Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Vlakem na EURO 2024 do Hamburku

Publikováno: 21.06.2024

Hamburk má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Krásné hanzovní město vás okouzlí svébytnou architekturou i ohromným přístavem a přemostěnými vodními kanály. Ne nadarmo se mu často říká ,,brána do světa" nebo ,,Benátky severu". Udělejte si výlet vlakem do Hamburku a můžete strávit příjemné dny kocháním se přírodními krásami a historickými památkami. Nebo si můžete užít mistrovství Evropy ve fotbale EURO 2024.

Vlakem do Hamburku

Jak se dostat do Hamburku

Samozřejmě není problém vyrazit do Německa autem, cesta po dálnici vám bude trvat asi šest hodin, ale jestli se vám nechce soustředit se řadu hodin na řízení a preferujete ekologičtější způsob dopravy, pak určitě zvolte cestování vlakem. Z České republiky můžete využít komfortní vlakové spojení buď z Prahy, nebo z Brna.

Dálkové linky jsou vybaveny tak, aby nabídly cestujícím během delších cest maximální pohodu. Samozřejmostí jsou pohodlná sedadla doplněná stolky, lampičkami, elektrickými zásuvkami na nabíjení mobilu nebo notebooku a připojení zdarma na wifi. Na trase Praha-Hamburg jezdí i noční vlak, který vám zajistí možnost spánku. Vlakové soupravy jsou doplněny o restaurační vůz, můžete si vybrat jízdu v tzv. tichém vagonu, nebo naopak ve vagonu pro rodiče s dětmi do 10 let.

Zkrátka každý může cestovat podle svých preferencí, v klidu, bez stresu a za pár hodin se už kochat krásami Hamburku.

Před cestou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění, které vás ochrání v případě nečekaných událostí. Naše online kalkulačka vám porovná nabídky na trhu a vy si tak budete moci vybrat tu nejvýhodnější pro vás.

porovnAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Vlak Praha - Hamburk

Z Prahy je možné dostat se do Hamburku přímým spojem nebo s jedním přestupem v Berlíně.

Na přímých spojích jezdí vlaky EuroCity Berliner a odjíždí z Prahy každé dvě hodiny už od ranních hodin.

Pokud zvolíte cestu s přestupem v Berlíně, pojedete z Prahy buď vlakem EuroCity Berliner, nebo Vindobona a z Berlína do Hamburku pak pokračuje Intercity Express.

Vlak Brno - Hamburk

Další možnost přímého vlakového spojení do Hamburku je z Brna, přes které jezdí dálkový vlak na trase Budapest-Hamburg. Pojedete vlakem Eurocity Hungaria.

Stejně jako z Prahy je i z Brna možné jet s přestupem v Berlíně, a to vlaky Vindobona do Berlína a dále vlakem Intercity Express. Nebo můžete snadno dojet vlakem do Prahy a odtud pokračovat přímo do Hamburku.

Cena vlaku z Prahy a Brna do Hamburku

Spoj Čas strávený na cestě Cena jízdenky 1. třída Cena jízdenky 2. třída
Praha - Hamburk 6.45 hod * od 1 500 Kč od 1 006 Kč
Brno - Hamburk 9.38 hod * od 1 780 Kč od 1 264 Kč

* Čas uvedený bez přestupu, s přestupem trvá cesta cca o 15 minut déle.

Zdroj: web Českých drah (www.cd.cz), informace platné k 22. 3. 2024.

Jak cestovat po Hamburku

Hamburk nabízí hustou síť linek veřejné dopravy, takže není problém se po městě bez auta rychle pohybovat. Využít můžete metro se 4 linkami, autobusy a příměstské vlaky S-Bahn. Hlavní vlakové nádraží, na které přijedete, je důležitý městský dopravní uzel, kde se kříží řada linek. Většina městské hromadné dopravy jezdí jen do půlnoci, ale až si půjdete užít pestrý hamburský noční život, poslouží vám speciální noční autobusové linky.

Na cestování po Hamburku je nejvýhodnější koupit si městskou kartu Hamburg CARD, se kterou můžete využívat libovolně jakýkoliv typ dopravy. Nemusíte se tak zabývat zónami a různými typy jízdenek. Navíc jsou na kartu poskytovány slevy 50 % ze vstupného na 150 pamětihodností a zajímavostí po Hamburku.

Cena Hamburg CARD v roce 2024

Délka platnosti Cena v eurech pro 1 dospělého
1 den 11,90
2 dny 21,90
3 dny 31,90
4 dny 41,90
5 dnů 48,90

Zdroj: web hamburg.com, ceny platné k 22. 3. 2024.

Můžete si taky zakoupit předplatní jízdenku Deutschlandticket, která platí v regionální dopravě po celém Německu (ve všech místních autobusech, příměstských vlacích, v metru, tramvajích a i některých přívozech). Stojí 49 euro na měsíc a pokud ji nezrušíte, tak se automaticky obnovuje. Takže jestli ji budete chtít využít jen na jeden měsíc, je potřeba myslet na její včasné zrušení.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Co vidět a zažít v Hamburku

  • Kostel sv. Michaela - největší kostel v Hamburku určitě nevynechejte, na jeho věži ve výšce 83 metrů je umístěná nádherná vyhlídka, ze které budete mít město jako na dlani. Nemusíte mít strach, že nevystoupáte, na vyhlídku můžete vyjet i výtahem.
  • Alster Arkády - když se vydáte od nádraží do centra pěšky, nemůžete minout promenádu Alsterarkaden s kouzelnými bílými arkádami, připomínajícími Benátky. Najdete tady luxusní obchody, můžete obdivovat stropní fresky a kochat se pohledem na řeku s labutěmi.
  • Jezero Alster - jestli se nebudete výhledu na vodní plochu moc nabažit, pokračujte k jezeru Alster. Můžete se projít v parcích okolo jezera, vychutnat si kávu v některé z kaváren na břehu nebo se projet parníkem.
  • Rybí trh v Altoně - symbolem Hamburku je nejstarší rybí trh pod širým nebem, koná se každou neděli a musíte si na něj přivstat, začíná totiž už v pět hodin ráno. Prodejci nabízí své zboží tradičním způsobem ve stylu dražby. Koupíte tu jak čerstvé ryby, tak hotová rybí jídla, ale taky ovoce, zeleninu, pečivo a uzeniny. Ve staré aukční rybí síni si můžete dát třeba pivo a ochutnat nějakou dobrotu.
  • Miniatur Wunderland - muzeum miniatur, najdete zde modely železnic na nejrůznějších místech světa. Výstava vyniká unikátními modely krajin, doplněných miniaturami staveb, aut, zvířat a lidí, vše zpracováno s velkým důrazem na detail. Výstava patří k turistickým atrakcím a zájem o ni je tak velký, že je potřeba koupit si lístky předem.
  • HafenCity - milovníci architektury musí navštívit čtvrť HafenCity, která vznikla ze starých nevyužívaných přístavů a skladišť. Dnes je z ní moderní čtvrť, kde jsou historické budovy citlivě doplněny moderní architekturou. Vyniká zde stavba Labské filharmonie, kde bylo využito staré skladiště a na něm vyrostla prosklená koncertní síň se střešní vyhlídkou.
  • Okružní jízdy a plavby - abyste toho stihli uvidět co nejvíc, můžete se vydat na některou z vyhlídkových okružních plaveb nebo nasedněte do dvoupatrového autobusu na okružní lince ,,Hop on Hop off". Má velkou výhodu v tom, že z ní můžete opravdu kdykoliv vyskočit, prohlédnout si pamětihodnost, kolem které zrovna jedete, a pak zase můžete pokračovat v cestě.

Hamburk v roce 2024 přivítá fanoušky fotbalu na EURO 2024

Letošní mistrovství Evropy ve fotbale se bude konat v Německu v termínu 14. 6. - 14. 7. 2024 a Hamburk jistě přitáhne pozornost mnoha českých fanoušků. Právě tady (a ještě v Lipsku, kam se také dostanete snadno vlakem) bude totiž s jistotou hrát česká reprezentace. Zápasy se budou konat v Imtech Areně a náš první souboj je plánován na 22. června 2024. Další zápasy se odehrají v Mnichově, Stuttgartu, Düsseldorfu, Dortmundu, Kolíně nad Rýnem, Frankfurtu nad Mohanem a Gelsenkirchenu.

Na finále bude potřeba se přesunout vlakem do Berlína.

Vlakem se do Hamburku dostanete snadno a rychle a bez starostí o auto si užijete jak zápasy, tak všechnu zábavu, kterou Hamburk nabízí.

Před cestou do Hamburku nezapomeňte na cestovní pojištění

Bez cestovního pojištění do Německa raději nevyrážejte, i když máte evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten vám zaručí jen neodkladnou péči, ale i při té musíte počítat se spoluúčastí. Můžete si sami platit léky nebo hospitalizaci, ošetření zubů nebo převoz do nemocnice v ČR.

Součástí cestovního pojištění jsou i asistenční služby, které vám poskytují nonstop pomoc při řešení problémových situací, pomohou s tlumočením nebo vyhledáním vhodného lékařského zařízení. Na cesty se hodí si také sjednat připojištění odpovědnosti do zahraničí pro případ, že způsobíte nějakou škodu nebo úraz někomu jinému.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ