Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta 2021

Pojištění vašeho vozu je naprostým základem, bez kterého snad ani nemůžete vyjet na silnici. Nejen, že je určité pojištění povinné ze zákona, ale vedle toho existuje velké množství dalších připojištění, které vám pomohou se vypořádat s jakoukoliv nepříjemnou událostí na cestách po Česku i v zahraničí.

Pojištění auta

Povinné ručení

Zákon ukládá každému majiteli vozidla povinnost zřídit si před zápisem do registru povinné ručení. Jde o notorický známou zelenou kartu, kterou po vás bude vyžadovat i policie při případné prohlídce.

Povinné ručení je jistota v případě, že vám někdo způsobí havárii, obzvláště pokud jsou její důsledky vážnější. Z povinného ručení dotyčné osoby, která nehodu způsobila, s vámi totiž daná pojišťovna vypořádá škodu. Pokud někoho nabouráte vy, tak díky dostatečně vysokým limitům pojistného krytí nemusíte mít strach, že byste značnou sumu platili ze svého.

Průměrná cena pojištění auta 2021 se zdražení o 3% oproti roku 2020. Pojišťovny ceny regulují dle vlastních podmínek, nicméně všechny ji predikují dopředu na základě analýz a výpočtu předpokládaných nákladů na opravu a zdravotních výloh. Průměrná výše odškodného v současnosti činní 65 000 Kč, přičemž opravy vozů každoročně zdražují o zhruba 7%.

Havarijní připojištění

Pokud způsobíte nehodu a nemáte zřízeno havarijní pojištění, žádné kompenzace od pojišťovny nedostanete. Ovšem ne vždy se havarijní pojistka vyplatí, zejména u starších vozů, kde bývá oprava často dražší, než je cena vozu. V takovém případě vám pojišťovna z havarijního pojištění vyšší částku na opravu nezaplatí. Pojišťovací společnosti ovšem vědí, že v České republice je podíl prodeje starších ojetin opravdu velký a tak často nabízejí speciální balíčky právě pro majitele starších vozů.

Havarijní pojištění je dobrovolné a komerční připojištění proti konkrétním rizikům. Chrání vás tak zejména před havárií, odcizením, živlem nebo vandalismem. Dále je možné pojistit přední sklo nebo dokonce nové pneumatiky. Volba nejpravděpodobnějších rizik je u havarijního pojištění klíčová. Důvod je ten, abyste neplatili víc, než musíte.

Limity pojistného krytí u pojištění auta

Jde o částky, které kryjí znatelné následky nehody. Často se totiž pohybují v milionech korun a zcela základním parametrem jsou pro povinné ručení. Limity zaručují pokrytí výdajů nejen za zdraví a škodu řidiče, kterého nabouráte, ale rovněž škodu dalších stran, které nehoda zasáhne, například na majetku a podnikání, nebo může jít o škody na půdě či vodním zdroji a jejich odstranění. Limity nabízí každá pojišťovna odlišné, dle specifikovaných balíčků.

Přehled limitů pojistného krytí:

  • 35 milionů Kč (minimální hodnota daná zákonem)
  • 50 milionů Kč (doporučovaná hodnota)
  • 75 milionů Kč
  • 100 milionů Kč 
  • 250 milionů Kč (maximální možná hodnota)

Pokud si s výběrem pojištění vašeho vozu nejste jistí, na našich stránkách najdete velké množství článků, kde se problému průběžně věnujeme, včetně řešení různých potíží. V případě konkrétních nabídek vyzkoušejte naše srovnávače pojišťoven na českém trhu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ