222 100 200 Zavoláme vám zpět

10 nejlepších aplikací na cestování

Každý z nás v dnešní době vlastní smartphone, díky čemuž se součástí našeho života stala i spousta užitečných aplikací. V našem článku jsme pro vás vybrali ty nejlepší, které ocení každý cestovatel!

10 nejlepších aplikací pro cestování

Aplikace pro cestování autem

1. Seznam mapy

Tuhle aplikaci oceníte hlavně v místech, kde je špatné pokrytí, protože si svoji trasu můžete stáhnout předem přes WiFi do offline módu. Seznam mapy jsou skvělé pro cesty v tuzemsku i v zahraničí, a navíc v nich najdete i turistické a značené trasy - takže ideální varianta pro milovníky horské turistiky.

2. Waze

Na celém světě tuto aplikaci používají miliony lidí, kteří si předávají aktuální informace o stavu na silnicích - nehody, zácpy, uzavírky. Skvělé je, že vám uživatelé i poradí, kudy se nepříjemnému úseku vyhnout. Zároveň sdílením informací můžete sbírat i body a získat v této aplikaci i další funkce.

3. Park4Night

Cestujete rádi karavanem nebo autem a rádi v nich na dovolené i přespíte? Stáhněte si tuto aplikaci. Její uživatelé vám dají tipy na placená i neplacená parkoviště i klidné odpočívárny a zákoutí.

Cestovní pojištění online

Aplikace pro pohyb po městech

4. Google Maps

Google Maps se hodí hlavně pro přepravu na menší vzdálenosti a po městech. Obsahují údaje o spoustě restauracích, obchodech i turisticky zajímavých místech. Navíc zahrnují i jízdní řády, takže stačí jednoduše zadat vaši polohu a hned vidíte přehlednou trasu do cílového místa pěšky i MHD.

Městská turistika

Aplikace pro ubytování

Na tomhle poli tu máme dvě stálice:

5. Airbnb

Možnost ubytování přes Airbnb dnes není vhodná už jen pro více lidí, ale i pro rodiny, páry i jednotlivce. Jednoduše zde sežene krásné domácí bydlení po celém světě a za super ceny.

6. Booking

Na Bookingu najdete hlavně spoustu hotelů, hostelů a penzionů, a to především ve městech. Často se tedy využívá především pro služební cesty.

Cestovní pojištění online

Aplikace pro komunikaci

Ano, máme Facebook i další nástroje, ale ne vždy si hned chceme někoho přidávat do přátel. Proto je dobré si stáhnout i tuhle aplikaci:

7. WhatsApp

Před nějakou dobou u nás byla hodně oblíbená, ale její popularita už trochu opadla. V zahraničí ji ale určitě oceníte. Často se používá například pro komunikaci ohledně ubytování přes Airbnb, když si s hostitelem domlouváte předání klíčů.

Aplikace pro platby

8. Revolut

Už jste slyšeli o ,,Revolutce"? Oceníte ji hlavně při platbách v zahraničí. Funguje velmi jednoduše - za 150 Kč si pořídíte kartu, kterou můžete za hranicemi platit i vybírat peníze, a to bez skrytých poplatků nebo dalších zádrhelů. Navíc si na její účet můžete poslat jen určitou sumu, takže pokud by vám ji někdo náhodou ukradl, k vašemu účtu přístup nemá.

Cestovní pojištění online

Překladatelská aplikace

Však to znáte - kolik řečí umíte... Ale! Každý z nás určitě ocení i pomocníka pro potýkání se s cizí řečí. Na prvním místě za nás zůstává:

9. Google Translator

Tahle aplikace má hned několik skvělých funkcí. Známé klasické překládání, kdy naklikáte text a hned se vám ukáže překlad. Krom toho ovšem můžete využít i mikrofon, který pomůže při komunikaci s cizinci. Pokud se například ubytujete a nerozumíte recepční, stačí, aby vám informací řekla do mikrofonu na telefonu a Google Translator to za vás vyřídí a samozřejmě i naopak. Ano, nebývá to v úplně ideální podobě, ale na porozumění to stačí. Stejně tak obsahuje i detekci a překlad textu z obrázku - potřebujete si přečíst značení nebo menu v restauraci? Není problém!

Přivolání horské služby

Aplikace pro vaši bezpečnost

10. Aplikace Záchranka

Nefunguje po celém světě, ale v telefonu by vám chybět určitě neměla. Hodit se totiž může kdykoliv, ne jen při cestování. Touhle aplikací snadno přivoláte Zdravotnickou záchrannou službu nebo Horskou službu, přičemž zároveň odešlete informace o vaší poloze a nebudete muset v krizové situaci složitě popisovat, kde se nacházíte. Aplikace Záchranka aktuálně funguje nejen v Česku, ale také v Rakousku, na Slovensku i v Maďarsku.

Aplikace na cestovní pojištění

Top-Pojištění.cz doporučuje při sjednání cestovního pojištění využít mobilní aplikaci Top-Pojištění.cz. Přes tuto aplikaci si můžete sjednat cestovní pojištění a spravovat si svá pojištění přímo v mobilu.

 

Cestovní pojištění online