Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Důvody, mít technickou asistenci do zahraničí

Publikováno: 20.07.2020

Pokud chcete mít opravdu poklidnou cestu, zkontrolujte si před cestou do zahraničí míru asistenčních služeb, sjednaných ve vašem pojištění vozidla. Předejte tím zbytečným nervům. Nyní si Technickou asistenci nebo-li autoasistenci můžete sjednat v rámci cestovního pojištění.

Technická asistence - autoasistence

Krátkodobá asistence k cestovnímu pojištění

Pro zahraničí je rozšíření asistenčních služeb velmi výhodné. Řidič je v neznámém prostředí vystaven mnohem většímu stresu a limitům komunikace. Právě technické asistenční služby vám pomohou tyto nepříjemnosti lehce vyřešit.

Cestovní pojištění online

Povinné ručení nebo havarijní pojištění obvykle obsahuje základní asistenční služby, například:

  • 24 hodinovou dostupnost linky,
  • odtah vozidla
  • uhrazení jedné noci v hotelu pro řidiče a spolucestující
  • nebo vyřízení pojistné události s pojišťovnou viníka

Tyto služby ale určitě nepokryjí vše. Na krátkou dobu si tak můžete zřídit rozšíření asistence právě k cestovnímu pojištění, které zahrnuje další technickou asistenci, například opravu vozidla, či dokonce náhradního řidiče a další, dle nabídek jednotlivých pojišťoven.

Havárie a porucha jsou rozdíl

K havárii i poruše se totiž vztahuje pojištění zvlášť a pro cestu do zahraničí jsou obojí neméně důležitá. Opět přitom platí, že čím vyšší limity pojištění, tím rozsáhlejší asistenční služby budete mít ZDARMA.

Digitalizace a moderní technologie jako součást připojištění

Digitalizace se vztahuje k sjednání připojištění online. Velká část pojišťoven za to nabízí slevu, obvykle 10 - 20%.

Konkrétní nabídky a přehled pojistných událostí naleznete dále v našem článku „Technická asistence k cestovnímu pojištění“. Před cestou ovšem nezapomeňte myslet i na další připojištění, jako například při krádeži a vandalismu.