Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

10 nejlepších aplikací pro cestování

V současné době vám při cestování na dovolenou nebude stačit autoatlas. K dispozici jsou totiž různé aplikace, které vám cestu zjednoduší. A nemusíte jet zrovna tím nejmodernějším vozidlem, stačí jen obyčejný smartphone a nabíječka. Aplikace, kterým se budeme věnovat, využijete klidně i při cestování hromadnou dopravou nebo pro pěší turistiku.

10 nejlepších aplikací pro cestování

Aplikace na cestu autem

Než vůbec použijete chytrý telefon ve svém automobilu, zjistěte si podmínky jeho umístění v jednotlivých státech. Někde totiž navigaci nebo telefon na předním skle mít nesmíte.

1. Mapy.cz

Velmi využívaný a jednoduchý nástroj, který vás pohodlně dopraví do cíle. Navíc si celou trasu můžete stáhnout pro offline režim v případě, že nebudete mít k dispozici wifi nebo data. Mapy.cz využijete nejen v České republice, ale i v zahraničí. Jejich výhodou je, že ukazují také zajímavé cíle a dokonce i turistické trasy. Pokud tedy přijedete k místu, odkud se vydáte na pěší túru, právě tuto aplikaci oceníte.

2. Waze

Aplikace má celosvětové využití. Její devízou je sdílení informací mezi řidiči, takže se díky tomu dostanete k nejaktuálnější situaci na vaší trase. V případě komplikací vám Waze nabídne alternativní trasu. Čím více sdílíte i vy, tím více dostáváte bodů a možnosti využívat další funkce.

Aplikaci Waze ovšem nedoporučujeme řidičům autobusů nebo nákladních vozidel, jelikož aplikace nezohledňuje omezení pro tato vozidla, jako jsou například úzké silnice nebo výškové limity.

3. Park4Night

Cestujete rádi karavanem nebo autem a rádi v nich na dovolené i přespíte? Stáhněte si tuto aplikaci. Její uživatelé vám dají tipy na placená i neplacená parkoviště i klidné odpočívárny a zákoutí.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aplikace do města

Jestliže při cestě po městě budete využívat chytrý telefon, nezapomeňte si všímat vašeho okolí, abyste náhodou naslepo nevstoupili do křižovatky nebo trasy cyklostezky a neohrozili tak účastníky provozu, ale i sebe.

4. Google Maps

V případě, že se pohybujete zejména po městě, určitě u sebe mějte Google Maps, které mají mimo jiné skvělé panoramatické pokrytí ulic měst téměř po celém světě. Pokud si tedy nejste jistí přesným místem na zadané adrese, můžete se po ulici virtuálně projít. Využít lze i 3D modely nebo dokonce aktuálních jízdních řádů, pokud do cíle potřebujete dojít pěšky a využít u toho hromadnou dopravu. Vedle toho zjistíte mnoho informací o nejrůznějších službách, institucích a turistických bodech. Aplikaci využívá rozsáhlá komunita uživatelů pro sdílení recenzí a fotografií, takže je skutečně komplexním nástrojem.

Městská turistika

Aplikace pro ubytování

Na tomhle poli tu máme dvě stálice:

5. Airbnb

Jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro efektivní a poměrně levné ubytování. Opírá se o širokou uživatelskou základnu. Formou pronájmů soukromých obytných prostor se dostanete k hostitelskému, v podstatě domácímu ubytování na velmi zajímavých místech. Pomocí velkého množství hodnocení budete mít jistotu, že jste si vybrali správně nejen pro sebe, ale i celou rodinu, včetně domácích mazlíčků.

6. Booking

Jde o podobnou aplikaci, která se ovšem zaměřuje spíše na městské hotely, hostely, penziony nebo například vily. Ideální je nejen pro dovolenou, ale také služební cesty s ubytováním za mnohdy stejně příznivé ceny jako u Airbnb.

Aplikace pro komunikaci

Při cestě do exotičtějších míst často narazíte na odlišné komunikační nástroje, než je Messenger. Jsou to právě aplikace pro komunikaci, jejichž obliba se po letech často mění.

7. WhatsApp

Tradičně se aplikace používá při komunikaci s hostiteli Airbnb v zahraničí. Ač její popularita opadla vlivem změn v zásadách ochrany soukromí společnosti Facebook, stále ji využívají miliony uživatelů. Pomocí WhatsAppu můžete také například snáze sdílet hudbu ze Spotify nebo zasílat fotografie ve slušné kvalitě.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aplikace pro platby

8. Revolut

Pro platby v zahraničí jde o nejlepší možnou volbu. Za 150 Kč získáte debetní kartu, díky níž můžete platit a vybírat peníze ve výhodném kurzu a bez jakýchkoliv poplatků. Na kartu nebo do aplikace si můžete navíc nahrát jen určitý obnos, aniž byste se museli přihlašovat ke svému bankovnímu účtu, kdyby vám kartu či telefon někdo ukradl, nebo jste jej ztratili či rozbili.

Revolut umožňuje vést účet v několika světových měnách (až 30), včetně kryptoměn.

Aplikace pro překlad

Však to znáte - kolik řečí umíte... Ale! Každý z nás určitě ocení i pomocníka pro potýkání se s cizí řečí. Na prvním místě za nás zůstává:

9. Google Translator

Tuto aplikaci si můžete stáhnout online a využít několik jejích funkcí. Formou psaného textu získáte překlad do ohromného množství světových jazyků, ale stejně tak lze využít mikrofon, který dokáže zachytit slovní konverzaci a věty dotyčné osoby přeložit. To stejné platí i pro vás, pokud budete něco v daném jazyce potřebovat sdělit. Další užitečnou funkcí je detekce textu na obrázku, plakátu či jídelním lístku, díky čemuž budete vědět, co se v dokumentu píše, nebo co si dáte na večeři.

Přivolání horské služby

Aplikace pro bezpečnost

10. Záchranka

Pomocí aplikace lze přivolat Zdravotnickou záchrannou službu a Horskou službu na území České republiky, Rakouska, Slovenska a Maďarska. Při kontaktu aplikace zároveň zasílá informace o vaší poloze, takže záchranka ví, kde vás najde.

Další aplikace, které se vám můžou hodit

Dopravniinfo.cz

Tento portál oceníte spíše na tuzemských cestách, jelikož jde o aktuální informace o provozu přímo od Ředitelství silnic a dálnic. Také zde můžete sledovat záznamy z kamerového systému, takže uvidíte, co se na daném úseku přesně děje. Aplikace ovšem není ke stažení, najdete ji na webových stránkách.

Plugshare

Aplikace, určená pro majitele elektrovozů. Díky sdílení informací se tak dostanete k uživatelským recenzím a tipům na zhruba půl milionu nabíjecích stanic po celém světě.

Trivago

Trivago je mezinárodní srovnávač cen z rezervačních stránek, jako je například zmíněný Booking. Díky němu můžete srovnat ceny ubytování u více než 700 000 hotelů po celém světě.

Signal

Do středu pozornosti se dostal díky Tweetu Elona Muska. V poslední době je na vrcholu žebříčku komunikačních aplikací. Výhodou je soukromí uživatelů, jelikož aplikace neshromažďuje uživatelská data a lze ji využívat i pro zasílání SMS, videohovory, skupinové chaty nebo sdílení dokumentů.

Google Pay

Nástroj pro platby, určený systému Android je velmi oblíbený. Při platbě nedojde k odeslání čísla vaší kreditní nebo debetní karty. Navíc tak při užívání aplikace od společnosti Visa získáte zajímavé výhody.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ