Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vánoční prázdniny 2023

Publikováno: 14.11.2022

Vánoční prázdniny jsou vedle těch letních jedny z nejočekávanějších prázdnin v roce. A není se čemu divit, protože obsahují i ty vůbec nejoblíbenější výroční svátky. Řekneme vám, kdy obvykle začínají a končí a co v tomto období podniknout. Cestování nejen po Česku, ale i do zahraničí je totiž přes Vánoce docela časté.

Aktualizace pojištění domácnosti po Vánocích

Kdy začínají a končí vánoční prázdniny 2023

Většinou platí poučka, že začínají den před Štědrým dnem a končí dva dny po Novém roce, to znamená od 23. prosince až do 2. ledna. 3 ledna už začíná vyučování. Termíny se většinou prodlužují podle toho, na kdy připadá Nový rok a následující dny, zejména, pokud se jedná o víkend.

V letošním roce 2023 budou vánoční prázdniny trvat dohromady 11 dnů.

Den Stav
23. prosince (so) volno
24. prosince (ne) volno (štědrý den)
25. prosince (po) volno (1. svátek vánoční)
26. prosince (út) volno (2. svátek vánoční)
27. prosince (st) volno
28. prosince (čt) volno
29. prosince (pá) volno
30. prosince (so) volno
31. prosince (ne) volno (Silvestr)
1. ledna (po) volno
2. ledna (út) volno

A právě vánoční prázdniny jsou ideálním obdobím pro návštěvy rodinných příbuzných, ale i zimní dovolené, ať už na horách, nebo v teple u moře. Ideální je využít dny mezi svátky, protože jde o období, kdy velká část obyvatel v Česku a zahraničí běžně pracuje, takže bývá většina služeb funkčních.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak si zimní prázdniny užít

Možností, kam na zimní prázdniny, je mnoho. Ať už máte rodinu nebo ne, velké množství lidí cestuje do zahraničí z různých důvodů. Někdo chce například zažít jiné Vánoce, někdo zase naopak vánoční atmosféru za hranicemi Česka. Jiní zase cestují za příbuznými, nebo zábavou na Silvestra.

Za jakými aktivitami vyrazit:

Chata, hotel nebo wellness

Vánoční a silvestrovské pobyty mají své výhody, ale i nevýhody. Na místě můžete narazit na velké množství dalších lidí, na druhou stranu mají tyto pobyty své kouzlo a často naleznete i slevové nabídky. Užijete si díky tomu rodinnou zábavu, nebo i romantické chvíle v páru.

Vánoční trhy

Na adventní trhy lze zajet do zahraničí, například do velmi oblíbené Vídně, stejně tak jsou skvělé trhy i v českých městech. Nakoupíte tu dárky, dáte si něco dobrého a užijete si téměř magickou atmosféru Vánoc s často bohatým doprovodným programem.

Zimní dovolená v teple

I když se to může zdát jako protimluv, velká část Čechů mezi Vánocemi a Novým rokem létá do zahraničí. Oblíbené destinace jsou exotické ostrovy v Indickém oceánu, ale i Středomoří, třeba Španělsko, jih Itálie nebo Egypt. Skvělým místem pro příjemnou dovolenou jsou dále Kanárské ostrovy, Rudé moře, africké země nebo Austrálie, kde je během naší zimy léto.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vánoční prázdniny cestovní pojištění

Ať už se chystáte kamkoliv, vždy myslete na bezpečnost sebe, vašeho partnera i celé rodiny. Podle toho, jakým aktivitám se během prázdnin budete věnovat, přizpůsobte své cestovní pojištění. Je totiž rozdíl v ceně, pokud si chcete užít relax a nebo naopak aktivní dovolenou plnou sportu a zážitků. Také je dobré se zaměřit na pojistné limity a asistenční služby, abyste dostatečně pokryly případnou zdravotní péči v dané destinaci.

Jestli plánujete cestovat jen po Česku, pak využijte pojištění odpovědnosti. To vás ochrání v případě, že vy a někdo z rodiny způsobíte škodu na zdraví a majetku třetím osobám. V případě úrazu vám pak stačí vaše současné zdravotní pojištění.

Využijte našeho srovnávače cestovního pojištění a vyberte si pro vás ten nejlepší produkt.

TIP:

Dopředu si zjistěte, jaká je bezpečnostní, společenská a epidemická situace v dané zemi. Podle toho budete schopni lépe zacílit rizika a limity svého pojištění.