pojištění technickou asistenci, které kryje škody způsobené na vozidle po dobu trvání cestovního pojištění.

Související:

Cestovní pojištění do Chorvatska
Cestování do Slovinska

Připravte své auto na dovolenou
Cestovní pojištění do Itálie
Cestování - důležitá telefonní čísla