Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam na Velikonoce – tipy na prodloužený víkend

Publikováno: 06.04.2022

Za dveřmi už čekají Velikonoce, které jsou od roku 2016 o něco delší, díky Velkému pátku coby státnímu svátku. Z toho důvodu mnoho Čechů cestuje na prodloužený víkend například do zahraničí. V našem článku vám dáme zajímavé tipy na velikonoční dovolenou.

Kam na Velikonoce - tipy na prodloužený víkend

Užijte si jaro se vším všudy

I když je jaro v Česku proměnlivé, můžete využít prodlouženého víkendu u nás, nebo si zajet k moři. Pokud máte raději zimu, určitě si lze užít ještě i zimní lyžování v horských střediscích. Sníh se nachází v oblasti rakouských, italských, švýcarských i francouzských Alp, v Tatrách i v Česku.

Velikonoční prodloužený víkend zahrnuje pátek, víkend samotný a pondělí, takže pokud chcete za exotikou, budete si muset vzít pár dní volna navíc, ale i na toto období se zaměřují cestovní kanceláře a nabízejí pobyty například na Kanárských ostrovech, v Egyptě nebo Spojených arabských emirátech.

Hory a sníh

V České republice jsou dosud otevřeny skiareály na Klínovci, v Harrachově v Peci pod Sněžkou i na Pradědu. Všude minimálně 60 centimetrů sněhu.

V zahraničí pak máte jistotu výšku sněhu minimálně přes 1,5 metru v alpských areálech Zugspitze, Obertauern, Fontanella, nebo i v Pyrenejích v La Pierre Saint Martin nebo Le Lys.

Na Slovensku je nejvíce sněhu na Štrbském Plesu a to až 80 centimetrů.

Přímořské oblasti mimo sezónu

Cestování například ke Středozemnímu moři má v dubnu své výhody. I když tu nezažijete parné horko, budete mít spoustu romantických míst jen pro sebe, jelikož tu nebude tolik turistů. Samozřejmě to není úplně na koupání, jelikož například v Neapoli bude takových 17 stupňů, v Athénách pak velmi podobně. Mnohem více ale už bude v severní Africe, například v Káhiře jistě přes 30 stupňů.

Pokud vám nevadí studenější počasí a rozhodnete se načerpat energii u moře, pak vězte, že na slovinské pobřeží dojedete z Brna autem v podstatě za 7 hodin, do Benátek je to pak třeba z Prahy asi 10 hodin jízdy.

Aktivní zážitky i relaxace v tuzemsku

Pokud s rodinou chcete vycestovat mimo domov, existují různé alternativy tradičních Velikonoc. Jistě se budou v různých městech konat velikonoční řemeslné jarmarky, jako je ten v Českém Krumlově, mnohé památky otevírají návštěvnickou sezónu a přitom ještě nejsou tak zaplněné, jako v létě. Navštívit tak můžete mimo jiné zámek v Lednici, Archeopark Pavlov, užít si můžete velikonoční výzdobu na Karlštejně.

Ale stejně tak je důležitá relaxace a jarní detox organismu. Pokud tedy nepotřebujete zabavit své děti, určitě si rezervujte termín v některém z tuzemských wellness center, dopřejte si sauny, masáže, vyhřívané bazény. Jednoduše po dlouhé a šedivé zimě načerpejte novou energii a připravte se na léto.

Zámek Lednice

Informujte se o podmínkách příjezdu

Stále ještě tu s námi je epidemie onemocnění covid-19 a ačkoliv jsou cesty do zahraničí možné již s mnohem menšími potížemi, než tomu bylo ještě na přelomu roku, i tak je dobré se předem informovat, jaká je situace v daném státě, nebo i regionu. Například lyžařské areály jsou v případě vysokých čísel nákazy právě v celých regionech zavírány a platí to zejména pro Itálii.

Všechny informace najdete například v článku, který pro vás pravidelně aktualizujeme, a týká se oblastí, kam je možné vycestovat.

Bez cestovního pojištění to v zahraničí nepůjde

U cestovního pojištění velmi záleží na tom, jakým aktivitám se na dovolené plánujete věnovat. Zda to bude opravdu jen typická rodinná dovolená, relaxace a kultura, nebo klasická pěší turistika, či rizikové sporty. To vše zohledníte v produktu pojištění, které si sjednejte dostatečně dopředu.

Důležité je samozřejmě myslet i na asistenční služby, které vám velmi dobře pomohou s vypořádáním složité situace v cizích zemích.