Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácností - nezapomínejte na pojištění svých osobních věcí

Požár, krádež nebo voda. To všechno jsou rizika, která mohou ohrozit vybavení naší domácnosti. Proto bychom neměli opomíjet její odpovídající zajištění, a to prostřednictvím pojištění domácnosti. U něj je pak velmi důležité správné nastavení, stejně jako zahrnutí odpovídajících položek - například osobních věcí, které by v pojištění domácnosti rozhodně neměly chybět.

Pojištění domácnosti, pojištění osobních věcí

Pojištění domácnosti snadno a online

Pro sjednání pojištění domácnosti nemusíte složitě obíhat pobočky jednotlivých pojišťoven. Stačí využít online kalkulačku a při online sjednání pak získat i pěknou slevu. Celá záležitost vám zabere pouze pár minut a nebudete přitom muset ani opustit pohodlí vašeho gauče. Všechny dokumenty včetně smlouvy vám dojdou přímo na email.

Pojištění domácnosti - na co se vztahuje

Pojištění domácností ochrání váš hmotný majetek, tedy to všechno, co byste mohli ze svého domu nebo bytu odnést. Jedná se tedy o:

  • Kuchyňské spotřebiče
  • Elektroniku
  • Nábytek
  • Koberce

Nezapomínejte u pojištění domácnosti na své osobní věci

Váš domov ovšem tvoří i věci osobní potřeby. I když se jedná o zdánlivé drobnosti. Neměli byste na ně určitě v pojištění domácnosti zapomínat a zahrnout je do něj. Na první pohled by se mohlo zdát, že je v případě potřeby znovu pořídíte za pár korun, ale schválně - zkuste si upřímně říct, za kolik byste zakoupili:

  • Oblečení a boty
  • Knihy nebo čtečku
  • Kosmetiku
  • Sportovní vybavení
  • Šperky
  • Zábavní elektroniku

Případně i věci, které potřebujete pro výkon své práce a máte je doma na home office - například notebook nebo mobilní telefon. Když přičtete jednu věc ke druhé, určitě půjde finální částka do tisíců. Není tedy lepší čerpat ji v případě potřeby ze správné pojistky, a ne z rodinných úspor?

Vyberte si to správné pojištění domácnosti

Při výběru pojistky se orientujte podle zahrnutých rizik. Každý produkt totiž může ve své základní variantě obsahovat trochu jiný výběr. Chybět by v pojistce neměla vodovodní škoda, protože ze statistik vyplývá - voda postihuje naše domovy nejvíce. A pokud bydlíte ve větším městě nezapomeňte ani na riziko krádeže a vandalismu.

V dalším kroku si nastavte odpovídající limity a celkovou pojistnou částku, která by měla odpovídat celkové hodnotě vybavení u vás doma. A nezapomeňte se také samozřejmě podívat na výluky a ,,sporné" položky. Těmi někdy bývají vestavěné spotřebiče nebo kuchyňská linka. Jde o to, že v některých produktech jsou součástí pojištění domácnosti a v jiných zase pojištění nemovitosti.

Přejeme šťastnou ruku při výběru!