Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení 2020

Povinné ručení je pojištění, které musí majitel uzavřít na každé své vozidlo. Pojišťuje se jim odpovědnost z provozu vozidla na pozemních komunikacích. Jak tomu rozumět? Z povinného ručení se hradí veškeré škody, které svým vozidlem způsobíte třetí osobě, ať už jde o ublížení na zdraví jiných osob či poškození vozidel, svodidel, budov nebo čehokoli dalšího. Pozor: Na škody, které způsobíte sami sobě, se povinné ručení nevztahuje. K tomuto účelu slouží havarijní pojištění.

Mýtné kamiony

Výše pojistného

Výše pojistného závisí na parametrech auta, ceníku konkrétní pojišťovny a zvoleném cenovém balíčku. Největší roli hraje objem motoru a jeho výkon, dále také hmotnost vozidla a rok výroby.

Při uzavírání pojištění nechoďte slepě za nejlevnějšími nabídkami. Říct, že se máte řídit poměrem cena/výkon už možná zní jako klišé, ale je to opravdu tak.

Kromě výše pojistného sledujte také:

  • limity krytí;
  • asistenční služby a servis;
  • možnost připojištění.

Vůbec nejdůležitější jsou limity krytí povinného ručení. Jedná se o maximální částku, kterou pojišťovna za vámi způsobené škody vyplatí. Ze zákona je nejnižší limit 35 milionů na zdraví a 35 milionů na škody na majetku. Taková částka ovšem nemusí stačit, a tak pojišťovny nabízejí dražší cenové balíčky s vyššími limity.

Povinné ručení online

Co když povinné ručení neuzavřete?

Kdybyste povinné ručení neuzavřeli, nejen, že byste každou škodu museli platit z vlastní kapsy, ale navíc byste jednali protizákonně. Hrozila by vám pokuta až do výše 40 000 Kč. K tomu byste za dobu, kdy nebylo povinné ručení uzavřeno, spláceli sankční pojistné. Dle typu vozidla jde o částku 20-300 Kč za každý den.

Povinné ručení v roce 2020

Aut na silnicích každoročně přibývá, s nimi přibývá i počet dopravních nehod. Pojišťovnám chybí peníze na krytí škod, a tak výše pojistného postupně roste. V roce 2020 zdražilo průměrně o 3 %. Pojišťovny se přitom snaží zohlednit řidičovy dovednosti. Ten, kdo nebourá, dostane za odměnu nižší cenu, naopak ti, kteří způsobují nehody opakovaně, si výrazně připlatí.

Nejste s novou cenou povinného ručení spokojení?

Možná je na čase změnit pojišťovnu! Online kalkulačka vám pomůže najít nejvýhodnější nabídku.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ