222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jarní prázdniny 2020

Publikováno: 09.02.2020

A je to tady! S prvním únorovým pracovním týdnem přichází i první ,,turnus" jarních prázdnin roku 2020. Ztrácíte se v rozdělení termínů podle jednotlivých okresů? Právě proto jsme si pro vás připravili úplný přehled prázdninových termínů.

Jarní prázdniny 2020

Termíny jarních prázdnin

Letošní ,,jarňáky" jsou v rámci základních a středních škol rozloženy podle okresů v termínech od 3. února do 15. března. Prázdniny trvají týden a mnoho rodin je využívá pro dovolenou spojenou se zimními radovánkami. A právě z důvodu, aby všechna horská střediska nebyla zahlcena v jednom termínu, se přistoupilo na rozdělení do několika turnusů podle okresu. Datum jarních prázdnin určuje s předstihem Ministerstvo školství a tělovýchovy ve vydávané směrnici.

Cestovní pojištění online

POZOR! Termín jarních prázdnin určuje adresa školy, nikoliv adresa trvalého bydliště. Pokud tedy máte doma více školáků, kteří navštěvují základní či střední školy např. v různých částech Prahy, může se stát, že se jim termíny jarních prázdnin budou lišit.

Termíny jarních prázdnin 2020

Termíny jarních prázdnin Okres
3. 2. – 9. 2. 2020 Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník.
10. 2. – 16. 2. 2020 Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov.
17. 2. – 23. 2. 2020 Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná
24. 2. – 1. 3. 2020 Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek
2. 3. – 8. 3. 2020 Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín.
9. 3. – 15. 3. 2020 Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál.

Praha na dvě půlky

Praha se pro potřeby jarních prázdnin rozděluje na dvě části a tím pádem pak i do dvou termínových turnusů. Víte, do jaké části patří škola, kterou navštěvují vaše děti?

Rozdělení do dvou turnusů jarních prádznin Městské části v Praze
Praha 1 – 5 Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 5, Praha 11, Praha 12, Praha 13, Praha 16, Kunratice, Libuš, Lipence, Lochkov, Řeporyje, Slivenec, Šeberov, Újezd, Velká Chuchle, Zbraslav, Zličín.
Praha 6 – 10 Praha 6, Praha 7, Praha 8, Praha 9, Praha 10, Praha 14, Praha 15, Praha 17, Praha 18, Praha 19, Praha 20, Praha 21, Praha 22, Kolovraty, Běchovice, Benice, Březiněves, Čakovice, Ďáblice, D. Chabry, D. Měcholupy, D. Počernice, Dubeč, Klánovice, Koloděje, Královice, Křeslice, Lysolaje, Nebušice, Nedvězí, Petrovice, P. Kopanina, Satalice, Suchdol, Štěrboholy, Troja, Vinoř.

Jarní prázdniny bez starostí

Chcete si jarní prázdniny s dětmi užít na plno a bez starostí? Poradíme vám, co si s sebou zabalit, jak děti zabavit na cestě a dozvíte se i pár tipů na aktivity mimo sjezdovku. Inspirovat se můžete v našem předchozím článku, který se věnuje právě tomuto tématu.

Buďte (z)odpovědní!

Pokud na lyže míříte do zahraničních horských středisek, je uzavření cestovního pojištění v podstatě nutností! Ovšem i v případě, že jsou vaším cílem české hory, rozhodně sjednání cestovního pojištění doporučujeme. Takové pojištění v rámci ČR obsahuje pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. A rozhodně se vám může hodit! Na podrobnější informace se můžete těšit v našich následujících článcích.

Užijte si parráádní prázdniny!

Spočítat si cestovní pojištění

Zdroj: idnes.cz; msmt.cz

Autor: Andy