Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění vozidel

Havarijní pojištění je zcela dobrovolné pojištění vašeho vozu. Zahrnuje tedy, na rozdíl od povinného ručení, škody, které nastanou na vašem vozidle například vlivem živelných událostí nebo odcizením.

havarijní pojištění vozidel

Co je havarijní pojištění vozidla?

Havarijní pojištění ochrání vaše vlastní vozidlo ve chvíli, kdy není možné pojistnou událost zaplatit z pojistky (povinného ručení) toho, kdo vám nehodu způsobil. Můžete mít poměrně velkou újmu na vozidle, například prasklé přední sklo, poškozenou karoserii nebo jiné části vozidla, ale díky havarijnímu pojištění vám pojišťovna částku vyplatí.

Co kryje havarijní pojištění?

Množství rizik a událostí, které kryje havarijní pojištění je celá řada:

Pro jaká vozidla je havarijní pojištění?

Ptáte se, pro jak kategorie vozidel je možné sjednat havarijní pojištění? V podstatě pro všechny. Téměř povinností je sjednání havarijní pojistky pro služební vozy jako taxi, firemní flotilu, nákladní vozidla nebo autobusy. Pro osobní auta je havarijní pojištění výhodné také, ale rozhodnutí je samozřejmě zcela na vás - ne vždy se auto pojistit skutečně vyplatí.

Vyplatí se havarijní pojištění?

Toto pojištění se vyplatí hlavně novějším vozům, které nejsou starší 5 až 7 let. Pak už totiž může oprava vozu přesáhnout jeho klesající cenu. V takovém případě vám havarijní pojistka nemusí vystačit. Proto je dobré se nejdříve zamyslet nad tím, jestli zrovna havarijní pojištění nutně potřebujete. Některé pojistné události lze obsáhnout i v rámci povinného ručení.

O havarijním pojištění ovšem můžete vždy uvažovat při cestě na dovolenou do zahraničí.

Kolik stojí havarijní pojištění?

Cena havarijního pojištění se odvíjí například od typu a značky vozu, jeho výkonu a zabezpečení, nebo věku a bydliště majitele, který pojistku sjednává. Náš příklad má spoluúčast 5 % (min. 5 000 Kč), součástí pojištění jsou všechna rizika a pojistná částka je ve výši 200 000 Kč. Cenu ale můžete snížit například započítáním bonusů za měsíce jízdy bez nehod nebo úpravou pojistných rizik. Částka tak může být o několik tisíc ročně nižší.

Název pojišťovny Cena za rok Co zahrnuje
Kooperativa 9 931 Kč Pojištění skel včetně čelního, náhradní vozidlo, úrazové pojištění, zavazadla, asistenční služby, GAP, právní ochrana, pojištění VÝMOL
Direct 13 219 Kč Pojištění skel, náhradní vozidlo, úrazové pojištění, zavazadla, asistenční služby, GAP, pojištění smrti obou rodičů, pojištění autosedačky
Pillow 15 096 Kč Pojištění skel, úrazové pojištění, zavazadla, asistenční služby, pojištění smrti obou rodičů, GAP, právní ochrana,

Produkt je pro Volkswagen Golf s rokem výroby 2014, pojistník má 34 let a pochází z okresního města do 25 tis. obyvatel. 

Srovnání havarijního pojištění

Nejlevnější havarijní pojištění vozidel najdete díky naší kalkulačce. Ta slouží pro srovnání pojištění vozidel od jednotlivých společností na českém trhu a zjištění ceny havarijního pojištění.