Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam za jarním lyžováním

Publikováno: 10.03.2019

Jaro už nám klepe na dveře, teploty stoupají a většina z nás se už pomalu chystá lyžařskou výbavu schovat zase na příští sezónu. Jste si ale jistí? Poradíme vám, kam se vydat za sněhem ještě v březnu a dubnu a užít si tak parádní jarní lyžovačku. A navíc také to, jaké cestovní pojištění si k tomu sjednat.

Kam za jarním lyžováním

Jarní lyžovačka v Alpách

Letošní sezóna svou sněhovou nadílkou lyžařům opravdu přála a to i na hřebenech českých hor. Je tedy možné, že se najde i v Čechách pár středisek, kde si ještě zalyžujete i začátkem dubna. Ovšem podmínky už rozhodně nemusí být ideální. Pokud tedy chcete mít jistotu, že si poslední letošní lyžování užijete na maximum, vypravte se o něco dále, za hranice naší republiky na alpské sjezdovky.

Navíc to, že se na lyže do Alp vydáte již na sklonku letošní sezóny, má celou řadu výhod:

  • ubytování i skipasy za nižší cenu;
  • méně turistů, kratší fronty na vleky;
  • krásné slunečné počasí.

Je potřeba zvolit jen to správné lyžařské středisko, nejlépe to, které se nachází ve vyšší nadmořské výšce a nic nebrání tomu, abyste krásné jarní dny strávili na svahu.

Lyžařské středisko Livigno:

Itálie

Livigno

Středisko Lombardie, které je známé svými nízkými teplotami a tak se tu kvalitní sníh drží opravdu dlouho. Livigno s bezcelní zónou s levným benzínem a alkoholem je obklopeno bezlesými svahy s mírnějšími i poctivě červenými tratěmi s převýšením až 900 m. Jejich šíře je přitom ohromná. Sněhová jistota je díky nadmořské výšce i zasněžování nadprůměrná, a to až do konce dubna. Navíc některé hotely či apartmány nabízí mimo hlavní sezónu k zakoupení pobytu na určitý počet dnů i  skipas zdarma.

Délka sjezdovek: 115 km
Cena celodenního skipassu pro dospělého:
26 – 49 EUR (mimo sezonu zdarma)
Ubytování pro 2 osoby: od 2.700 Kč na noc
Cestování z Prahy: 700 km (8 – 9 hodin)

Tonale Ponte di Legno

Tonale je jedním z nejrůznorodějších italských středisek se 100 km sjezdovek, které najdete na holých pláních, v lesích i na ledovci. Jižní svahy průsmyku Tonale mají na svém úpatí přehledné a mírné cvičné louky, výše pak středně dlouhé, ale většinou monotónní a na jaře sněhově problematické červené tratě.

Délka sjezdovek: 100 km
Cena celodenního skipassu pro dospělého:
37 – 45 EUR
Ubytování pro 2 osoby: od 2.500 Kč na noc
Cestování z Prahy: 800 km (9 – 10 hodin)

Francie

Val Thorens

Nejvýše položený ubytovací resort Alp - Val Thorens (2.300 m) - se severně orientovanou kotlinou terénů všech obtížností je mekkou lyžařů, kteří jsou nároční v nejširším smyslu slova. Spolehlivá záruka sněhu je vykoupena exponovaným terénem zcela bez porostu a velkou rušností střediska od Vánoc v podstatě do konce sezóny.

Délka sjezdovek: 140 km
Cena celodenního skipassu pro dospělého:
55 – 62 EUR
Ubytování pro 2 osoby: od 2.300 Kč na noc
Cestování z Prahy: 1.200 km (12 – 13 hodin)

Tignes a Val d’Isere

Spolehlivý sníh, velmi dobré a perfektně propojené sjezdovky a luxusní off-piste dosažitelný z lanovek jsou hlavními magnety Tignes, typického apartmánového resortu s výjezdem z lyžárny na sjezdovku. Daní za vysokohorský terén je absence zalesněných tratí, a tedy riziko při extrémním počasí.

Délka sjezdovek: 300 km
Cena celodenního skipassu pro dospělého:
40 – 49 EUR
Ubytování pro 2 osoby: od 1.500 Kč na noc
Cestování z Prahy: 1.200 km (12 – 13 hodin)

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Rakousko

St. Anton Am Arlberg

Mekka rakouského lyžování má terény připomínající francouzská velestřediska a díky vysoké hradbě masivu Arlberg i nadprůměrný příděl sněhu. Terény potěší spíše náročnějším lyžařům, zejména freeriderům. St. Anton je proslulý i divokým aprés-ski, začínajícím již na sjezdovce a pokračujícím v barech ve městě. Letoviska Lech a Zürs jsou zase jednou z nejluxusnějších adres v Rakousku.

Délka sjezdovek: 305 km
Cena celodenního skipassu pro dospělého:
38 – 55 EUR
Ubytování pro 2 osoby: od 1.600 Kč na noc
Cestování z Prahy: 600 km (6 -7 hodin)

Obergurgl Hochgurgl

Dva propojené resorty Obergurgl a Hochgurgl si trůní až na konci dlouhého Ötztalského údolí. Nejedná se zapomenutou končinu, ale jako ,,diamant", dobře schovaný v krajině třpytivých ledovců a s velmi luxusními hotely. Návštěvnost limituje vysoká cenová hladina zdejších hotelů, relativní odlehlost a hlavně neexistující společný skipas se Söldenem. Ačkoliv se nelyžuje na ledovci, sezóna trvá od půli listopadu do konce dubna.

Délka sjezdovek: 110 km
Cena celodenního skipassu pro dospělého:
53 EUR
Ubytování pro 2 osoby: od 1.900 Kč na noc
Cestování z Prahy: 600 km (7 hodin)

Porovnání průměrných cen

Středisko Skipas
dospělí
Skipass
mladiství
Skipass
děti
Cena obědu Ubytování
2 osoby/noc
Francie 38 – 62 EUR 27 – 48 EUR 18 – 37 EUR 10 – 13 EUR od 52 EUR
Itálie 36 – 57 EUR 25 – 46 EUR 16 – 35 EUR 10 – 12 EUR od 57 EUR
Rakousko 47 – 55 EUR 31 – 41 EUR 24 – 27,5 EUR 7 – 15 EUR od 50 EUR

Pozn.: Jedná se o orientační údaje. Konkrétní informace naleznete na oficiálních webech jednotlivých lyžařských středisek a dalších poskytovatelů zmíněných služeb.

Cestovní pojištění

Článků, jaké cestovní pojištění vybrat na lyže, jsme v průběhu zimní sezóny napsali spoustu. Pokud se tedy chcete dozvědět více, podívejte se třeba na náš článek zde

TOP tip: Dovolená bez starostí!

Čeští lyžaři do Alp nejčastěji vyráží tzv. po vlastní ose, tedy svým automobilem. Věděli jste, že už si u nás kromě cestovního pojištění můžete sjednat i takové pojištění, které vám zajistí technickou asistenci pro vaše vozidlo? Pojištění technické asistence vozidla poskytne pojistné plnění formou asistenčních služeb v případě poruchy, nehody, odcizení pojištěného vozidla, vandalismu nebo v případě chyby řidiče. Veškeré potřebné informace o tomto připojištění se dozvíte zde.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Tým Top-Pojištění.cz