Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vlakem do Berlína

Publikováno: 16.08.2023

Kouzlo vlakové dopravy dnes objevuje čím dál tím více cestovatelů. A není divu - cestování vlakem je pohodlné, udržitelné a příjemné. Jedním z možných cílů vlakového cestování pak může být i Berlín. Podívejte se, jak se do hlavního města Německa dostanete vlakem co nejpohodlněji, i co vás to bude stát. 

Vlakem do Berlína

Kudy vede cesta vlakem do Berlína?

Vlaky do Berlína z České republiky jezdí nejčastěji po trase:

  • BŘECLAV - Brno - Pardubice - Ústí nad Labem - Děčín - Drážďany - BERLÍN

Z Prahy se na této trase dostanete do Berlína každé 2 hodiny, z Brna jezdí cca 2 až 3 spoje denně. Cílovými stanicemi pak bývají Berlin-Hauptbahnhof a Berlin-Südkreuz.

Do Berlína aktuálně jezdí jen České dráhy, a to ve spolupráci s Deutsche Bahn. Regiojet vlakem do Berlína cestu zatím neumožňuje, stejně tak Leo Express.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Kolik stojí cesta vlakem do Berlína?

Cena jízdenky pro trasu Praha-Berlín vlakem se odvíjí od typu vlaku, zvolené třídy, stejně jako od denní hodiny a dne v týdnu. Na výši ceny má také vliv předstih, s jakým jízdenku kupujete. Aktuální přehled cen jízdenek do Berlína najdete na webu IDOS.cz, obecně se ale dá říct, že vás cesta vyjde v závislosti na výše uvedených faktorech od 1 700 Kč do 2 500 Kč. Pokud řešíte jízdu několik měsíců dopředu a využijete včasnou jízdenku, tak se dostanete ještě na mnohem příjemnější cenu.

Cesta vlakem do Německa se vám zalíbila? Podívejte se, jak se dostanete vlakem do Drážďan nebo do Lipska.

Včasná jízdenka ČD

Včasná jízdenka z Prahy do Berlína za 343 Kč

Pokud plánujete s dostatečným předstihem, tak vás bude zajímat služba Včasná jízdenka od ČD. Kdy si můžete objednat jízdenku na ranní vlak 3 měsíce dopředu za 343 Kč. Podrobnosti o službě Včasná jízdenka najdete na stránkách ČD.

Cena včasných jízdenek do Berlína

Místo odjezdu Cena
Brno 833 Kč
České Budějovice 711 Kč
Ostrava 833 Kč
Praha 343 Kč

Pzn. Ceny jsou za jednu dospělou osobu za včasnou jízdenku k 21.8.2023.

Cestovní pojištění do Německa

Před každou cestou za hranice je dobré uzavřít také odpovídající cestovní pojištění, které se o vás postará v nečekaných situacích, a to nejen ohledně zdraví, ale také v případě ztráty zavazadel, nečekaném zrušení cesty, nebo v případě, kdy nechtěně způsobíte škodu někomu jinému. 

Proto ve svém cestovním pojištění do Německa mějte především správně nastavené limity léčebných výloh a vhodně zvolená užitečná připojištění.

Využijte naši kalkulačku pro sjednání té nejvýhodnější nabídky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak dlouho trvá cesta vlakem do Berlína?

I když je časová náročnost cesty vlakem do Berlína srovnatelná s autobusovou dopravou, je velká pravděpodobnost, že vás na trase potká mnohem méně mimořádných nehod, uzavírek nebo mimořádných událostí. 

Z Prahy se vlakem do Berlína dostanete za 4 a půl až 5 a půl hodiny. Záleží ale samozřejmě na typu vlaku a počtu zastávek, které ho na trase čekají. 

Trasa Vlak Čas na cestě
Brno hl. n. - Berlín Hbf EC 7 hod. 24 min.
Brno hl. n. - Berlín Hbf RJ 7 hod. 18 min.
Praha hl. n. - Berlín Hbf EC 4 hod. 35 min.

Poznámka: Zdrojem jsou webové stránky dopravců/IDOS.cz. Platné k 16. 8. 2023.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY