Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Ostrava

Pokud bydlíte ve velkém městě, jako je Ostrava, možná jste si všimli, že si za povinné ručení připlatíte. Důvodů je několik a ty si také vysvětlíme. Stejně tak si řekneme, jak lze i na území města při sjednávání povinného ručení ušetřit.

Povinné ručení Ostrava

Proč je cena ve městě vyšší

Místo bydliště je jedním z několika kritérií, které ovlivňují cenu povinného ručení v ČR. Ve velkých městech jako je Praha, Brno a Ostrava zaplatí řidiči více, než ve městech menších a to například z důvodu zvýšené nehodovosti, vyššího rizika vandalismu nebo požáru vozidla.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Ve městě se auto pohybují mezi velkým množstvím chodců, ale i cyklistů, uživatelů elektrokoloběžek, sdílených vozidel, dále taxikářů, dopravní obsluhou a městskou hromadnou dopravou. To vše tvoří riziko nehody.

Nejdražší povinné ručení je ve městech:

  • Praha
  • Brno
  • Plzeň
  • České Budějovice
  • Ostrava
  • Ústí nad Labem

Nejlevnější povinné ručení je naopak ve městech:

  • Pardubice
  • Jihlava
Vozidla Roční pojistné
Škoda Octavia 1.4 TSI 2 698 Kč
Škoda Octavia 1.9 TDi 2 955 Kč
Škoda Citigo MPI 2 264 Kč

Pzn.: pojištění vozidel kalkulováno pro pojistníka 49 let, který bydlí v Ostravě a má naježděno 150 měsíců bez nehody. Ceny jsou celkový průměr jednotlivých nabídek pojišťoven.

Jak ušetřit při sjednání povinného ručení

Abyste zbytečně neplatili víc, než musíte, lze se zaměřit na nastavení produktu s ohledem na vaše potřeby. Dobře si tedy promyslete pojistná rizika ve městě, rozsah asistenčních služeb, ale také výši limitů pojistného plnění. Zároveň se nevydávejte cestou toho nejlevnějšího pojištění, protože příliš nízké limity vás v případě těžké nehody a doživotních zdravotních komplikací třetí strany, vyjdou velmi draho.

Na jaká rizika se ve městě zaměřit

Mimo samotnou autonehodu je to například vandalismus, ale také požár, který v městském prostředí není ojedinělý. Jestliže parkujete vůz na ulici nebo venkovním parkovišti, hrozí i poničení během krupobití, vichřice nebo pádu stromu.

Naopak zřejmě nevyužijete sesuv půdy, pokud tedy nežijete na úpatí skalního masivu, nebo se městská čtvrť nenachází pod oblastí lavinových nebezpečí.

Jak jednoduše sjednat povinné ručení

Lze to hned několika způsoby. Ve vašem městě se pravděpodobně bude nacházet minimálně jedna pobočka pojišťovny, jejíž produkt si chcete vybrat, nebo od ní potřebujete poradit. Jednoduché je ale i srovnání nabídek z pohodlí vašeho domova, tedy online. Dokonce tak můžete povinné ručení přímo sjednat, protože vám veškeré dokumenty přijdou na e-mail, aniž byste něco podepisovali. Pojištění je platné v den jeho zaplacení.