Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Velikonoce trochu jinak

Publikováno: 16.04.2019

Přípravy na pečení beránků, mazanců, barvení vajec a pletení pomlázky už jsou v plném proudu. Velikonoce klepou na dveře a většina z nás má svátky jara spojené právě s těmito tradicemi. Velikonoce ale také znamenají prodloužený víkend, celé čtyři dny volna bez nutnosti čerpání dovolené. Co tedy letos opustit tradice a využít velikonoční svátky k cestování? Eurovíkend, jarní lyžovačka nebo relax na pláži, všechno je možné. Tipy kam vyrazit a jaké cestovní pojištění si pro výlet sjednat, jsme pro vás připravili právě v tomto článku.

amsterdam-1089647_640

Prodloužený jarní eurovíkend

Velikonoce letos vychází až na druhou polovinu dubna a to znamená, že počasí už by mělo být čistě v režii jara. A i když takové počasí bývá často nevyzpytatelné, je to i tak nejlepším a nejkrásnějším obdobím pro poznávání krás evropských metropolí. Čerstvě probuzená, kvetoucí příroda a příjemné teploty přímo vybízí k procházkám. Navíc velká spousta evropských zemí prožívá velikonoční svátky podobně jako vánoce, ne-li více. Máte tak skvělou příležitost poznat zvyky a tradice jiných evropských států. Můžete si tak užít třeba romantiku a ochutnávání spousty dobrot v Paříži, kochat se krásami města a obdivovat velikonoční průvody v tradičních španělských oděvech v Barceloně anebo nasávat atmosféru pravého významu křesťanských Velikonoc v Římě, Benátkách či Neapoli. A pokud byste rádi ušetřili a nechce se vám platit za předražené zájezdy u cestovních kanceláří, zkuste využít naše rady a podniknout cestu na vlastní pěst.

Napřed si ale spočítejte své cestovní pojištění. K tomu můžete využít naši online kalkulačku.

 

Prohlédněte si žebříček pěti nejkrásnějších hlavních měst Evropy

Náš tip!

Rádi obdivujete barevnost jarní přírody? Pak si nenechte ujít ideální termín letošních Velikonoc a vyrazte na prodloužený víkend do Holandska, kde právě touto dobou vykvétají tulipánová pole. Pohled na nekonečné lány různobarevných tulipánů vám zajisté vyrazí dech.

Dejte poslední sbohem zimě

Pokud patříte mezi nadšené milovníky zimních sportů a rádi byste si užili poslední lyžovačku prozářenou jarním sluncem, možností máte spoustu. A nemusíte cestovat zase tak moc daleko. Alpy se pyšní několika středisky, kde jsou i koncem dubna stále skvělé lyžařské podmínky. Taková střediska najdete v podstatě ve všech alpských zemích, tedy Rakousku, Itálii, Francii i Švýcarsku. Tipy, kam za jarním lyžováním vyrazit, jsme pro vás již připravili v dříve vydaném článku, připomenout si jej můžete zde.

Jarní detox u moře

Jarní únava? Potřebujete načerpat energii? Pak není nic jednoduššího než dobít baterky při odpočinku na slunečné pláži a mořském vzduchu. V klasických evropských destinacích to sice na koupání ještě nebude, ale nezoufejte, přes půl světa cestovat rozhodně nemusíte. Egypt, Kanárské ostrovy nebo třeba Spojené arabské emiráty, maximálně 6 hodin letu a jste na dovolené. Inspirovat se můžete třeba v našem článku.

Krásy českých luhů a hájů

Pokud přeci jen svátky raději trávíte v rámci našich tradic a poznáváte často již zapomenuté zvyky a obyčeje, využijte volno k tuzemskému cestování. Většina větších i menších měst a obcí v tyto dny ožívá různými slavnostmi, velikonočními trhy, hrady a zámky připravují speciální velikonoční prohlídky. To vše rozhodně stojí za to vidět.

Bezpečné cestování

Ať už vaše velikonoční kroky povedou kamkoliv, cestovat bezpečně je vždy na prvním místě. V případě, že vyrážíte za hranice republiky, byť jen na pár dní a v rámci Evropy, nezapomeňte na sjednání kvalitního cestovního pojištění. Evropský zdravotní průkaz rozhodně nemusí být v případě úrazu či onemocnění v zahraničí dostačující a pokrýt všechny vzniklé náklady. Pokud si tedy přejete užít ničím nerušenou dovolenou, sjednání cestovního pojištění je nutné. Nebojte, je to snadné, vše vyřídíte online během několika málo minut prostřednictvím naší online kalkulace.

A nezapomeňte, i při cestách v rámci České republiky se vám cestovní pojištění může hodit. Potřebné informace naleznete zde.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Za celý tým Top-Pojištění.cz vám přejeme krásné Velikonoce!