Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kdy se vyplatí havarijní pojištění?

Havarijní pojištění kryje škody na vašem voze, proto není povinné. To znamená, že je čistě na vás, jestli si ho sjednáte nebo ne. Některým majitelům starších vozů se například havarijní pojištění nemusí vyplatit, ale u vozů novějších rozhodně stojí za zvážení. V našem článku si řekneme, kdy se havarijní pojištění vyplatí a co všechno kryje.

Kdy se vyplatí havarijní pojištění

Co kryje havarijní pojištění?

Havarijní pojištění kryje škodu na vašem vozu, když pojistnou událost zapříčiníte vy nebo v případě, že se na danou škodu nevztahuje povinné ručení. Například, pokud z nějakého důvodu můžete za škodu, která způsobí újmu na vašem zdraví, havarijní pojištění vám ji pokryje. Pokud škodu někdo způsobí vám, pak ji pokryje jeho povinné ručení, nikoliv vaše.

Vyplacení pojistné částky ovšem musí splňovat pojistné podmínky, které si můžete u pojišťovny prostudovat. Obecně se nevyplácí pojistka, pokud byl viník pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek nebo vozidlo nemělo platnou SPZ. Obdobně se pojišťovna zachová, pokud způsobíte nehodu v zimě a nebudete mít přezuto na zimní pneumatiky.

Havarijní pojištění obvykle kryje:

Krátkodobé nebo dlouhodobé havarijní pojištění

Havarijní pojištění lze sjednat dlouhodobě, například na dobu jednoho roku, ale i krátkodobě jen na pár měsíců nebo dní. Krátkodobé havarijní pojištění využijete při cestě do zahraničí. Vedle krátkodobého pojištění existuje také sezónní, které se většinou sjednává na dobu 3 měsíců.

Kdy lze krátkodobé havarijní pojištění využít:

Vyplatí se havarijní pojištění pro starší auta?

Ideální stáří auta, aby pro vás bylo havarijní pojištění stále výhodné, je do šesti let. Pak už náklady na opravu často převyšují hodnotu vozu. Výjimkou jsou starší veteráni, kteří mají stále vysokou hodnotu. Pojištění se ale vyplatí i majitelům opravdu luxusních vozidel, která jsou stará více jak 6 let.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Alternativy pro havarijní pojištění

Nechce se vám zbytečně sjednávat havarijní pojistka? Abyste zbytečně neplatili dvě pojištění během jednoho roku, můžete využít možnosti připojištění u vašeho stávajícího povinného ručení. Některá rizika, která obsahuje havarijní připojištění, se dají sjednat právě u povinného ručení.

Platí to hlavně pro:

Vedle zmíněných rizik je dále možné získat rozšířené asistenční služby, které se vám mohou hodit zejména v zahraničí.