Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Co vše pojistit u rodinného domu

Na našich stránkách Top-Pojištění.cz se pravidelně věnujeme pojištění nejen stavby jako takové, ale zaměřujeme se i na konkrétnější problematiku bytů a domů a pojištění majetku obecně. V tomto článku si řekneme, na co myslet při pojištění rodinného domu, jelikož se jedná o poměrně širokou škálu možností.

Pojištění rodinný dům

Rozdíl mezi nemovitostí a domácností

Jaký je rozdíl mezi pojištění domácnosti a nemovitosti? Už při hledání informací o pojištění musíte vědět, jaký druh pojištění hledáte. Můžete si totiž klidně pojistit pouze nemovitost, tedy samotnou stavbu, nebo domácnost, včetně takových drobností, jako je oblečení či elektronika. Zároveň není vůbec žádný problém sjednat obojí najednou a pro váš rodinný dům to může být vhodné doporučení. Váš vlastní rodinný dům je významnou investicí, kterou je třeba řádně ochránit. U pojištění stavby jsou to stěny a příčky, podlahy, stropy, ale také dveře nebo lustry.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Co patří k věcem, připevněným ke zdi:

  • Kuchyňská linka
  • Vestavěné skříně
  • Vana nebo sprchový kout
  • Krytiny a obložení stěn

Pojištění domácnosti zahrnuje hodnotné vybavení domu, které se stává častým terčem zlodějů a to především spotřebiče a elektronika, nábytek, šperky a umělecká díla, či dokonce oblečení, sportovní potřeby nebo archiv cenného alkoholu.

Asistenční služby

Pojištění domácnosti může obsahovat nejrůznější asistenční služby. Nabídka pojišťoven je různá, ale obecně se zaměřuje na technické potíže, jako je zajištění zámečníka, odstranění havárie, nebo oprava elektrospotřebičů.

Další připojištění

Nic nemusí skončit jen u obývaného domu a jeho vybavení. Existují totiž i připojištění, která zahrnují stavby na pozemku, jako je například zahradní domek, ale i stavby mimo pozemek, například garáž i několik kilometrů od vašeho domu.

Výhodou může být připojištění zdravotních pomůcek pro znevýhodněné osoby, obzvláště pokud jde o invalidní vozík.

Jste také majitelem domácích mazlíčků a není vám jejich bezpečí a zdraví lhostejné? Nemusí jít jen o vzácné druhy, ale jednoduše i běžného psa nebo kočku. I němou tvář lze tedy připojistit, včetně pojištění odpovědnosti za škody, které zvíře způsobí například sousedovi.