Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Evropská města pro Valentýna plného lásky

Publikováno: 11.02.2020

Blíží se svátek zamilovaných - Svatý Valentýn! Plánujete ho oslavit a vyrazit na romantickou cestu do zahraničí? Většinu lidí napadne Paříž nebo Řím. Jsou ale neméně krásná místa, která vás také okouzlí. V našem článku vám představíme hned tři z nich.

Pralinky Valentýn

Romantické destinace

  • Bruggy
  • Palermo
  • Brighton

Bruggy

Bruggy jsou městem, které potěší každého romantika. Jeho centrum je protkané vodními kanály, křivolakými uličkami, nádhernými zákoutími a historickými budovami. Bruggy měly kdysi štěstí v neštěstí. Ve 13. století byly totiž přístavem, který o tři sta let později zanesl písek, a tak skončila jeho sláva. Díky tomu toto místo ,,uvízlo v čase" a my tak dnes můžeme obdivovat jeho jedinečnou architekturu a atmosféru. Není tedy divu, že jsou Bruggy zapsané na seznam UNESCO.

I když městské centrum projdete bez problému po svých, program si tu najdete i na několik dní. Můžete brouzdat křivolakými uličkami, projet se po vodních kanálech, navštívit rybí trh v ulici Slepého osla, skryté zahrady, bleší trhy s neuvěřitelnými poklady anebo si v některém krámku koupit jedno z vyhlášených belgických piv a udělat si piknik poblíž větrných mlýnů. Fantazii a romantice se zde meze prostě nekladou.

Za návštěvu rozhodne stojí Bazilika Svaté krve (se světoznámou relikvií), Dvůr bekyní (tiché a poklidné místo jen kousek od městského centra), Muzeum diamantů (pokud hledáte inspiraci třeba pro zásnubní prsten) a nejen milovníci sladkého ocení muzeum čokolády Choco-story. Pořád je vám to málo? Udělejte si výlet na pobřeží Atlantiku a rozjímejte u mořských vln!

Cestovní pojištění online

Palermo

Krom romantických uliček se specifickým charakterem je Palermo i místem spousty krásných sakrální staveb. Největší a nejznámější je katedrála postavená ve 12. století s hrobkami králů a nejvýznamnějších vládců Sicílie (např. Norman Roger II. či Friedrich II, který vydal Zlatou bulu sicilskou).

cestovani-palermo

Dále je tu třeba kaple Cappella Palatima, která vás okouzlí krásnými mozaikami doplněnými mramorem, zlatem a drahými kameny nebo renesanční kašna Fontana Pretoria. Nezaměnitelnou atmosféru s nádechem Afriky mají místní pouliční trhy (třeba ty ve čtvrti Albergheria nebo Mercato di Balleró na náměstí Piazza Ballaró).

Na malém místním pahorku se tyčí opevněný palác Palazzo dei Normanni. Ten byl centrem velkolepého středověkého dvora, ve kterém vzkvétala kultura a umění. Dnes zde sídlí parlament autonomní oblasti Sicílie - proto je do něj vstup omezen a předem se raději podívejte na otevírací hodiny pro turisty.

A v Palermu najdete také Teatro Masiimo (kousek od Via Roma) - největší divadlo v Itálii. Pochází z 19. století a zpívali tu i Enrico Caruso a natáčely se zde závěrečné scény Kmotra III.

Město leží v ústí údolí Conca d´Oro obklopené pobřežím a horami. Návštěvníci Palerma zde nejčastěji obdivují památky zlatých časů arabském a normanské nadvlády.

Brighton

V tomhle jihoanglickém městě si užijete tak trochu jinou romantiku. Čekají na vás umělecké čtvrtě, pouliční umělci, pravé anglické puby, úžasná bistra a restaurace i oblázkové pláže. Jedním z hlavních brightonských symbolů je Brighton Palace Pier, který je vlastně takovou poutí na molu. Postaven byl podle viktoriánského West Pieru, který ovšem před několika lety shořel a dnes je jedinečnou fotogenickou kulisou.

Brighton cestování

Okouzlí vás i The Lanes - úzké uličky, které v sobě nesou historický ráz původního rybářského města. Dnes v jejich domcích najdete nepřeberné množství krámků s nejrůznějším sortimentem.

Dalším místním symbolem je Royal Pavilion – ten překvapí svou exotickou podobou. Hned u něj je také Brighton Museum a Art Gallery i městský park plný místních buskerů - ideální místo na vychutnání kávy a vyhřívání se na slunečních paprscích.

P.S. A do Londýna je to z Brightonu pouze hodinku vlakem na stanici Victoria Station. 😉

Nezaopmínejte na cestovní pojištění

Do všech těchto destinací máte možnost sehnat letenky za velmi příjemné ceny, takže se stačí jen podívat na nabídky leteckých společností a vyrazit! Je si před cestou raději ověřte, co si sebou můžete zabalit na palubu letadla a samozřejmě nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění!

Spočítat cestovní pojištění

 Autor: Bára