Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Plzeň

Ve velkých městech je vyšší riziko nehody kvůli hustému provozu a velkému množství obyvatel. Proto je tak důležité si zde sjednat vhodné povinné ručení, které vám pomůže eliminovat dopady pojistné události. Pojďme se podívat, jak si sjednat pojištění vozidla ve městě Plzni.

Povinné ručení Plzeň

Cena pojištění ve velkých městech

Pokud žijete ve větším městě jako je Praha, nebo právě Plzeň, pak za povinné ručení bohužel zaplatíte více, než například v Břeclavi nebo Šumperku. Největším rizikem je totiž hustá doprava, velké množství chodců, uživatelů kol, alternativních způsobů přepravy, ale i městská hromadná doprava. K tomu se přidávají potíže s případným vandalismem nebo častějšími krádežemi.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Nejdražší pojištění mají navíc majitelé vozů, kteří jsou velmi mladí, například do 25 let. Právě věk se do ceny povinného ručení také promítá.

Kde se setkáte s nejdražším pojištěním v ČR:

  • Praha
  • Brno
  • Ostrava
Vozidla Roční pojistné
Škoda Octavia 1.4 TSI 2 590 Kč
Škoda Octavia 1.9 TDi 3 405 Kč
Škoda Citigo MPI 2 175 Kč

Pzn.: pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka 49 let, který bydlí v Plzni a má naježděno 150 měsíců bez nehody. Ceny jsou celkový průměr jednotlivých nabídek pojišťoven.

Je možné na pojištění ušetřit?

I ve městech lze sjednat výhodné povinné ručení. Důležitá je výše limitů pojistného plnění a zohlednění všech podstatných rizik. Předpokládáme, že v Plzni pojištění proti pádu laviny asi potřebovat nebudete, za to ale hrozí například pád stromu nebo defekt pneumatiky. Je tedy pouze na vás, jak vaše povinné ručení a případná připojištění budou vypadat.

Podstatná může být dlouhodobá jízda bez nehod, za kterou od pojišťovny řidiči získají bonusy, které opět pojištění dokáží zvýhodnit.

Nejlevnější není nejlepší

Pokud budete chtít na pojištění vozidla co nejvíce ušetřit, měli byste vědět, že takové pojištění nemusí být ani zdaleka tak výhodné. Pokud máte například příliš nízké limity pojistného plnění, nemusí vám v případě hospitalizace a doživotního úrazu třetí osoby vůbec stačit.

Sjednejte si smlouvu fyzicky nebo online

Města mají tu výhodu, že v nich najdete kamenné pobočky v podstatě všech dostupných pojišťoven, které na českém trhu povinné ručení nabízí. Stačí tedy přijít a vše zjistit a sjednat na místě. Abyste ale nemuseli chodit po pobočkách v průběhu celého dne, můžete si srovnání jejich produktů udělat online na našich stránkách. K tomu vám slouží jednoduchý srovnávač.