Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Paganella - lyžování pod italským sluncem

Na našich horách to poslední dobou se sněhem není žádná sláva, takže pokud chcete mít jistotu skvělých lyžařských podmínek, Alpy jsou tou správnou volbou. A kam se za parádní lyžovačkou vypravit? Sjezdovky zalité sluncem, neodolatelná italská kuchyně - to vše najdete ve středisku Paganella v italské oblasti Trentino.

Paganella

Proč zrovna Paganella?

I když se skiareál Paganella v rámci oblasti Trentino a celkově pak v rámci celých Dolomit řadí spíše k těm menším, rozhodně mu to nijak neubírá na atraktivnosti. Paganella, nedaleko města Trento, je rodinné lyžařské středisko s vlídnými terény, které se však stále velmi dynamicky rozvíjí, téměř každou sezónu se tu můžete těšit na něco nového. Nachází se na okraji přírodního parku Parco Naturale Adamello Brenta, takže už ze sjezdovky si můžete vychutnat dechberoucí výhledy na Dolomiti, horské masivy Monte Bondone a za slunečných dní dokonce i na údolí Valle dei Laghi a jezero Lago di Garda.

Na co se zde můžete těšit?

Sjezdovky zde začínají na vrcholu Cima Paganella ve 2 125 m.n.m. a klesají až do 1 000 m. n. m. na úroveň náhorní plošiny ke střediskům Fai a Andalo.

Tato lyžařská střediska nabízejí celkem:

  • 50 km sjezdovek;
  • 14 lyžařských kabin a sedačkových lanovek;
  • 3 pohyblivé chodníky;
  • 11 modrých sjezdovek včetně 4 lyžařských školek;
  • 17 červených sjezdovek;
  • 1 černou sjezdovku.

Ani běžkaři zde nepřijdou zkrátka, v blízkosti střediska se nachází cca 40 km upravovaných běžeckých tratí. Nechybí zde ani snowpark pro adrenalinu chtivé lyžaře či snowboardisty, pro děti jsou zde 4 dobře vybavené lyžařské zábavní parky a 2 hřiště na sněhu.

Paganella_Ski_Map_Alta2020-upravená

zdroj: www.paganella.net

Ceny skipasů Paganella

Ceny skipasů v hlavní sezóně:

Platnost skipasu Dospělý Junior * Dítě *
1 den 45 EUR 32 EUR 23 EUR
3 dny 132 EUR 92 EUR 66 EUR
6 dní 224 EUR 157 EUR 112 EUR

*Junior - narozený po 30.11.2005

*Dítě - narozené po 30.11.2013 - 1 dítě zdarma v případě 1 platícího dospělého, skipas na 1 - 14 dní.

Skipass si můžete zakoupit online. Skipass si pak můžete vyzvednout na základě voucheru, který obdržíte na e-mail v některé z pokladen v Andalo nebo Fai del Paganella. Pokud se chcete vyhnout frontám na pokladnách, můžete si svůj skipass, který jste objednali a uhradili online, vyzvednout také v ,,pick up box", který naleznete na začátku Andalo - Doss Pela gondola.

Ubytování

Možností, kde se ve Fai della Paganella ubytovat, je opravdu hodně. Ovšem díky tomu, že se jedná o velmi oblíbenou lyžařskou oblast, může být v sezóně hodně ubytovacích kapacit rychle obsazeno. Proto doporučujeme rezervaci provádět s dostatečným předstihem, pak rozhodně budete mít z čeho vybírat. Pro vyhledání ideálního ubytování využijte vyhledavač jako je např. Booking.com. Nyní je tam např. k dispozici ubytování v apartmánu pro dva dospělé na týden za necelých 13tis. Více inspirace na bookingu.

Zdají se vám jednotlivá ubytování daleko od sjezdovek? Nezoufejte, v oblasti je poměrně snadno dostupný skibus, který vám pomůže se ke sjezdovce dopravit.

A co parkování vašeho plechového miláčka? Nemusíte se obávat, drtivá většina ubytovacích zařízení nabízí svým hostům bezplatné parkování přímo před hotelem, apartmánem či chalupou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Z Prahy na svahu italských Alp za necelých 8 hodin

Velkou výhodou střediska Paganella je také dobrá dopravní dostupnost. Z Brennerské dálnice se sjíždí severně od Trenta už přímo pod střediskem. Pak už si jen vychutnáte cestu místními serpentinami, kdy budete stoupat z 200 m.n.m. až do minimálně 1 050 m.n.m.

Z Prahy vychází nejlépe následující trasa:

Praha - Plzeň - Mnichov - Innsbruck - Bolzano - Fai della Paganella, celkem cca 720 km

Praha - Fai della Paganella-upravená

Kolik vás bude cesta stát?

Německu se dálnice neplatí. V Rakousku a Itálii se můžete připravit na následující poplatky:

Druh poplatku Cena v EUR
Dálniční známka Rakousko – platnost 10 dní 9,40 EUR
Mýto Innsbruck – Brenner 2 x 10 EUR (cesta tam i zpět)
Poplatky v Itálii (Brenner – Fai della Paganella) 2 x 8,30 EUR (2 x 111 km placené dálnice)

Rakousku zakoupíte online kupon pořídíte zde: https://shop.asfinag.at/en/

Stejně tak mýtné pro průjezd rakouskými tunely je možné zakoupit dopředu a online, zde: https://shop.asfinag.at/en/produktkauf/product-selection/id/Streckenmaut

Itálii se dálniční poplatek počítá dle ujetých kilometrů a hradíte jej v mýtných branách při výjezdu z dálnice.

Nezapomeňte přibalit i cestovní pojištění

Nespoléhejte pouze na vaše zdravotní pojištění a tzv. modrou kartičku, která vám zaručuje nezbytné ošetření v zemích EU. Bohužel rozsah krytí u tohoto druhu pojištění je velmi omezený a zrovna na lyžařský zájezd je opravdu nedostatečný. Sjednejte si tedy cestovní pojištění, snadno a rychle online, které vám pokryje mimo jiné i ošetření mimo státní nemocnice, zásah horské služby či vrtulníku, pobyt v nemocnici i repatriaci zpět do ČR. Nezapomeňte zvolit provozování zimních sportů a zvažte i sjednání připojištění odpovědnosti a úrazu.

Přejeme skvělou dovolenou a lyžování zdar!

Autor: Andy