Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta cena 2023

Jistě jste si už někdy lámali hlavu nad tím, kolik stojí nejvýhodnější pojištění vozidla. Záleží na mnohých faktorech i jednotlivých nabídkách pojišťoven, jak si také ukážeme v následujícím článku.

Havarijní pojištění cena

Jak se dostat k informacím o ceně 2023

Ještě před tím, než pojištění zřídíte, je třeba se pečlivě informovat. My vám samozřejmě ušetříme čas, jelikož se na našich stránkách pravidelně tématu pojištění vozidel věnujeme a přinášíme také důležité aktualizace. Můžete tak využít informace z článků a porovnat nabídky a profily pojišťovacích společností, nebo rovnou zadat všechny potřebné údaje do kalkulačky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

 

Pokud vás nabídka některé z pojišťoven zaujme, nebo máte představu, u které z nich hledat informace, není nic jednoduššího, než zavolat, napsat e-mail, nebo využít možnost sjednání pojištění auta online. Po vyplnění formuláře se ještě k ničemu nezavazujete, jen dostanete informace, jaký způsob pojištění by pro váš vůz bylo nejvýhodnější. Takto můžete sami porovnat nabídky více společností.

Co nejvíce ovlivňuje cenu pojištění auta 2023

Vliv na cenu má skutečně mnoho faktorů, které je třeba brát v potaz. Týká se to povinného ručení, havarijního pojištění, i dalších připojištění a asistenčních služeb. Vaším cílem bude získat výhodný balíček, který nemusí obsahovat pouze základní povinné ručení, které je povinné ze zákona. Dvojnásob to platí v případě, že auto využíváte každý den nebo rádi cestujete do zahraničí.

Nabídky pojišťoven

Jako první se v ceně odráží podoba nabídek. Ne vždy by vás však měla zajímat ta nejnižší cena, ale spíše limity a rozsah pojistného krytí. Také nezapomínejte prostudovat podobu asistenčních služeb u základních balíčků. Často totiž přijdete na to, že vám základní asistence nemusí stačit a je nutné se dále pojistit nadstandardními službami. Obzvláště, pokud rádi cestujete do zahraničí.

Stav vozu a zkušenosti řidiče

U pojistné částky hraje velmi důležitou roli stáří a stav vašeho vozu. Pojistná částka totiž odpovídá hodnotě daného auta. U těch starších také není úplně vždy výhodné zajišťovat i havarijní pojištění, často lze dobře nastavit připojištění k povinnému ručení.

Obecně platí, že dražší pojištění bohužel seženete ve městě, než na venkově, ukazatelem je totiž míra rizik dopravních nehod. Stejně tak závisí na věku řidiče a jeho schopnostech. Levněji vyjde pojištění majitele vozu, který má například 40 let, bydlí v malé obci a za posledních 12 let nenahlásil žádnou pojistnou událost. Vyšší cenu zaplatí naopak čerstvý řidič, zejména pokud pochází z Prahy nebo Brna.

Další okolnosti

Při sjednávání například havarijního pojištění je nutné myslet i na přírodní vlivy, které mohou poškodit vaše auto, nebo zapříčinit nepříjemnou nehodu. Pokud zrovna bydlíte ve městě a nikoliv na horách, kde si můžete vůz pojistit například proti lavinám, možná se vám spíše hodí připojištění na přední sklo, pneumatiky nebo proti vandalismu.

Výběr správného pojištění není snadný, ale my vám s tím rádi pomůžeme. O povinném ručení se dozvíte zde, o havarijním připojištění zase zde. Také si můžete přečíst článek o podobě asistenčních služeb.